Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:14] TEM'i Kullanacaklar Dikkat -- [17:47] ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ÖNEMLİ BİLİM ESERLERİ -- [17:41] Gençler Boş Durmuyor -- [17:39] Beton Kano Takımı 2. Kez Şampiyon Oldu -- [17:38] Ekmek Bıçağı ile Etrafa Saldırdı -- [17:35] Sanayicilerin İftarı İlgi Gördü -- [17:32] Bahçeşehir'in Yaz Okulu Renkli Geçecek -- [17:26] Lise Öğrencileri Üniversiteyi Tanıyacak -- [15:19] Çalışma Ortamları İyileştirilecek -- [12:04] Gümüşova’da Toprağa Verilecek --
Gündem
Annesini 45 yıl sonra Düzce?de buldu

Kırşehir’in Mucur ilçesi Obruk köyündeki Battal Şahin, bir kurumdan anne kızlık soyadının istenmesi sonrasında nüfus müdürlüğünün de yardımıyla...

16.06.2014 13:30:00 -
1418 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Annesini 45 yıl sonra Düzce?de buldu

 Kırşehir’in Mucur ilçesi Obruk köyündeki Battal Şahin, bir kurumdan anne kızlık soyadının istenmesi sonrasında nüfus müdürlüğünün de yardımıyla öldüğünü zannettiği annesine 45 yıl sonra Düzce’de kavuştu. 45 yıl boyunca anne kucağı, şefkati ve kokusu nedir bilmeyen Şahin’in mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Mucur'un Obruk köyüne gelin gelen Hünkar Ay, eşinin üstüne kuma getirmesi üzerine biri kundakta olmak üzere 3 çocuğunu 45 yıl önce bırakarak Kırşehir’den ayrılıp baba evi Erzurum’a döndü. Üç çocuğunu bırakıp Erzurum'a baba ocağına dönen Ay, o günden sonra çocuklarından hiç haber alamadı.

Annesinin yaşadığını öğrendi

45 yıl önce bırakılan çocuklardan olan Battal Şahin (45) ömründe hiç görmediği annesinin öldüğü düşüncesiyle yaşarken bir kamu kurumundan annesinin kızlık soy ismi sorulması üzerine, nüfusa giderek annesinin kızlık soy ismini öğrenmek istedi. Battal Şahin, nüfus müdürlüğünden annesinin kızlık soyadını öğrendiği zaman annesinin de hayatta olduğunu öğrendi.

Muhtar yardımcı oldu

 Yaşadıkları karşısında şaşkına dönen Battal Şahin, Obruk Köyü Muhtarı Yusuf Köksal'la yaşadığı durumu paylaşarak köy muhtarından yardım talep etti. Köy muhtarı ise araştırmanın sonunda Şahin’in annesinin hayatta ve Düzce'de olduğunu öğrendi.

Anne çok duygulanmış

 Anne Hünkar Ay’ın yaşadığı iddia edilen adrese yazılan mektup sonrasında kendilerine geri dönüş yapıldığını söyleyen muhtar Yusuf Köksal, “Adrese mektup gönderdik. Mektubu gelini okumuş ve hemen bize geri dönüş yaptılar. Anne Hünkar Ay’ın mektubu aldığında çok duygulandığını ve çocuklarını görmek istediğini söylediler” dedi.

Annesini görmeye Düzce’ye geldi

 Yaşanan gelişmelerin ardından Battal Şahin, annesiyle önce telefonda konuştu daha sonra kardeşlerini de alarak annesinin yaşadığı şehre Düzce’ye gidip 45 yıl boyunca hiç görmediği annesine kavuştu.

İlk gece annesiyle yattı

Şu anda 40 yaşında olan anne kucağı, şefkati ve kokusu nedir bilmeyen Nihat Şahin, Düzce’de annesinin yanında kaldıkları ilk gün sabaha kadar annesi ile yattığını anlatırken, “Annemiz babamızdan sonra tekrar evlenmiş ve diğer eşinden iki kız bir erkek kardeşimizin daha olduğunu öğrendik” şeklinde konuştu.

