Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:58] Kafası Beton Boruya Sıkıştı -- [17:53] 2 DÖNÜM FINDIK YANDI -- [17:37] Özel öğrenciler kazanlarda aşure yaptı -- [17:32] Başkan Özlü’den 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı -- [17:29] İTFAİYE EKİPLERİ ZAMANINDA MÜDAHALE ETTİ -- [15:34] 1. Etap İçin Gün Sayılıyor -- [14:53] Trafik denetiminde yakalandılar -- [13:55] Rektör Çakar Külliye’deki Açılışa Katıldı -- [13:07] Selde Zarar Gören Değirmen Onarılacak -- [12:51] Köse Ailesinin Acı GÜnü --
Gündem
Yığılca?dan tanıtım atağı

Yığılca Kaymakamı Mehmet Özcan, Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ve ilçede görev yapan daire amirleri basın mensupları ile bir araya geldi...

19.06.2014 14:55:56
802 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Yığılca?dan tanıtım atağı

Yığılca Kaymakamı Mehmet Özcan, Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ve ilçede görev yapan daire amirleri basın mensupları ile bir araya geldi. Yığılca Kaymakamı Mehmet Özcan, ilçede yapılan projeler hakkında bilgiler vererek, Yığılca’nın bugüne kadar gelen olumsuz  imajının silinmesi için Düzce kamuoyu ve basın mensuplarından destek isteyerek  Yığılca’ya pozitif ayrımcılık yapmalarını istedi.

Yığılca’da görev yapan yöneticiler basın mensupları ile bir araya gelerek Yığılca’nın sorunlarını, yapılan projeleri ve isteklerini anlattılar. Kalıcı Konutlar’da bulunan Yenikent Polis Merkezi’nde yapılan toplantıya, Yığılca Kaymakamı Mehmet Özcan, Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, ilçede görev yapan daire amirleri ile basın mensupları katıldı. Yığılca Kaymakamı Mehmet Özcan, Yığılca’nın bugüne kadar gelen kötü imajının silinmesi için basın mensupları ve kamuoyundan destek istedi. Kaymakam Özcan “Yığılca’da bir çok güzellik varken bunların yansıtılması yerine, yaşanan olumsuz olayların yansıtılmasına anlam veremiyoruz. Yığılca Düzce’nin ve Türkiye’nin en önemli ve güzel ilçelerinden birisidir. Biz burada bir çok proje yapıyoruz. Bize destek olursanız bu projeleri kamuoyu ile paylaşırız” dedi.

Benim de bir fidanım var projesi

Kaymakam Özcan, hazırladıkları projelerden bahsederek “Kaymakamlığımızca hazırlanarak 2013-2014 Eğitim-Öğretim döneminde uygulamaya konulan YEGEP   (Yığılca’da Eğitimi Geliştirme Eylem Planı) kapsamındaki “Benim de Bir Fidanım Var Projesi “ başarıyla yürütüldü. Toprağın ve ağacın dolayısıyla doğanın her geçen gün önemini artırdığı dünyamızda çocuklarımıza doğa bilincini aşılamak, onlara ağaç ve toprak sevgisi kazandırmak amacıyla başlatılan projeyle birlikte, ilçemizde öğrenim gören yaklaşık 2700 öğrenciye fidan dağıtılmış ve her öğrencinin öğrenim gördüğü okulun bahçesine kendi adına bir fidan dikmesi sağlanmıştır” dedi.

Bilgi Yuvası projesi

Kaymakam Özcan, Bilgi Yuvası Projesi ile bazı maddi durumu iyi olmayan öğrencilere eğitim desteği verdiklerini vurgulayarak “Kaymakamlığımız koordinasyonu ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürütmekte olduğu ‘’YEGEP’’ (Yığılca’da Eğitimi Geliştirme Eylem Planı)  kapsamında, Yığılca Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Yığılca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü işbirliğinde başlatılan “Bilgi Yuvası Projesi” İlçemiz Gazi Ortaokulunda düzenlenmiştir. Proje kapsamında,Yığılca merkezi ve köylerinde bulunan tüm okullarımızdaki  7 ve 8 sınıf öğrencilerinin başarı değerlendirilmesi yapılmış,böylece oluşturulan başarı sıralamasına göre 7. Sınıflardan 60 ve 8. Sınıflardan 60 olmak üzere toplamda 120 öğrenci belirlenerek proje bünyesinde eğitime alınmışlardır. Projeyle seçilen öğrencilerimize, alanında yetkin olan eğitimcilerimiz tarafından  12 ayrı branşta ve ekim nisan ayları arasında 7 ay süreyle takviye eğitimler verilmiştir. Böylece girecek oldukları lise sınavlarında hem kendi başarılarını artırmaları, hem de Yığılca ilçesinin genel başarı seviyesini yükseltmeleri amaçlanmıştır. Faydalı olduğunu gözlemlediğimiz projenin,  önümüzdeki eğitim öğretim sezonlarında da sürdürülmesi düşünülmektedir” şeklinde konuştu.

