Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[23:29] BOLU DAĞI'NDA FECİ KAZA! -- [22:54] 1 HAZİRANDA İŞLEYİŞ DEĞİŞİYOR -- [11:55] Adeta Yeniden Doğdu -- [21:37] Bilime İmece Usulü Destek -- [21:25] "Açta Açıkta Kimse Kalmasın" -- [07:18] Polisten Sıkı Denetim -- [17:04] Akçakoca Denizi Artık Daha Temiz -- [17:01] YÖNETİM DÜŞTÜ! -- [16:09] Otomobile Kızarken Şimdi TIR'lar Çıktı -- [13:35] Düzce’nin estetiği değişecek --
Gündem
IHH?dan yetimler için kermes

İHH İnsani Yardım Vakfı Düzce Üniversitesi Beçyörükler merkez kampüsünde yetimle riçin kermes düzenledi...

19.03.2014 16:10:00 -
1636 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
IHH?dan yetimler için kermes

İHH İnsani Yardım Vakfı  Düzce Üniversitesi Beçyörükler merkez kampüsünde yetimle riçin kermes düzenledi.

Kermesten elde edilen gelirin bir kısmı İHH Genel Merkezi Yetim havuzuna aktarılacak. Yetim havuzu, İHH’nın yetim sponsorları vasıtasıyla düzenli olarak yardım yaptığı 40 bin civarında yetimden, sponsoru tarafından eksik ödenen yada ödemeyi kesenlerin yetimlerinin, yeni bir sponsor bulunana dek desteklenmesi amacıyla kullanılıyor.Öte yandan kermeste elde edilen gelirin diğer kısmı ise, Suriye’li yetimlere ulaştırılacak. Bilindiği gibi 4. Yılına giren Suriye direnişinde yüz binlerce Suriyeli çocuk yetim duruma düşmüş olup, İHH bu yetimlerin önemli bir kısmını, kurduğu yetim kampları aracılığıyla ve başka şekillerde destekliyor.

Düzce İnsani Yardım Derneği (IHH) Başkanı Ali Kasım yapıtğı açıklamada şunları ifade etti “Dünyada savaş, hastalık, kaza doğal afet ve başka nedenlerle her gün 10 bine yakın çocuk yetim kalıyor ve 6 bin çocuk insan tacirleri, organ ve fuhuş mafyaları tarafından kaçırılıyor. Dünyanın farklı yerlerinde her yıl 2.5 milyon çocuk satılıyor. 300 bin civarında çocuk boylarından büyük silahlarla cephelere sürülüyor.Unicef raporlarına göre dünyada 200 milyon yetim var ve bunların 100 milyonu sokaklarda yaşıyor. Çoğunluğu Afrika kıtasında olmak üzere, milyonlarca yetim Müslüman çocuk, dünya Müslümanlarının ilgisizliği nedeniyle misyonerlerin açmış oldukları yetimhanelerde Hrıstiyanlaştırılıyor. Şu anda Afrika’da, misyonerlerin Hrıstiyanlaştırdığı, adı Muhammed olan Hrıstiyan papazlar var.”

IHH 40 Bin yetime bakıyor

İHH tüm bu dünayada  40 bin civarında yetime baktığını açıklayan Ali Kasım “Türkiye’de ise 5 bin yetimi destekliyor. Oysa milyonlarca yetim var bakıma muhtaç olan ve aylık 90 TL gibi düşük bir rakamla bir yetimin dünyasını ve ahiretinin kurtuluşuna vesile olmak mümkün. Türkiye’de imkanı olan her aile, aylık 90 TL gibi düşük bir rakamla bir yetime sponsor olsa, en azından Müslüman yetim çocukları kurtarmak mümkün. Tabi ki sadece Müslüman olanlar değil, olmayanlardan da sorumluyuz.”dedi.

Yetimlerin üzerimizde hakkı var

Düzce İnsani Yardım Derneği (IHH) Başkanı Ali Kasım  son olarak “Yetimler konusunda ki bu Kur’an’daki pek çok ayette bize hatırlatılmıştır. Yani yetimlerle ilgilenmek ve onlara kol kanat germek bizim için, olsa iyi olur bir sorumluluk değil, mutlaka yerine getirmemiz gereken, tıpkı namaz gibi bir kulluk görevidir. Hatta öyle ki, namazlarda okuduğumuz Maun Suresinde Yüce Allah, namaz kıldığı halde yetimi itip kakanların kıldığı namazların kendi katında bir anlamı olmadığını ifade etmiştir. Bizler hem yukarıda kısaca açıkladığım yetim sorununa, hem de yetimlerle ilgili kaçınılmaz sorumluluğumuza dikkat çekmek, ve hem de bu konuda karınca kararınca katkı sağlamak amacıyla bu kermesi düzenledik.”şeklinde konuştu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1636 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Akçakoca'da Bu Yaz Bambaşka Geçecek
Bize Bu Birliktelik Lazım
20.05.2019 - 11:59
Bize Bu Birliktelik Lazım
Öğrenciler Academia Tower Bahçesinde İftar Açtı
Çakar'dan Teşekkür Mesajı
24.05.2019 - 02:29
Çakar'dan Teşekkür Mesajı
Hap ve Uyuşturucu Madde Yakalandı
Belediyeden Bir Radikal Karar Daha
Sanayicilerin İftarı İlgi Gördü