Canımdan can kopardılar

 Anne Hünkar Ay ise çocuklarından habersiz yaşadığı 45 yılı şöyle anlattı: "Yıllar önce bu topraklara gelin olarak geldim. Eşimden üç çocuğum oldu. Ama daha sonrasında eşimden ayrılmak zorunda kaldım. Buradan giderken en küçük oğlum kundaktaydı. Buradan ayrılırken canımdan can koparıldı. Bir gün dahi çocuklarımı unutmadım. Bir ana nasıl evlatlarını unutur ki. Çocuklarımdan artık umudumu kestiğim bir anda Yusuf Köksal'ın bize ulaşmasıyla umudum tekrar yeşerdi. Mektubu benim okumam yazmam olmadığı için gelinim bana okudu.

Allah bu mutluluğu bana yaşatanlardan bin kere razı olsun

 Gelinim bana mektubu okurken hem hüzünlendim hem de inanılmaz heyecanlandım. 45 yıldır görmediğim canlarım bana ulaşmışlardı. Daha sonrasında ise çocuklarım bulunduğum yere gelerek bana ulaştılar. Onlarla hasret giderdim. Şimdi ise 45 yıl önce gittiğim yerdeyim ve çocuklarımın yanındayım. Artık gözüm arkada kalmayacak. Allah bu mutluluğu bana yaşatanlardan bin kere razı olsun" ifadelerini kullandı.

Bu yaşa kadar anne sevgisi tadamadım

Yaşadığı tesadüfle annesine 45 yıl sonra ulaşan Battal Şahin, "Bu yaşıma kadar anne sevgisini tadamadım. Anne kokusu nedir bilmedim. Annemin yaşadığını öğrendiğim zaman dizlerim tutmadı. İnanılmaz bir mutluluk hissettim.

45 yılın özlemiyle sımsıkı anneme sarıldım

 Hiç görmediğim annem yaşıyordu. Bunu ilk köyümüzün muhtarı Yusuf Köksal'la paylaştım. O da “Eğer annen yaşıyorsa sana söz veriyorum onu bulurum” dedi. Verdiği sözde durdu ve annemin nerde yaşadığını evinin adresini buldu ve yetkililerle irtibata geçti. Sonrasında ise kardeşlerimle annemi görmeye gittik. Annemi gördüğüm anda kalbim duracak sandım ve 45 yılın özlemiyle sımsıkı anneme sarıldım. Kardeşlerim heyecandan yerlerinde duramıyorlardı. Küçük kardeşimiz akşam annemle yattı ve 45 yılın özlemini sabaha kadar gidermeye çalıştı. Bir an olsun annemizin yanından ayrılmadık, Annemizin ağzından çıkan her cümleyi takip ettik.

Bayramda ilk kez elini öpeceğiz

 Görüşmemizden 1 ay sonra annemizi yanımıza getirdik ve şu an evimizdeyiz. Bir ay boyunca annemiz yanımızda kalacak ve hayatımızda ilk defa annemizin, bu bayramda elini öperek onun bayramını kutlayacağız. Bu dünyada bundan büyük mutluluk olmasa gerek.

 Muhtarımız Yusuf Köksal'a ne kadar teşekkür etsek, ne kadar dua etsek az olur. Allah ona ve vesile olan herkesten bin kere razı olsun" dedi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1418 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Cumayeri'nde Kan Donduran Cinayet
Akçakoca'da Bu Yaz Bambaşka Geçecek
Bize Bu Birliktelik Lazım
20.05.2019 - 11:59
Bize Bu Birliktelik Lazım
Öğrenciler Academia Tower Bahçesinde İftar Açtı
Hap ve Uyuşturucu Madde Yakalandı
Belediyeden Bir Radikal Karar Daha
ÜNLÜLER AKÇAKOCA'YA AKACAK
20.05.2019 - 15:42
ÜNLÜLER AKÇAKOCA'YA AKACAK