Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[19:01] Delta Alfa’dan Şehit Emniyet Müdürü’ne ziyaret -- [18:56] Tüm çalışmalar kazaları aza indirmek için -- [18:15] KÜLTÜR’LÜ ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI -- [14:23] 65 MİLYON’LUK MASAR TOWER İLE DÜZCE’YE PRESTİJ GETİRECEK -- [12:42] Rusya'da Çalıştaya Katıldı -- [10:37] Başkan Özlü Oxijen'de -- [10:15] YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI -- [10:12] SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI -- [09:54] 172 Sporcu Sakarya’da Buluştu -- [09:38] Üniversiteden 15 Temmuz Şehidinin Kabrine Ziyaret --
Gündem
IHH?dan yetimler için kermes

İHH İnsani Yardım Vakfı Düzce Üniversitesi Beçyörükler merkez kampüsünde yetimle riçin kermes düzenledi...

19.03.2014 16:10:00
1641 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
IHH?dan yetimler için kermes

İHH İnsani Yardım Vakfı  Düzce Üniversitesi Beçyörükler merkez kampüsünde yetimle riçin kermes düzenledi.

Kermesten elde edilen gelirin bir kısmı İHH Genel Merkezi Yetim havuzuna aktarılacak. Yetim havuzu, İHH’nın yetim sponsorları vasıtasıyla düzenli olarak yardım yaptığı 40 bin civarında yetimden, sponsoru tarafından eksik ödenen yada ödemeyi kesenlerin yetimlerinin, yeni bir sponsor bulunana dek desteklenmesi amacıyla kullanılıyor.Öte yandan kermeste elde edilen gelirin diğer kısmı ise, Suriye’li yetimlere ulaştırılacak. Bilindiği gibi 4. Yılına giren Suriye direnişinde yüz binlerce Suriyeli çocuk yetim duruma düşmüş olup, İHH bu yetimlerin önemli bir kısmını, kurduğu yetim kampları aracılığıyla ve başka şekillerde destekliyor.

Düzce İnsani Yardım Derneği (IHH) Başkanı Ali Kasım yapıtğı açıklamada şunları ifade etti “Dünyada savaş, hastalık, kaza doğal afet ve başka nedenlerle her gün 10 bine yakın çocuk yetim kalıyor ve 6 bin çocuk insan tacirleri, organ ve fuhuş mafyaları tarafından kaçırılıyor. Dünyanın farklı yerlerinde her yıl 2.5 milyon çocuk satılıyor. 300 bin civarında çocuk boylarından büyük silahlarla cephelere sürülüyor.Unicef raporlarına göre dünyada 200 milyon yetim var ve bunların 100 milyonu sokaklarda yaşıyor. Çoğunluğu Afrika kıtasında olmak üzere, milyonlarca yetim Müslüman çocuk, dünya Müslümanlarının ilgisizliği nedeniyle misyonerlerin açmış oldukları yetimhanelerde Hrıstiyanlaştırılıyor. Şu anda Afrika’da, misyonerlerin Hrıstiyanlaştırdığı, adı Muhammed olan Hrıstiyan papazlar var.”

IHH 40 Bin yetime bakıyor

İHH tüm bu dünayada  40 bin civarında yetime baktığını açıklayan Ali Kasım “Türkiye’de ise 5 bin yetimi destekliyor. Oysa milyonlarca yetim var bakıma muhtaç olan ve aylık 90 TL gibi düşük bir rakamla bir yetimin dünyasını ve ahiretinin kurtuluşuna vesile olmak mümkün. Türkiye’de imkanı olan her aile, aylık 90 TL gibi düşük bir rakamla bir yetime sponsor olsa, en azından Müslüman yetim çocukları kurtarmak mümkün. Tabi ki sadece Müslüman olanlar değil, olmayanlardan da sorumluyuz.”dedi.

Yetimlerin üzerimizde hakkı var

Düzce İnsani Yardım Derneği (IHH) Başkanı Ali Kasım  son olarak “Yetimler konusunda ki bu Kur’an’daki pek çok ayette bize hatırlatılmıştır. Yani yetimlerle ilgilenmek ve onlara kol kanat germek bizim için, olsa iyi olur bir sorumluluk değil, mutlaka yerine getirmemiz gereken, tıpkı namaz gibi bir kulluk görevidir. Hatta öyle ki, namazlarda okuduğumuz Maun Suresinde Yüce Allah, namaz kıldığı halde yetimi itip kakanların kıldığı namazların kendi katında bir anlamı olmadığını ifade etmiştir. Bizler hem yukarıda kısaca açıkladığım yetim sorununa, hem de yetimlerle ilgili kaçınılmaz sorumluluğumuza dikkat çekmek, ve hem de bu konuda karınca kararınca katkı sağlamak amacıyla bu kermesi düzenledik.”şeklinde konuştu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1641 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

KARAKTERİNİZ OTURSUN, BİZ AYAĞA KALKARIZ
Düzceliler Meydanı Doldurdu
16.07.2019 - 10:27
Düzceliler Meydanı Doldurdu
TÜM MÜDÜRLER DEĞİŞTİ
12.07.2019 - 14:58
TÜM MÜDÜRLER DEĞİŞTİ
Başkan Özlü Oxijen'de
17.07.2019 - 10:37
Başkan Özlü Oxijen'de
Varank, Başkan Özlü’yü Ziyaret Etti
Akçakoca'da Vahşet, Köpekler Zehirlendi mi?
“Katliamın Acısı Halen Taze”