Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[23:01] 76 yaşında kendini astı -- [17:54] Kendini ağacına astı -- [17:25] Rehabilite oluyorlar -- [17:24] Arkeolojik alan ön plana çıkacak -- [17:23] Okul kantinleri inceleme altıda -- [17:00] DÜZCESPOR DÜZYURT SINAVINDA -- [16:56] DÜZCE DERBİSİ PAZAR GÜNÜ -- [14:09] Şehitlik beratı duygulandırdı -- [12:17] Hacı İsmail Gaydanoğlu defin edildi -- [12:06] Kaçan sevgilisini kalçasından vurdu --
Gündem
Kalite ve liderlik konferansı düzenlendi

Düzce Üniversitesi Genç-Kal Öğrenci Topluluğu tarafından, ?Kalite ve Liderlik? konulu konferans düzenlendi...

4.3.2014 12:00:00 -
1201 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Kalite ve liderlik konferansı düzenlendi

Düzce Üniversitesi Genç-Kal Öğrenci Topluluğu tarafından, “Kalite ve Liderlik” konulu konferans düzenlendi.

Konferansa konuşmacı olarak Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nigar Çakar, VİKO Elektrik ve Elektronik Endüstrisi San. ve Tic. A.Ş. Stratejik Planlama ve Yönetim Sistemleri Direktörü Mutlu Kutlu, Kal-Der Genel Sekreteri Akın Alıkçıoğlu katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Görevlisi, Sürekli İyileştirme Koordinatörü Okan Bütüner yaptı. Bütüner konferansın, Genç-Kal Topluluğunun düzenlediği ilk konferans olduğunu belirterek konferansı düzenleyen öğrencilere teşekkür etti. Kalitenin ortaya çıkışını anlatan Bütüner, ürün kalitesinin insan kalitesi ile orantılı olduğunu söyleyerek kalite ve liderlik hakkında öğrencilere bilgiler verdi.

Açılış konuşmasının ardından söz alan Kal-Der Genel Sekreteri Akın Alıkçıoğlu, Kal-Der hakkında öğrencilere bilgiler vererek, Kal-Der’in yapısı, işleyişi,  ve faaliyetleri hakkında  öğrencilere detaylı bilgiler aktardı. Liderlik konusuna da değinen  Alıkçıoğlu, liderde bulunması gereken  özellikleri sıraladı. Son olarak ise iş hayatına atılacak öğrenciler için tavsiyeler verdi. Öğrencinin okulunu zamanında bitirmesinin iş hayatına atılma sırasında büyük bir avantaj olduğunu belirterek “yabancı bir dil mutlaka öğrenin, STK’larda ve öğrenci kulüplerinde sorumluluklar alın, gündemi takip edin, spor yapın ve kendinizi iyi tanıyın. Eksiklerinizi ve artılarınız bilirseniz kendinizi geliştirmeniz o kadar hızlı olur” dedi.

Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nigar Çakar, geçmişten bugüne kadar işletmelerdeki en büyük değişimin insana bakış açısı olduğunu söyleyerek, “insana yapılan yatırımın temel sebebi firmaların daha fazla kâr ve daha fazla verim elde etme isteği ile pazar payını arttırarak pazarda lider konuma gelmek istemeleridir” dedi. Günümüzde rekabetin olmadığı bir sektörün kalmadığını, insanların ve şirketlerin sürekli bir rekabet halinde olduklarını sözlerine ekledi.

Son olarak konuşan VİKO Elektrik ve Elektronik Endüstrisi San. ve Tic. A.Ş. Stratejik Planlama ve Yönetim Sistemleri Direktörü Mutlu Kutlu, şirketin büyüme süreci ile pazardaki payını anlatarak lider ve liderde bulunması gereken özellikleri anlattı.

 Konferans, Öğrenciler kalite ve liderlik konusunda katılımcılara sorular sormasının ardından gelen konuklara plaket verilmesi ile sona erdi.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1201 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Başın sağolsun Düzce'm (VİDEOLU)
Semih Kıbrıs yeniden başkanlığa seçildi
Düzceli vatandaştan cemaat?e afişli tepki
Katliam gibi kaza 6 ölü(yaralıların isimleri belli oldu)
Ölülere bile saygıları yok (VİDEOLU)
Eşini pompalı tüfekle öldürmüş (Videolar)
Böyle bir okulda okumak istemez misiniz?
40 dükkan sular altında, araçlara sele teslim(VİDEOLU)
12 Kasım Düzce Depremi (Fotoğraflı)
11 mahalle, 74 saattir susuz
30.8.2015 17:09:08 -
11 mahalle, 74 saattir susuz
Semih Kıbrıs
28.5.2013 17:55:19 -
Semih Kıbrıs
Aydınpınar yolunda feci kaza: 1 ölü
30.11.2013 23:14:59 - 12:58
Aydınpınar yolunda feci kaza: 1 ölü
Her Mööleyeni almayın
4.9.2015 13:55:28 -
Her Mööleyeni almayın Halk Eğitim Kurs Başvuruları Devam Ediyor