Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:12] Belediyeden Bir Radikal Karar Daha -- [10:42] 1 Saat Kurtarılmayı Bekledi -- [10:11] HAKEM KURSUNDA TERLEDİLER -- [19:35] Düzce'de 19 Mayıs Coşku ile Kutlandı -- [17:20] Komşuda kanlı kavga... 4 ölü,11 yaralı -- [15:31] KÖY İMAMI KALP KRİZİNDEN VEFAT ETTİ -- [12:39] YILSONU SERGİSİNE DAVET -- [09:17] 19 MAYIS'I KUTLADILAR -- [11:16] İHBAR HATTI DEVREYE GİRECEK -- [11:14] Esnafına Sahip Çık Düzce --
Gündem
Camiler ve Din Görevlileri haftası başladı

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlamaları başladı...

13.10.2014 12:23:27 -
583 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Camiler ve Din Görevlileri haftası başladı

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlamaları başladı. Kutlamalar çerçevesinde ilk ziyaret Düzce Valisi Ali İhsan Su’ya yapıldı. Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu yıl ki teması “Cami ve Gençlik ” olarak belirlendi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası bu yılda Düzce İl Müftülüğü’nün hazırladığı program çerçevesinde dolu dolu kutlanacak. Bu yıl haftanın ana teması “Cami ve Gençlik” olacak. Hafta kutlamaları çerçevesinde Düzce İl Müftüsü Selami Emen ve beraberinde ki heyet Düzce Valisi Ali İhsan Su’yu ziyaret ettiler.

Hafta hakkında bilgiler veren İl Müftüsü Selami Emen, bu haftanın, camiler, Kur’an kursları ve buralarda bunan din görevlilerinin, toplumdaki yerini, önemini, içtimai fonksiyonlarını, dini hayatın gelişmesi konusunda toplumu bilinçlendirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Cami sosyal hayatın merkezidir

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2014 yılında Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın temasını ‘2014 yılı Camiler ve Din Görevliler Haftasında Diyanet İşleri Başkanlığımız her yıl olduğu gibi bu yıl da çok önemli bir temayı toplumun dikkatlerine sunmayı amaçlamaktadır. “Cami ve Gençlik ” ana temasıyla "Geç kalma genç gel" sloganıyla haftayı farklı bir mecraya dâhil etme gayreti hedeflenmektedir. Rabbim bu gayretleri nihayete erdirsin. Cami, insanlar arasında hiçbir ayrım yapmaksızın her kesime eşit mesafede yaklaşan din görevlilerimiz vasıtasıyla toplumumuzu birleştirici özelliği ile insanın maneviyatını güçlendiren, moral veren yerdir. Cami, Hz. Peygamber (s.a.v.) döneminde ve İslâm tarihi boyunca sosyal hayatın tam merkezindeki yerdir. Hz. Peygamber (s.a.v.) döneminde, yabancı elçilerin kabul ve misafir edildiği, zaman zaman davaların karara bağlandığı, cezaların infaz edildiği, spor müsabakalarının başlangıç ya da bitiş noktası olmak gibi çok önemli merkezlerdir. Tarih içinde okul, han, hamam, hastane, çarşı ve benzeri mekânlar da yine camilerin etrafında oluşturulmuştur. Bu gün dahi camilerimiz bu birleştirici fonksiyonlarını fiilen icra etmektedirler. Din görevlilerimiz ise bütün mesailerini halkımıza hizmete adamış bir anlamda din gönüllüleridir. İnsan olarak genellikle sahip olduğumuz nimetlerin farkında olamıyoruz. Ancak onları kaybettiğimizde ya da bir an olmadıklarını hayal edersek, kıymetlerini anlayabiliyoruz. Doğum öncesinden ölüm sonrasına kadar pek çok hizmet için din görevlilerinin rehberliğine ihtiyaç duyuyoruz” dedi.

Düzce Valisi Ali İhsan Su ise, camiler ve din görevlileri haftasını kutlayarak “Bu hafta önemli bir hafta olarak kutlanıyor. Din görevlilerimizin hatırlanması, camilerimizin hatırlanması oldukça önemli. Hem cami, hem cemaat hem de din görevlilerimizin buluşmasını sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Başkan Keleş’e ziyaret

Düzce İl Müftüsü Selami Emen ve beraberindeki heyet, Camiler ve Din Görevlileri Haftası sebebiyle Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'i ziyaret etti. İl Müftüsü Emen, Başkan Keleş'e çiçek armağan etti. Başkan Keleş, kendisini ziyarete gelen İl Müftüsü Selami Emen'in ve bütün din görevlilerinin Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı kutladı.İl Müftüsü Selami Emen ise gerçekleştirdikleri ziyarette Başkan Keleş'e çiçek armağan etti.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
583 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Cumayeri'nde Kan Donduran Cinayet
TEŞEKKÜRLER DÜZCE!
18.05.2019 - 12:17
TEŞEKKÜRLER DÜZCE!
Selim Metin Uzman Kadrosuna Alındı
Gelinoğlu'nun Başarısı Parmak Isırtıyor
VALİLİKTEN DOLU UYARISI
17.05.2019 - 13:12
VALİLİKTEN DOLU UYARISI
Parklar Çok Güzel Olacak
16.05.2019 - 11:38
Parklar Çok Güzel Olacak
Bu Tabelalar Değiştirilmeli
13.05.2019 - 14:29
Bu Tabelalar Değiştirilmeli