Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:12] Belediyeden Bir Radikal Karar Daha -- [10:42] 1 Saat Kurtarılmayı Bekledi -- [10:11] HAKEM KURSUNDA TERLEDİLER -- [19:35] Düzce'de 19 Mayıs Coşku ile Kutlandı -- [17:20] Komşuda kanlı kavga... 4 ölü,11 yaralı -- [15:31] KÖY İMAMI KALP KRİZİNDEN VEFAT ETTİ -- [12:39] YILSONU SERGİSİNE DAVET -- [09:17] 19 MAYIS'I KUTLADILAR -- [11:16] İHBAR HATTI DEVREYE GİRECEK -- [11:14] Esnafına Sahip Çık Düzce --
Gündem
Düzce?de Amatör Spor Haftası başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Amatör Spor Federasyonları Konfederasyonu tarafından düzenlenen “Amatör Spor Haftası” Düzce’de çeşitli etkinliklerle başladı...

13.10.2014 16:13:17 -
655 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Düzce?de Amatör Spor Haftası başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Amatör Spor Federasyonları Konfederasyonu tarafından düzenlenen “Amatör Spor Haftası” Düzce’de çeşitli etkinliklerle başladı.

Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilk olarak protokol üyelerinin ve sporcuların katıldığı bir yürüyüş gerçekleşti. Merkez Büyük Cami önünden başlayan yürüyüş Anatpark’ta son buldu. Antparkta yapılan törenlerde ise bir konuşma yapan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Düzce Başkanı Erdoğan Bıyık, Amatör Spor Haftası’nı kutlayarak “Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için spora yatırım yapmak zorundayız ve onları spora çekmek durumundayız. Son yıllarda Gençlik ve Spor Bakanlığımız gençler için yaptığı yatırımlar taktire şayan. Yapılan bu yatarımlar çocuklarımızı spor salonlarına sokacak spor yapmalarını sağlayacak. Bu anlamda Düzce içinde yapılan yatırımlarda katkısı bulunanlara sporun ve sporcunun yanında olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Ali İhsan Su, sporun bir alışkanlık haline gelmesi gerektiğini belirterek “Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği Amatör Spor Haftası tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de büyük heyecan ve coşku ile kutlanacak. Amatör Spor Haftası adı üzerinde tüm halkımızı amatör olsa da spor yapmaya teşvik etme amacıyla hazırlanmıştır. Sporun herkes tarafından yapılması ve bir alışkanlık haline getirilmesi için 13-19 Ekim tarihleri arasında hafta boyunca etkinlikler düzenlenecek. Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde insanların spora kazandırılması, özellikle çocuklarımızın spora başlamalarını sağlamak en önemli hedeflerimizdir. Ayrıca gençlerimizin de zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını sağlayacak en güzel araç olan spor, bu hafta etkinlikleri boyunca sevdirilerek, yapılması sağlanacaktır” dedi.

SPOR BİRLEŞTİRİCİ BİR GÜÇ

Vali Su sporun birleştirici bir güz olduğunu işaret ederek “Sporun bir ülkedeki birleştirici gücünü hepimiz görmekteyiz. İlimizde de spor ile birçok zorluğun üstesinden gelebilir, geleceğimiz olan çocuklarımızın hayatlarını sağlıklı ve zararlı alışkanlıklardan arınmış olarak garanti altına alabiliriz. Yine gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerin ve başarılı sporcuların tanıtılması, sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yönüyle kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek spor bilinci ve kültürünün oluşturulması bu hafta hedeflerimiz arasındadır” diye konuştu.

7’DEN 70’E HERKES SPOR YAPMAYA

“Düzce’de spor hak ettiği yeri alacak ve her hanede spor yapan kişi sayısı artacaktır” diyen Vali Su, “Bu hafta vesilesi ile 7’den 70’e herkesi spor yapmaya teşvik ediyorum. Düzce'de Amatör sporlarla hem hayatlarını düzene sokan hem de sağlıklı yaşamın içinde olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün spor branşlarında 15 bin 123 sporcu yer alırken ASKF'nin 2014-2015 yılı içerisinde yaptığı kayıtlarda da 796 sporcu sayısına ulaşılmıştır. ASKF geçtiğimiz sene 3 bin 50 sporcunun tescilini yaparken amatör liglerin yeni başlayacağı da göz önünde bulundurulduğunda sporcu sayımız her geçen gün katlanarak artmaktadır. Biz biliyoruz ki insanlarımız spor yapmak istiyor; onların spor yapabileceği imkanlar da Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile spor kulüplerimizin imkanları dahilinde gerçekleştiriliyor. İlimizde artık her branşta spor yapabilecek antrenör ve mekana sahibiz. Buradan bütün Düzcelileri 7’den 70’e spor yapmaya, spor tesislerimizi kullanmaya, eğitim hizmetlerinden faydalanmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

ASKF Başkanı Erdoğan Bıyık spora katkıda bulunanlara plaket verdi. Konuşmaların ardından sporcuların kendi branşlarını tanıtan gösteri yaptılar. Sonrasında protokol üyeleri stantları gezdi. Hafta Düzce’de çeşitli spor aktiviteleri ile kutlanacak.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
655 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Cumayeri'nde Kan Donduran Cinayet
TEŞEKKÜRLER DÜZCE!
18.05.2019 - 12:17
TEŞEKKÜRLER DÜZCE!
Selim Metin Uzman Kadrosuna Alındı
Gelinoğlu'nun Başarısı Parmak Isırtıyor
VALİLİKTEN DOLU UYARISI
17.05.2019 - 13:12
VALİLİKTEN DOLU UYARISI
Parklar Çok Güzel Olacak
16.05.2019 - 11:38
Parklar Çok Güzel Olacak
Bu Tabelalar Değiştirilmeli
13.05.2019 - 14:29
Bu Tabelalar Değiştirilmeli