Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[14:50] Behiye Özlü Toprağa Verildi -- [23:49] ABLASINI KAYBETTİ -- [23:41] KORKUTAN KAZA -- [18:33] Kariyer Topluluğu’na Yılın Girişimci Kulübü Ödülü -- [18:28] Traktörden Atladı, Hayatını Kaybetti -- [18:11] “Otobüsler Düzce İçin Büyük” -- [18:08] İYİ Parti’den Eğitime Destek -- [16:34] FARUK ÖZLÜ ANNESİNİ KAYBETTİ -- [16:22] Halıfleks ve Halı Seçimi Yaparken Bu 5 Hataya Düşmeyin! -- [13:32] Hastane Bahçesinde Park İhlali --
Gündem
Yeni otobüslerin tanıtımı yapıldı

Düzce Belediyesi tarafından geçtiğimiz kış aylarında ihalesi yapılan Kalıcı Konutlar Otobüs ihalesi sonrasında yapılan anket çalışması ile yeni...

2.07.2013 19:59:00
3968 kez okundu
0 bekleyen yorum
4 onaylı yorum
Yeni otobüslerin tanıtımı yapıldı

Düzce Belediyesi tarafından geçtiğimiz kış aylarında ihalesi yapılan Kalıcı Konutlar Otobüs ihalesi sonrasında yapılan anket çalışması ile yeni otobüslerin renklerinin belirlenmesi ile birlikte otobüsler bugün Düzce halkına tanıtıldı. İlk sürüşü Ak Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu yaparken, İkinci sürüşü ise Düzce belediye Başkanı İsmail Bayram yaptı. Protokol ve basın mensuplarının bindiği otobüste ise alkışlar ve kahkahalar bir arada koptu.

2012’nin son aylarında Belediye meclisinde alınan karar doğrultusunda Kalıcı konutlar hattını çeken otobüslerin ihalesinin 2013 temmuz ayında dolması nedeni ile ihale kararı alındı. Yılan hikayesine dönen ihale sonrasında en son karar verildi ve otobüslerin ihalesi yapıldı. İhalenin yapılmasının ardından otobüslerin nasıl yapılacağı olarak hafızalara girdi. Kararların alınmasının ardından otobüsün son teknoloji olması kararlaştırıldı ve renklerinin ise halka sorulması belirlendi. Otobüslerin rengi halka sorulan anketlerle belirlenirken ankete yaklaşık 100 bin kişi katılarak en çok oyu alan erguvan rengi aldı. Otobüsler şehir dışında anlaşılan bir firmaya verildi ve özellikleri sıralandı. Otobüsler Haziran ayının sonu itibari ile otobüsler bitti.

Engelliler için rampalar bu otobüste de var

Düzce Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan İsmail Bayram’ın 2009 yılında 38 tane otobüs devir almasının ardından ilk olarak şehir içi otobüslerinin ihalesinin bitmesi ile son teknoloji ile yeni otobüsler alındı. Engelliler için rampalı otobüsler alındı. Yeni otobüslerde de bu özellik es geçilmedi ve takviye özellikler ile son teknoloji tekrar otobüslerde uygulandı. Düzce’nin çevre kirliliğine engel olabilmek için otobüsler doğalgazlı  çalışıyor olması kirliliğe engel olduğu gözlemlendi.

Mehteran gösterisi ile başlandı

Kalıcı Konutlar toplu taşıma hattı ve buna bağlı bazı bölgelerde 10 yıl boyunca son teknoloji otobüslerin kullanımı için Düzce Belediye Başkanlığı meydanında mehteran takımının gösterileri ile açılış başladı. Açılışa, Düzce vali Yardımcısı Miktat Alan, Düzce belediye Başkanı İsmail Bayram, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fahri Çakır Meclis Başkanı Ertan Taşlı, Şöförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yavuz Yılmaz, Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kayıkçı, Ak Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, Kamyoncular Kooperatifi Başkanı Orhan Yılmaz, Düzce Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Birliği Başkanı İsa Üçüncüoğlu, Düzce Müftüsü Selami Emen’in yanı sıra bir çok davetlide açılışta hazır bulundu.

