Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[08:46] BULGARİSTAN'A KAÇARKEN YAKALANDI -- [17:46] POLİSLERDEN ANLAMLI KAN BAĞIŞI -- [16:09] ESKİ SİYASETÇİLERLE BULUŞTU -- [16:05] YIĞILCAYA BİR MÜJDE DAHA -- [15:41] TEKNİK EKİBİN İŞİNE SON VERİLDİ -- [15:22] BASKETBOLDA DÜZCE İLİ MARKA OLDU -- [14:25] SÜRÜCÜ ARAÇTAN FIRLADI -- [14:21] DUBA HIRSIZLARI YAKALANDI -- [14:18] HOROZLARI KURTARAYIM DERKEN... -- [14:15] EKİPLER UYGULAMALARA HIZ VERDİ --
Gündem
Camiler ve Din Görevlileri haftası başladı

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlamaları başladı...

13.10.2014 12:23:27 -
582 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Camiler ve Din Görevlileri haftası başladı

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlamaları başladı. Kutlamalar çerçevesinde ilk ziyaret Düzce Valisi Ali İhsan Su’ya yapıldı. Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu yıl ki teması “Cami ve Gençlik ” olarak belirlendi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası bu yılda Düzce İl Müftülüğü’nün hazırladığı program çerçevesinde dolu dolu kutlanacak. Bu yıl haftanın ana teması “Cami ve Gençlik” olacak. Hafta kutlamaları çerçevesinde Düzce İl Müftüsü Selami Emen ve beraberinde ki heyet Düzce Valisi Ali İhsan Su’yu ziyaret ettiler.

Hafta hakkında bilgiler veren İl Müftüsü Selami Emen, bu haftanın, camiler, Kur’an kursları ve buralarda bunan din görevlilerinin, toplumdaki yerini, önemini, içtimai fonksiyonlarını, dini hayatın gelişmesi konusunda toplumu bilinçlendirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Cami sosyal hayatın merkezidir

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2014 yılında Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın temasını ‘2014 yılı Camiler ve Din Görevliler Haftasında Diyanet İşleri Başkanlığımız her yıl olduğu gibi bu yıl da çok önemli bir temayı toplumun dikkatlerine sunmayı amaçlamaktadır. “Cami ve Gençlik ” ana temasıyla "Geç kalma genç gel" sloganıyla haftayı farklı bir mecraya dâhil etme gayreti hedeflenmektedir. Rabbim bu gayretleri nihayete erdirsin. Cami, insanlar arasında hiçbir ayrım yapmaksızın her kesime eşit mesafede yaklaşan din görevlilerimiz vasıtasıyla toplumumuzu birleştirici özelliği ile insanın maneviyatını güçlendiren, moral veren yerdir. Cami, Hz. Peygamber (s.a.v.) döneminde ve İslâm tarihi boyunca sosyal hayatın tam merkezindeki yerdir. Hz. Peygamber (s.a.v.) döneminde, yabancı elçilerin kabul ve misafir edildiği, zaman zaman davaların karara bağlandığı, cezaların infaz edildiği, spor müsabakalarının başlangıç ya da bitiş noktası olmak gibi çok önemli merkezlerdir. Tarih içinde okul, han, hamam, hastane, çarşı ve benzeri mekânlar da yine camilerin etrafında oluşturulmuştur. Bu gün dahi camilerimiz bu birleştirici fonksiyonlarını fiilen icra etmektedirler. Din görevlilerimiz ise bütün mesailerini halkımıza hizmete adamış bir anlamda din gönüllüleridir. İnsan olarak genellikle sahip olduğumuz nimetlerin farkında olamıyoruz. Ancak onları kaybettiğimizde ya da bir an olmadıklarını hayal edersek, kıymetlerini anlayabiliyoruz. Doğum öncesinden ölüm sonrasına kadar pek çok hizmet için din görevlilerinin rehberliğine ihtiyaç duyuyoruz” dedi.

Düzce Valisi Ali İhsan Su ise, camiler ve din görevlileri haftasını kutlayarak “Bu hafta önemli bir hafta olarak kutlanıyor. Din görevlilerimizin hatırlanması, camilerimizin hatırlanması oldukça önemli. Hem cami, hem cemaat hem de din görevlilerimizin buluşmasını sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Başkan Keleş’e ziyaret

Düzce İl Müftüsü Selami Emen ve beraberindeki heyet, Camiler ve Din Görevlileri Haftası sebebiyle Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'i ziyaret etti. İl Müftüsü Emen, Başkan Keleş'e çiçek armağan etti. Başkan Keleş, kendisini ziyarete gelen İl Müftüsü Selami Emen'in ve bütün din görevlilerinin Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı kutladı.İl Müftüsü Selami Emen ise gerçekleştirdikleri ziyarette Başkan Keleş'e çiçek armağan etti.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
582 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

ŞEHİDİN TABUTUNU MESLEKTAŞLARI OMUZLADI
FINDIK DEĞERLENDİRİLDİ
21.3.2019 - 14:06
FINDIK DEĞERLENDİRİLDİ
İŞTE 18 MART DETAYLARI
20.3.2019 - 12:13
İŞTE 18 MART DETAYLARI
ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERLE BULUŞTU
BAŞKAN AY, KUSURSUZ GENÇLERİ UNUTMADI
Fetö'nün
MARKA’DAN YENİ MALİ DESTEK
23.3.2019 - 14:01
MARKA’DAN YENİ MALİ DESTEK