Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:42] Yılmaz Ne Demek İstedi? -- [18:04] Umut Oluyorlar -- [17:56] Düzköy'de Ağızlar Aşure ile Tatlandı -- [17:50] CHP Heyeti Düzce'ye Geliyor -- [17:45] YAŞANAN FELAKETLERDEN HALA DERS ÇIKARMIYORUZ -- [16:02] Final Eğitim Kurumu, Oxijen'e Konuk Oldu -- [15:55] Bu Proje Çevre İllere Örnek Olacak -- [15:03] Yemenici'den Nezaket Ziyareti -- [13:31] YOĞUN TRAFİĞE ALTERNATİF OLACAK -- [13:14] Sağlık İçin Yürüdüler --
Gündem
Çiftçinin eksper değiştirme hakkı var

Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, fındığı yanan çiftçilere uyarıda bulundu...

7.05.2014 08:56:44
1158 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Çiftçinin eksper değiştirme hakkı var

Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, fındığı yanan çiftçilere uyarıda bulundu. Öztürk çiftçilerin isterlerse eksperlerini değiştirebileceklerini söyledi. Ayrıca Düzce’de su sıkıntısının aşıldığını söyleyen Öztürk, hayvancılık ve sebzecilik konusunda Antalya’ya alternatif ilin Düzce olduğunu ifade etti.

Düzce’de geçtiğimiz ay yaşanan kuralık nedeni ile fındıklar yanmış ve TARSİM sigortası yaptıran çiftçiler gelen eksperlerin uygun hasar tespit raporu vermediğini söylemişlerdi. Ege Bölgesi’nden gelen ve fındığa yabancı olan TARSİM eksperleri fındık çiftçisini mağdur etti. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, çiftçilerin eksper değişimi isteyebileceklerini vurgulayarak “TARSİM sigortası yaptıran çiftçilerimizin hasarları TARSİM Genel Merkezi’ne bildiriliyor. Buradan eksperler görevlendiriliyor. Bahçe bahçe geziyorlar. Bu son dönemde gelen eksperler Ege bölgesinden geldikleri için fındık alanında bilgileri yok. Hasar tespitleri az çıkıyordu. Çiftçilerimizin itiraz hakkı var. Yeni eksper isteyebilirler. Yeni eksperler hasar bildirimini daha iyi yapabilirler” dedi.

Su sıkıntısı bitti

Öztürk, geçtiğimiz aylarda kurak ve yağışsız giden hava nedeni ile Düzce’de su sıkıntısı olduğunu söylemişti. Son dönemde yağan yağmurların su sıkıntısının önüne geçtiğini söyleyen Öztürk, “ Biz havaların kurak gittiği dönemde konuyu valimize ve sulama birliği başkanına aktardık. Büyük sıkıntı içindeydik. Barajda su tutulmuyordu. Son yağan yağmurlarla gayet iyi duruma geldik. Çiftçilerimiz açısından sıkıntı kalmadı. Çiftçiler rahat olsunlar. Özellikle çeltik üreticisi sıkıntı çekiyordu. Bunun önüne geçildi” şeklinde konuştu.

Düzce Antalya ’ya alternatif olabilir

Düzce’de hayvancılık ve sebzecilik konusunda üretim yapılabileceğini ve bunun oldukça düşük maliyetler ile gerçekleştirileceğini belirten Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, “Hayvancılık neden önemli? Düzce’nin topraklarının verimli olmasından dolayı, bizim araştırmalarımız neticesinde hayvancılık ve sebzecilik Düzce’de ön plana çıkmalıdır. Hayvancılıkta çiftçi kendi kaba yemini üretebilir. Bundan 7 yıl önce 30 bin hayvan varken Düzce’de şimdi 200 bin hayvan var. Gün geçtikçe artıyor. Sebzede de Ankara ve İstanbul’un çok yakın olması, Antalya’dan nakliye maliyeti, yaşanan afetler nedeni ile Düzce’nin önemli olduğu ön plana çıkıyor. Düzce Antalya’ya alternatif olabilir. Bundan 7 yıl önce 30 bin hayvan varken Düzce’de şimdi 200 bin hayvan var. Gün geçtikçe artıyor” ifadelerini kullandı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1158 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

1. Etap İçin Gün Sayılıyor
18.09.2019 - 15:34
1. Etap İçin Gün Sayılıyor
ŞİFALI SU'YA KÖR TAPA
16.09.2019 - 17:09
ŞİFALI SU'YA KÖR TAPA
Maça tekerlekli sandalyeyle gitti, seremoniye sekerek çıktı
SAĞLIK KRİZİNE AÇIKLIK GETİRDİLER
Çöpten Toplayıp Güvercinleri Besliyor
ASAYİŞ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Gece Yarısına Kadar Sürecek
20.09.2019 - 10:29
Gece Yarısına Kadar Sürecek