Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[20:36] GENÇLİKSPOR'DA NÖBET DEĞİŞİMİ -- [18:32] Yanmaz’dan Yeni Müdüre Hayırlı Olsun Ziyareti -- [18:28] ARTIK ÇARŞAMBA GÜNÜ HİZMET VERECEK -- [17:55] Kahraman Mehmetçik Babaocağında -- [16:27] Polis üniversite civarında göz açtırmadı -- [12:35] Diriliş Aziziye Derneği Şehitler İçin Kur’an Okutacak -- [15:31] PROJENİN DETAYLARINI İLK KEZ AÇIKLADI -- [14:48] Bu Saatlere Dikkat! -- [13:43] Öğrenciler Son Anda Kurtuldu -- [13:23] Türkeş İsmi O Bulvarda Yaşayacak --
Gündem
Mecliste homoseksüellik önergesine Korkmaz'dan sert çıkış

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından eşcinsellerin sorunlarının araştırılması için Meclis'e verilen önergenin bugün görüşülmesi sırasında Düzce...

29.05.2013 22:35:30
1455 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
Mecliste homoseksüellik önergesine Korkmaz'dan sert çıkış

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından eşcinsellerin sorunlarının araştırılması için Meclis'e verilen önergenin dün görüşülmesi sırasında Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz'ın çıkışları Genel Kurula damgasını vurdu.
 
Korkmaz "Bu bir ahlaksızlıktır" dedi
 
CHP önergesi üzerinde oldukça ilginç konuşmalar ve tartışmalar yaşanırken; CHP Bursa Milletvekili  Aykan Erdemir kendi partisinin verdiği önergenin aleyhine söz alıp lehine konuşmaya başlayarak "“Bakın, bugün artık dünyada ‘El Fatiha’ isimli bir örgüt var. Dünyada 20’ye yakın ülkede örgütlü; eşcinsel, cinsel yönelimi ve cinsiyet kimliği farklı olan Müslümanların, onların ailelerinin, arkadaşlarının bir örgütü. Bugün dünyanın pek çok ülkesinde inançlı Müslüman eşcinseller, transseksüeller, geyler, lezbiyenler örgütleniyorlar ve kendi toplumlarını da yavaş yavaş da olsa değiştiriyorlar. ” deyince, AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz,  “O söylediğin ahlaksızlık. Ahlaksızlıktır o” diye bağırdı.
 
Korkmaz'ın sinirlenerek CHP Bursa Milletvekili  Aykan Erdemir'e "Burada ahlaksızlığı savunuyorsunuz" diye tekrar bağırması üzerine Meclis Başkanvekili MHP'li Meral Akşener  kendisini uyardı. İbrahim Korkmaz bunun üzerine Genel Kurul salonunu terk etti.
 
Aradan bir süre geçtikten sonra CHP'li Aykan Erdemir (İbrahim Korkmaz'ı kast ederek);  "Sayın Başkan, sayın vekil bize "Ahlaksızlığı savunuyorsunuz." diye sataşmada bulunmuştur." diyerek söz istemesi üzerine de Oturumu yöneten Meral Akşener;  “Beyefendi (İbrahim Korkmaz) laf attı, bağırdı ve ondan sonra da gitti. Yani her birbirinize sövdüğünüzde ben söz versem yandı gülüm keten helva” dedi.
 
Ak Partili vekil Dağoğlu "Bu bir sapıklıktır"
 
Önerge üzerine konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Prof.Dr.Türkan Dağoğlu ise “ Ben bir tıp doktoru olarak bunun ne olduğunu bilmek isterim. Bu biyolojik bir kusur mudur, sosyolojik bir olay mıdır, yoksa bu psikolojik bir durum mudur? Amerika’da ve Avrupa’da psikiyatri dernekleri bunu araştırdı ve şöyle bir sonuca varıldı; bu normaldışı bir davranıştır. Bu normal bir davranış değildir. Kadının kadınla, erkeğin erkekle evlenmesi bir hak değil, bilakis cinsel kalıpların ters yüz edilmesini marifetmiş gibi ortaya koyan toplumsal bir bozulmanın önünü açan bir uygulamadır” dedi.
 
Konuşma ve tartışmaların ardından CHP'nin verdiği önergenin, gündeme alınması talebi reddedildi.

Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1455 kez okundu
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,84

AHMET

30.5.2013 - 14:25

Mahlukatın yaradılışına aykırı talebi olanların hakkını savunmaya çalışanlara şaşırıyorum. Sayın vekilimizin tepkisini olumlu buluyorum. Ancak İbrahim Hocam imkan bulup söz alıp konu hakkındaki eleştirilerini sunmuş olsaydı daha etkileyici olurdu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Bu Pazarda Nostalji Rüzgarı Esecek
DESTEK HİZMETLERE YENİ MÜDÜR
Özlü'den Dünya'ya Harekât Mesajı
Çakar'dan Operasyon Mesajı
10.10.2019 - 10:47
Çakar'dan Operasyon Mesajı
Arkadaşları Paniğe Kapıldı
11.10.2019 - 09:47
Arkadaşları Paniğe Kapıldı
AK Parti'de Kongre Hareketliliği
HAFTASONU BİSİKLET BAHARI YAŞANDI