İyileştirmeye gidildi

Mehteran gösterisini tamamlamasının ardından açılışın konuşmasını Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram yaptı. Başkan bayram yaptığı konuşmasında otobüsler hakkında bilgiler verirken 2009’da 38 otobüs devir aldıklarını şimdi ise 48 otobüs ile günde 30 bin kişiyi taşıyan otobüslerin son teknoloji ile donandığını dile getirdi. Başkan Bayram şöyle devam etti: “ Bugün çok güzel bir gün. Bugün Özel halk otobüslerinin yenilerini ekliyor halkımızın şikayetlerinin önüne geçmek için buradayız. 2009’da eski otobüsleri biraz da olsun iyileştirdik.Şimdi ise tamamını iyileştiriyoruz. Tüm türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de toplu taşıma hizmeti önemli bir hizmet. 2009’da 38 belediye otobüsü vardı. Şimdi ise bu sayıyı 48’e çıkartıyoruz. Şu anda bu otobüsler ile birlikte tüm otobüslerimiz Avrupa normlarındadır. Burada ki otobüslerin renklerini niye böyle yaptınız diye sorular sorulabilir. Bu otobüslerin bu rengi almasını bizler halkımıza sorduk. Halkımız olarak sizler bu renge karar verdiniz ve otobüslerimiz erguvan rengini aldı. Bu otobüslerimiz ile birlikte günde 30 bin kişiye hizmetimiz en iyi şekilde olacaktır. Otobüslerimizin özelliklerini merak edenler olabilir. En başta özelliklerimizden bir tanesi doğalgazlı olması. Biliniyor ki Düzce’nin çevre kirliliği var. Bu kirliliğin önüne geçmek için otobüsleri doğalgazlı yaptırdık. Şu anda Düzce’de bulunan tüm otobüslerimizde engelli rampası bulunuyor. Engelli kardeşlerimiz için bu otobüsleri kullanmaları için yeni otobüslerimizde de rampa sistemini devreye soktuk. Bize şikayetleri de bu otobüslerde değerlendirdik. Mesela bize en çok şikayetlerden birisi de kapıya sıkışma yaralanma olması idi. Bu otobüslerimizde artık bu sıkışma işini ortadan kaldırdık. Kapıların kapanmaması için kapıların tamamında sensörler var. Bu sensörler sayesinde yolcu otobüsten inmeden kapı hiçbir şekilde kapanmayacak. Diğer bir şikayet ise otobüslerin hareket halinde yolcu indirme bindirme gibi bir durumu idi. Bununla ilgili olarak da otobüslere koyulan sistemler sayesinde otobüsün kapılarının tam kapanmadan yola çıkamayacak olması. Ayrıca otobüs hareket halindeyken de kapılarını açamayacak. Bu özelliği ile birlikte bu şikayetlerinde önüne geçeceğimizi düşünüyorum. Otobüslerde ayrıca otomatik yangın söndürme sistemlerimiz de bulunuyor. Otobüslerde güvenlik açısından kamera sistemini de devreye soktuk. Bu sefer sadece bir tane değil birkaç tane kamera sistemimiz var. Şehirlerin yapmak istediği fakat bizim burada yaptığımız özelliklerimiz bu şekilde oluşurken otobüslerimiz son sistem üzerine yapıldı. Otobüslerimizde tropikal klima sistemi mevcut. Tüm çalışma arkadaşlarıma bu konuda özverili bir şekilde çalıştıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Kaşıkoğlu açılışı yaptı, Bayram bitirdi

Belediye Başkanı İsmail Bayram’ın konuşmasının ardından kurdela ile otobüsler dualar eşliğinde açıldı. Daha sonra ilk olarak Düzce belediye Başkanı İsmail Bayram otobüse binerek basın mensuplarına görüntü almasını sağladı. Daha sonra Metin Kaşıkoğlu şoför koltuğuna binerek otobüsü İstanbul Caddesi üzerinden Anıtparka kadar getirdi. Daha sonra otobüsün şoförlük koltuğuna Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram bindi. Başkan Bayram’ın binmesinin ardından Anıtpark, şen sokak rıhtım caddesi, celal kasapoğlu caddesi üzerinden Düzce belediye meydanına otobüsler tekrar geldi. Protokolün otobüslerden inmesinin ardından otobüsler konvoy halinde Atatürk Bulvarı istikametinden kalıcı konutlarda gövde gösterisi yaptı.

Otobüs içi kahkaha ve alkışlarla koptu

Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram’ın şoför koltuğa geçmesinin ardından arka taraflardan gelen bir ses ile otobüste kahkahalar hakim kılındı. Otobüs yolcu ücretlerinin önden toplanmasına başlanması gerektiğini dile getiren protokol üyeleri daha sonra durakların önünde bekleyen yolcuları da düşünerek, otobüs niye duraklarda durmuyor başkan şikayet edecekler vallaha denilmesi yine otobüstekileri güldürdü. Başkan bayram kazasız belasız Düzce belediye Meydanına otobüsü getirmesinin ardından otobüste alkış sesleri yükseldi.

 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
3968 kez okundu
0 bekleyen yorum
4 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%48,00

özlem gümüş

2.10.2013 - 08:51

akınlar sarayyeri yani belediyeleri geri istyoruz 8 arabası cok dolu oluyo
Katılıyorum   Katılmıyorum
%64,58

Buğra

6.7.2013 - 12:03

Tanıtımı yapıldı fakat otobüsler sefere çıkmıyor.. Ne zaman seferleri başlyacak?
Katılıyorum   Katılmıyorum
%47,62

hakkuş

5.7.2013 - 09:17

kalıcı konutlar otobüsleri komplemi yenilendi ?,eğer yenilendiyse çok iyi çünkü konutlar çok engebeli,otobüsler arkalarında kapkara dümanla o yokuşları çıkıyor,düz yolda giderken daha az egzost salınımı oluyor,eski otobüsler konutlarda çok kirletiyor havayı,zaten eski otobüsler çok yavaş ve hantal,merkez konutlar arası otobüsle en az 20 dakka sürüyor,sabah mesaiyi olanlar için bu süre çok fazla,yeni otobüsler bu süreyi kısaltacak ve daha temiz hava soluycaz,n
Katılıyorum   Katılmıyorum
%43,40

Emre uğur

2.7.2013 - 21:44

Beşediye başkanımız ismail bayram ın yapmış oldugu bu güzel çalışmalardan dolayı düzce halkının büyük taktirleri ni aldıgı kesin bişeydir. Bide şu otogar işi çözümlense gerçekten düzce çok daha iyi yarınlara gidecek. Yapılan ve yapılacak olan çalışmalardan dolayı şimdiden teşekkür ederiz sayın başkanımız. Yapılan bu çalışmalarda emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Düzce'nin Acı Kaybı
11.09.2019 - 22:49
Düzce'nin Acı Kaybı
Düzce Üniversitesi Düzce TSO ile Yeniden Lisansüstü Eğitim Protokolü İmzaladı
Projeler için İstanbul Yollarını Aşındırıyor
Düzce’nin Yeni Cazibe Merkezi Olacak
Buranın Bakımını Kim Yapacak?
Okul Servislerine Sıkı Denetim
“1 Buçuk Milyon Alacağımız Var”