Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:03] KAZILAR RESTORASYON İLE EŞ ZAMANLI YÜRÜTÜLECEK -- [16:16] KONGRE 30 EKİMDEN SONRA YAPILACAK -- [14:47] A HABER GÜNDEME TAŞIDI -- [13:37] Denetime Koloğlu da Katıldı -- [13:17] Üniversite Öğrencileri Bekliyor -- [10:20] 112 EKİBİ KAZA YAPTI -- [09:55] KAFELER DENETLENDİ VATANDAŞLAR UYARILDI -- [21:21] ŞHABE’NİN ACI GÜNÜ -- [17:23] CUMAYERİ’NDE SEZON BAŞLADI -- [17:09] KASAPOĞLU: ORTADA PROJE YOK --
Gündem
Turizmde markalaşma konuşuldu

Düzce Üniversitesi Girişimcilik ve Medya Topluluğu tarafından Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulunda Turizm Konferansı düzenlendi...

28.11.2014 15:15:00
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Turizmde markalaşma konuşuldu

Düzce Üniversitesi Girişimcilik ve Medya Topluluğu tarafından Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulunda Turizm Konferansı düzenlendi.

Düzce Üniversitesi Girişimcilik ve Medya Topluluğu tarafından Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Konferans Salonu’nda düzenlenen “Turizmde markalaşma ve çalışanların önemi” konulu seminerde; Akçakoca’nın marka olabilmesi için üniversite, işletmeler ve kamu kurumlarının birlikte hareket etmesinin önemli olduğu vurgulandı.

Yardımcı Doçent Dr. Arif Güngör’ün moderatörlüğünde gerçekleşen seminere konuşmacı olarak katılan Beypazarı Bey Konağı ve Çeşmelibağ İşletmeleri sahibi Adem Ertük, “Beypazarı’nda tarım dışında hiçbir iş yapılmazken, ev pansiyonculuğuyla işe başladık, gönüllülerle birlikte çalışarak, Beypazarı’nı açık hava müzesi haline getirdik. Kişiye özel hizmeti öne çıkardık” dedi.

Pazarlama stratejilerini hazırlarken iletişime önem verdiklerini, fırsat sitelerine reklam vererek Beypazarı’nın tanıtımını öne çıkardıklarını anlatan Ertürk “Bütün bunları yaparken tarihi ve doğayı koruyarak sürdürülebilir günlük turizm hareketini canlandırdıklarını” anlattı.

“MARKA OLABİLMEK İÇİN, BİRLİK OLMASI ŞART”

SSC Tur Ankara Bölge Müdürü Ömer Özcan ise Kongre Turizmini anlatmadan önce katılımcılara; özellikle öğrencilere, kendi kariyer geçmişinden çok özel bir ders verdi. Akçakoca’nın Beyören köyünden çıkıp, Turizm Mutfağı üzerine aldığı eğitimden sonra, Otelin Mutfağından, ön büroya ve 26 yaşında Acenta Müdürlüğüne kadar uzanan kariyer geçmişi ile ilgili hikayesi ilgiyle dinlendi.

Ömer Özcan, Kongre Turizmi için Akçakoca’nın Ankara ve İstanbul’a yakın mesafede olması nedeniyle ideal bir yer olduğunu, hem iş, hem tatil anlayışlarının giderek artması nedeniyle; bu taleplerin karşılanmasına yönelik çalışmalar yapılması gerektiğini anlattı.

Türkiye’nin Dünyanın kongre merkezi olma yolunda yükselişe geçtiğini, 5 yıl içinde ilk sıralarda yer alacağına inandığını anlatan Özcan, M.İ.C.E Meetings (Toplantı), Incentives (Teşvik Gezisi), Congress (Kongre) veExhibitions (Sergi) ) adı altında toplanan bu hareketin içinde yer almak için markalaşmanın ve tanıtımın önemini vurguladı.

Beypazarı ile ilgili tanıtım çalışmalarından örnek veren Ertürk Seyahat Acentalarını davet ettiklerini, masraflarını cebinden karşıladığını, başlangıçta bu tür tanıtım organizasyonlarının şart olduğunu söyledi.

Arif Güngör ise, Akçakoca için Web sitesi çalışmalarına başladıklarını, Deniz Turizmi dışında, diğer aylarda Turizmi canlandırmak için tüm kurum ve işletmelerle birlikte hareket edilmesinin önemli olduğunu açıkladı. Akçakoca’nın Turizmde marka olması için üniversite tarafından başlatılan bu çalışmalar kalabalık öğrenci topluluğunun yanı sıra, işletmeciler ve medya tarafından ilgi ile izlendi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Fındıkta TMO tedirginliği
2.08.2020 - 12:18
Fındıkta TMO tedirginliği
CUMAYERİ’NDE SEZON BAŞLADI
5.08.2020 - 17:23
CUMAYERİ’NDE SEZON BAŞLADI
34 KASAP KENDİNİ KESTİ
31.07.2020 - 11:37
34 KASAP KENDİNİ KESTİ
Herşeye Rağmen Kurtarılamadı
Topyekün Korona Denetimi
5.08.2020 - 13:29
Topyekün Korona Denetimi
KASAPOĞLU: ORTADA PROJE YOK
5.08.2020 - 17:09
KASAPOĞLU: ORTADA PROJE YOK
DÜZCE BİSİKLET ŞEHRİ OLACAK