Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[13:31] MAÇ BAŞLADI -- [12:17] YAŞLI ADAM ÖLÜ BULUNDU -- [18:39] KAYIP ARANIYOR! -- [17:49] Tatilde Ziyaretçilerini Bekliyor -- [17:43] KÖRPEŞLER MAÇ SAATİNİ BEKLİYOR -- [17:31] KIRMIZI ŞİMŞEKLERDEN DUYURU -- [14:59] Destek Verenleri Unutmadı -- [14:21] Kızılay'dan Karne Hediyesi -- [13:46] FESTİVALDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER -- [13:17] EN ÖNEMLİ SORUMUZ HAVA KİRLİLİĞİ --
Gündem
Nakliyecilere yetki belgesi zorunluluğu

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Yönetmeliği kapsamında 01 Ocak 2014...

11.12.2013 20:00:00
1419 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  Nakliyecilere yetki belgesi zorunluluğu

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Yönetmeliği kapsamında 01 Ocak 2014 tarihinden itibaren nakliyeci, sürücü, bakıcı ve nakil araçlarında aranacak olan belgelerin anlatıldığı eğitim düzenlendi.

 Toplantıya İl Müdürü Harun Kabaoğlu, Müdür Yardımcısı Necdet Çiçek, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Turgut Güler ve nakliyeci yetki belgesi, sürücü ve bakıcı yeterlilik belgesi, nakil araçlarına onay belgesi almak isteyen yetiştirici ve nakil aracı sahibi 82 kişi katıldı.   

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Harun Kabaoğlu                        “ Bakanlığımızın son yıllarda özellikle 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında yüzü aşkın yönetmelik yayınladığını, yayınlanan bu yönetmelikler kapsamında uygulamaların gerçekleştirildiğini, artık geleneksel yöntemlerle, babadan ve dededen kalma alışkanlıklarla hayvancılık yapılamayacağını, herkesin yapacağı işleri iyi bilmesini ve kurallara uygun hareket etmesi gerektiğini, çıkarılan yönetmelikle artık insan haklarının yanında hayvan haklarının da önemli olduğunu, bu kapsamda nakillerin hayvan refahına uygun olarak yapılması gerektiğini, Bakanlığımızın ülkemiz hayvancılığının geliştirilmesi için çok ciddi gayretler gösterdiğini ve bu gayrete yetiştiricilerimizin de destek vermesi hayvan hastalıklarının yayılmasının önlenmesi bakımından büyük önem taşımaktadır’’ dedi.

Kabaoğlu ayrıca  ‘’Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Yönetmeliği kapsamında canlı omurgalı hayvanların yurtiçinde nakilleri sırasında korunmalarını ve hayvan refahı kurallarına uyulmasını güvence altına almak amacı ile bu eğitim düzenlenmektedir. Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olan sürücü ve bakıcılara yeterlilik belgesi, teknik ve sağlığa uygun asgari şartları taşıyan nakliye araçlarına onay belgesi ve  nakliyecilere yetki belgesi verilecektir. 01.01.2014 tarihinden itibaren belirtilen kriterler ve belgelere sahip olmayan sürücü, bakıcı, nakliyeci ve araçların yurtiçinde canlı hayvan nakline izin verilmeyecektir” dedi.

Toplantı Veteriner Hekim Muzaffer Hasançebi’nin yaptığı sunu ve eğitim sonunda sürücü ve bakıcılar için yapılan sınavın ardından  sona erdi. 

 

                                                         


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1419 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

ŞAHİN'DEN İHRAÇ YORUMU
16.01.2020 - 17:20
ŞAHİN'DEN İHRAÇ YORUMU
Vasip Şahin Hasan'a Ulaştı
14.01.2020 - 10:01
Vasip Şahin Hasan'a Ulaştı
Erkan Seçkin Önemli İsimler İle Görüşüyor
FABRİKAYI GEZİP BİLGİ ALDILAR
Atıl Malzemeleri Sanata Çevirdi
“İYİ BİR KAMP DÖNEMİ GEÇİRDİK”
Cüneyt Yılmaz’ın da Katkısı oldu