Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:06] Bahadır Evin Direği Oldu -- [17:59] Özlü Gençlere Dijital Dönüşümü Anlattı -- [17:58] Yaz Kış Çalışacağız Dedi -- [17:49] TEM'de Uyuşturucu Baskını -- [15:54] Gümüşova’ya Yeni İlçe Başkanı -- [15:32] Uğur'lulara Deprem Gerçeği Anlatıldı -- [15:27] Diş Çekemiyor Sadece Reçete Yazabiliyor -- [15:01] Minikler Mehmetçik İçin Selam Durdu -- [14:21] Taksicilerin Sıkıntılarını Dinlediler -- [13:20] Mahalle Ziyaretleri 5 Yıl Boyunca Sürecek --
Gündem
Düzce?de Kentsel dönüşüm sürüyor

Düzce Belediyesi’nin Kasım ayı ikinci oturumuna katılan Belediye Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy, içme suyu şebekesinden kentsel dönüşüm...

7.11.2014 14:07:31
1318 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Düzce?de Kentsel dönüşüm sürüyor

Düzce Belediyesi’nin Kasım ayı ikinci oturumuna katılan Belediye Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy, içme suyu şebekesinden kentsel dönüşüm alanına, köprü çalışmalarından kentin diğer sorunlarına  kadar yürütülen çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

Düzce Belediyesi Kasım ayı ikinci oturumu Perşembe akşamı Düzce Belediyesi meclis salonunda yapıldı. Belediye başkanı Mehmet Kleş’in yurtdışında olması nedeniyle katılmadığı toplantıda belediyenin yapmış olduğu çalışmalar hakkında belediye başkan yardımcısı Şemsettin Yenersoy meclis üyelerine bilgi verdi. Belediye çalışmalarının kentin her noktasında hızla devam ettiğini söyleyen Yenersoy, mecliste uzun bir sunum yaptı.

Özsoy’a boruyla cevap

Geçtiğimiz hafta yapılan Düzce Belediye Meclisi’nde aspesli boruları göstererek Düzce Belediyesi’nin çalışmalarını eleştiren MHP’li Belediye Meclis Üyesi Murat Özsoy’a cevap, Belediye Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy’dan yine boruyla geldi.

Su kaçağı yüzde 40 seviyesinde

Özsoy’un iddiaları üzerine Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy, geçtiğimiz akşam yapılan belediye meclis toplantısına boru ile geldi. Yenersoy, Düzce’de mevcut su borularının 30 yıllık olduğunu su kaçağı oranının yüzde 40 seviyesinde olduğu bilgisini vererek bu durumun Dünya standartlarına göre çok farklı olmadığını söyledi. Çeşitli uygulamalarla sorunu çözmek için çalıştıklarını dile getirdi ve getirdiği boruyu önce Murat Özsoy’a daha sonra tüm meclis üyelerine gösterdi.

Aydınpınar köprüsünün yolları yükseltilecek

Köprü çalışmaları hakkında da bilgi veren Yenersoy, Aydınpınar köprüsünün o şekilde bırakılmayacağını DSİ müdürlüğü ile görüşmelerinin devam ettiğini en kısa zamanda yolda asfaltlama çalışmalarına başlayacaklarını belirterek, ”Köprü çalışmalarımızda hızla devam ediyor. Şuanda Selahattin Olcar köprüsünde çalışmalar devam ediyor. Bizim burada belediye olarak yapmamız gereken çalışmalar var. Aydınpınar köprüsünün yolları yükseltilecek. Derenin perdesi ile köprünün duvarları tam örtüşmediği için böyle bir sonuç ortaya çıktı. Tabi köprü bu şekilde kalmayacak. DSİ’nin duvarı yapmasına bağlı olarak köprü çalışması da ona göre sonuçlanacak” şeklinde konuştu.

Binalar yüzde 20 seviyesinde

Düzce’de geçtiğimiz aylarda başlayan Kentsel Dönüşüm çalışmaları hızla devam ederken sahada incelemelerde bulunduğunu söyleyen  Belediye Başkan Yardımcısı Şemsettin Yenersoy çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyerek meclis üyelerine bilgi verdi.”Alan topraktan kurtarılmış seviyede. Zaten alt yapı çalışmaları tamamlanmıştı. Şuanda da yükselmeye başladı binalar. Yüzde 20 seviyelerinde inşaat burada 2+1, 3+1, 4+1 şeklinde 200 adet daire var. Bizde belediye olarak çalışmaları yakından takip ediyoruz. İnşaatın önümüzdeki yılsonunda tamamlanması planlanıyor. Burada imalat olarak otopark var. Sosyal tesislerimiz var. Çalışmalarımız hızla devam ediyor” dedi.

200 daire konut ihtiyacının bir kısmını karşılayacak

Yenersoy, kentsel dönüşüm alanına yapılan 200 dairenin Düzce’deki konut ihtiyacının bir kısmını karşılayacağını, yapılan yurtlar ve binalarla birlikte de konut ihtiyacının tamamen ortadan kalkacağını kaydetti.Başkan Yardımcısı Yenersoy, “Kentsel dönüşüm alanındaki bu çalışma konut ihtiyacının tamamını giderecek diyemeyiz ama bir kısım ihtiyacı kapatacak. Düzce’de bir sürü yurtlar ve binalar yapılıyor. Bunlarla birlikte konut ihtiyacı da ortadan kalkar diye düşünüyorum” dedi.

Tarihi dokuya uygun aydınlatma yapılacak

Konurap’teki çalışmalar da özellikle tarihi dokuya uygun malzeme kullandıklarının altını çizen Yenersoy, Konurapteki çalışmalar hakkında da bilgi vererek “Konuralp’te biten alt yapı çalışmalarının yanında yol çalışmalarına devam ediyoruz. Dokusuna uygun olarak aydınlatma çalışmaları yapacağız. Tarihi dokusuna uygun malzemeler kullanmaya özen gösteriyoruz. Ana cadde bu yılsonunda bitecek. Devamı da inşallah seneye” ifadelerini kullandı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1318 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

HEM HIZLI, HEM UCUZ ÇÖZÜM
17.10.2019 - 11:40
HEM HIZLI, HEM UCUZ ÇÖZÜM
İlk Canlı Yayına Büyük İlgi
Özlü, Dar Gelirliler İçin TOKİ İle Görüşecek
STK’ların Lideri Düzce’de
21.10.2019 - 16:22
STK’ların Lideri Düzce’de
PROJENİN DETAYLARINI İLK KEZ AÇIKLADI
Mehdi Eker Geliyor
22.10.2019 - 18:31
Mehdi Eker Geliyor
 GÜNER YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