Bilinçli anne, sağlıklı nesil projesi

Bilinçli anne ve sağlıklı nesil projesi ile çocuk ölümlerinin önüne geçmek ve sağlıklı çocuk büyütme yöntemlerinin anlatılmasının sağlandığını ifade eden Özcan, “Toplumsal gelişim için önemli unsurlardan biride bilinçli nesil yetiştirme farkında lığıdır. Ebeveynlerde oluşturulacak bu farkındalık haliyle önce kendilerinin bilinçlenmesi gerektiği konusunu  gündeme getirecek ve dolayısıyla bilinçlenen ebeveyn sağlıklı nesiller yetiştirme yolunda önemli mesafeler almış olacaktır. Bu bağlamda, Kaymakamlığımızın programında yer alan ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzün işbirliğiyle gerçekleştirilen Projede; Anne ve anne adaylarımızın bilinçlenmesi için eğitim  kursu düzenlenmesi kararlaştırılmış ve kursla ilgili olarak tüm halkımıza açık davet yapılmıştır.Bu işin uzmanlarınca düzenlenen kursta ebeveynlerimiz ,çocuklara doğumdan itibaren nasıl bakılacağı,fiziki ve zihinsel gelişimlerinde nelere dikkat edileceği konularında bilgilendirilmiş,ayrıca katılımcılar beslenme, çocuk hastalıkları  ve çocukları hastalıklardan koruma yöntemleri hususlarında bilinçlendirilmişlerdir” ifadelerini kullandı.

Bu değerlerle insanız projesi

Kaymakam Özcan, yaşlılara gerekli önemin gösterildiğinin altını çizerek “Proje,Kaymakamlığımız koordinasyonunda ve Yığılca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  tarafından yürütülmekte olan YEGEP   (Yığılca’da Eğitimi Geliştirme Eylem Planı) kapsamında uygulanan bir projedir.İnsan içinde bulunduğu çevrenin ortak değerleriyle zenginleşir ve gelişir anlayışıyla oluşturulan projeyle çocuklarımızın;  Temizlik ve çevre bilinci, saygı ve hoşgörü, fedakârlık ve sorumluluk, sevgi ve vatan sevgisi benzeri değerlerle güçlü ve canlı bir şekilde tanışması,bu değerleri deney imleyerek  içselleştirebilmelerine  olanak sağlayacak türlü organizasyonlara katılmaları amaçlanmıştır.         Bu bağlamda sevgi, saygı, sorumluluk ,fedakarlık gibi her ay belirlenen bir değer başlığı kapsamında,konferans ve paneller tertiplenmiş  ayrıca şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlenmiştir.Tüm bunlarla birlikte insanı zenginleştiren bu değerlerin doğrudan duygu olarak yaşanmasının uygun olacağı değerlendirilerek, sevgi, saygı, şefkat ,tarih bilinci gibi değerlerin üst düzeyde hissedilip kavranabileceği,huzurevi,müze gibi kurumlara topluca ziyaretlerde bulunulmuştur” dedi.

Sosyal market projesi

Sosyal market projesi ile bir çok insanın ihtayıcının karşılandığını ifade eden Özcan, “Anayasanın sosyal devlet ilkesi gereği, fakir ve muhtaç insanlarımızın ihtiyaçlarıyla ilgilenmek asli görevlerimizdendir. Bu bağlamda, İlçe Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından fakir ve muhtaç durumda bulunan vatandaşlarımızın gıda ve temizlik malzemeleri ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla sosyal market projesi hayata geçirilmiş ve sosyal marketin açılışı törenle yapılmıştır.Projeyle birlikte,sosyal yardım saha ekipleri tarafından yapılan tespitler neticesinde ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen vatandaşlar,ihtiyaçları oranında kendilerine aktarılan maddi olanaktan diledikleri gibi faydalanabilmektedirler.  Marketin reyonlarında  bulunan temel gıda ve ihtiyaç malzemelerini gereksinimleri doğrultusunda belirleyerek alan vatandaşlarımız ,  adlarına tanımlanan akıllı kartlar vasıtasıyla ödemelerini yaparak alışverişlerini tamamlamaktadırlar.Vatandaşların ihtiyaç duydukları  malzemeyi kendilerinin seçerek alabilmelerine olanak sağlayan bu proje , hem gıda paketi olarak verilen ayni yardımların aslında ihtiyaç duyulan malzemeleri tam olarak karşılayamaması riskini, hem de nakdi olarak verilen yardımların istismar edilmesi olasılığını ortadan kaldırmaktadır” şeklinde konuştu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
802 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Düzce Üniversitesi Düzce TSO ile Yeniden Lisansüstü Eğitim Protokolü İmzaladı
ŞİFALI SU'YA KÖR TAPA
16.09.2019 - 17:09
ŞİFALI SU'YA KÖR TAPA
SAĞLIK KRİZİNE AÇIKLIK GETİRDİLER
1. Etap İçin Gün Sayılıyor
18.09.2019 - 15:34
1. Etap İçin Gün Sayılıyor
Celal Kasapoğlu Oxijen'i Ziyaret Etti
Açık Kapı Uygulaması Devam Ediyor
Kur'an Kursunu İncelediler
17.09.2019 - 09:46
Kur'an Kursunu İncelediler