Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:13] Bu Bina Depremi Hatırlatıyor -- [17:44] Adaylar Burada Antrenman Yapacak -- [17:34] Çok Kuvvetli Geliyor -- [17:19] 26 AĞUSTOS'DA " NİLGÜN KIZILCI " RESİTALİ -- [17:00] İki Kurum Projenin tanıtımını Gerçekleştirdi -- [16:50] Keşir, Sorunları Yerinde Dinliyor -- [16:25] Mor Patates Topraktan Çıktı -- [16:20] SİZİN BEĞENMEDİĞİNİZ EŞYA, BAŞKASININ HAYALİ OLABİLİR -- [12:51] Rıfat Ilgaz’ın Kızı Oxijen’e Konuk Oldu -- [10:55] Park Çöp İçinde --
Gündem
IHH yetimlerin kuruluşudur

Dün Kilis'teki İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (IHH) depolarına polis baskınını protesto etmek için basın açıklaması yapan Düzce...

14.01.2014 17:15:00
1939 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
IHH yetimlerin kuruluşudur

Dün Kilis'teki İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (IHH) depolarına polis baskınını protesto etmek için  basın açıklaması yapan Düzce İHH Başkanı Ali Kasım , “ Hatay’da TIR ile yapmayı deneyip ellerine, yüzlerine bulaştırdıkları kirli oyunlarını, bu kez Kilis ofisimizi hukuksuz bir şekilde basarak yürütmeye çalışıyorlar “ dedi.

Operasyonun arama kararı gösterilmeden gerçekleştirildiğini kaydeden Kasım , “Vakfımızın Suriye halkına yardımlarının koordine edildiği Kilis ofisimize hukuksuz bir operasyon düzenlenmiştir. İHH, Türkiye halkı ile beraber dünyanın dört bir yanındaki vicdanların yetimlerin kurumudur. Hiçbir örgüte, hiçbir devlete bağlı değildir “ dedi.

Hukuk dışı baskını protesto ettiler

Düzce Belediyesi önünde Suriye’ye yardım toplamak için oluşturdukları standın önünde konuşan Ali Kasım şöyle devam etti, “İHH personeli olup, Kilis ofisimizde çalışan bir kişi ile ilgili olarak yapıldığı söylenen operasyon her ne hikmetse kişinin evine değil de İHH ofisine gelinmiş ve İHH’nın bilgisayarlarına el konulmuştur. İHH ofisinde ve aynı yerde bulunan Katar Kızılay’ına ait olan mekanlarda yapılan usulsüz aramalarda personel dışarı çıkartılarak hiçbir personelin üçüncü bir gözün görmediği şekilde şahit olmadığı şekilde aramalar yapılmıştır.

Hukuksuz el konulma var

Kilis’teki İHH’ya ve Katar Kızılay’ına ait olan bilgisayarlara hukuksuzca el konulmuştur diyen Düzce IHH Başkanı Ali Kasım “Avukatlarımız tarafından yapılan itirazlara rağmen usuli işlemler gerçekleşmemiştir. Kurumumuz bu saatten itibaren bu usulsüzlükle oluşan eklenebilecek aleyhe hususların da kaybolacak lehe hususların da sorumluluğunu işbu emniyet amirlerine ve savcıya yüklemiştir.”dedi.

IHH’ya suç atmaya çalışıyorlar

Düzce İHH Başkanı Ali Kasım açıklamasının devamında şu hususlara yer verdi,  “Bu operasyonun uygulanma şekli çok net bir şekilde göstermektedir ki uzun süredir İHH’yı El Kaide ile irtibatlandırma çabası bu aşamaya kadar ulaşmıştır. Direkt İHH’ ya tüm planlamalara rağmen suç atamayanlar bir İHH personelini hedef alarak ve bu personelin üzerinden İHH’yı bağlantılandırmaya çalışmaktadır.”

Yardımlardan asla vazgeçmeyeceğiz

Kasım  şöyle devam  etti “Buradan ilan ederiz ki ; IHH mazlumların yanında olmaktan asla vazgeçmeyecektir. Daha bugün Kuveyt’te Suriye halkına yapılacak yardımların görüşüldüğü uluslar arası koordinasyon toplantısında orada bulunan Başkanımız Bülent Yıldırım Suriye için bu yıl ki yardım hedefini 50 milyon dolar olarak açıklamıştır.”

IHH yetimlerin kurumudur

“İHH 20 yıllık ve Türkiye halkı ile beraber dünyanın dört bir yanındaki vicdanların yetimlerin kurumudur”diyen Düzce IHH Başkanı Ali Kasım açıklamasının sonunda “ Hiçbir örgüte, hiçbir devlete, hiçbir hükümete bağlı değildir. İradesi de idaresi de kendi yönetim kuruluna aittir.  Mavi Marmara’dan sonra İHH İsrail, Neoconlar, Suriye’ye yardımın kesilmesini isteyenler ve bunların yerel işbirlikçileri tarafından hedef haline getirlidiklerinin”  altını çizdi.

“İHH İsrail için büyük bir tehlikedir”

Sözlerinin sonunda İHH’nın İsrail baş düşmanı olduğunu söyleyen Kasım, sözlerini şöyle tamaladı. “  İHH hakkında bu operasyonla ve bu hukuksuzluklara imza atanlar da bu amaca  hizmet etmektedirler. İsrail dışişleri bakanı Liberman’ın “İHH İsrail için büyük bir tehlikedir” derken esasen bunu net bir şekilde açıklamıştır.Neye kime nereye hizmet ettiği açık olan bu ahlaksız operasyona karşı her tür hukuk yoluna başvuracağımız gibi yardımlardan hiçbir şekilde geri durmayacağımız da buradan ilan ediyoruz.”dedi.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1939 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Cadde ve Sokaklar Yıkanıyor
16.08.2019 - 09:40
Cadde ve Sokaklar Yıkanıyor
Azade Ay Kimin Safında?
19.08.2019 - 18:35
Azade Ay Kimin Safında?
TMO Randevuları Alıyor
19.08.2019 - 18:53
TMO Randevuları Alıyor
Yeni Öğrenciler İçin Kayıtlar Başlıyor
Park Çöp İçinde
20.08.2019 - 10:55
Park Çöp İçinde
Çok Kuvvetli Geliyor
20.08.2019 - 17:34
Çok Kuvvetli Geliyor
Özlü'den Deprem Mesajı
16.08.2019 - 11:33
Özlü'den Deprem Mesajı