Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:55] Adeta Yeniden Doğdu -- [17:37] Bilime İmece Usulü Destek -- [17:25] "Açta Açıkta Kimse Kalmasın" -- [07:18] Polisten Sıkı Denetim -- [17:04] Akçakoca Denizi Artık Daha Temiz -- [17:01] YÖNETİM DÜŞTÜ! -- [16:09] Otomobile Kızarken Şimdi TIR'lar Çıktı -- [13:35] Düzce’nin estetiği değişecek -- [12:30] BU FİLM KAÇMAZ! -- [11:29] Genç Beyinler Harikalar Yaratıyor --
Gündem
Vergi Haftası başlıyor

Her yıl geleneksel olarak kutlanan ? Vergi Haftası?nın 26...

18.02.2015 13:30:00 -
659 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Vergi Haftası başlıyor

Her yıl geleneksel  olarak kutlanan “ Vergi Haftası”nın 26.sı bu yıl 23 Şubat-1 Mart 2015 tarihleri arasında kutlanacak.

Düzce Defterdar Vekili Murtaza Kamar yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ““Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması, yarının mükellefleri ya da ülkemizin yöneticileri olacak çocuklarımızda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, mükellef idare ilişkilerinin uyumlu bir hale getirilmesi amacıyla geleneksel olarak kutlanmakta olan Vergi Haftası’nın bu yıl 26’ncısını  kutlayacağız. Bilindiği üzere, devletin, kamu giderlerini karşılamada en sağlam ve en önemli finansman kaynağı vergilerdir. Vergi, gerçek ve tüzel kişilerin safi gelirleri üzerinden belirli oranlarda ve belirli zamanlarda karşılıksız olarak alınan değerlerdir. Yoksulluğun, yoksunluğun, işsizliğin, gelir dağılımındaki adaletsizliğin temelinde ekonomik yeterliksiz yatmaktadır. Devletin halen öncü durumundaki güvenlik, eğitim, sağlık, bayındırlık gibi kamu yatırımları ve kamuya yüklenen görevlerin altından kalkması için adil dengeli ve sürekli gelir kaynağına ihtiyaç duyulmaktadır” dedi.

Okullarda vergi konferansı

Düzce’de Vergi haftası kutlamaları 23 Şubat Pazartesi günü saat 10.00’da Anıtpark’da çelenk sunulması ve saygı duruşu ile başlayacak ardından aynı gün Düzce Valisi Ali İhsan Su, TSO, DESOP ve Mali Müişavirler Odası ziyaret edilecek. Hafta boyunca Düzce Defterdarlığı ekipleri tespit edilen vergi mükelleflerini ziyaret edecekler.  Yine etkinlikler kapsamında okullar gezilerek öğrencilere vergi ile ilgili konferanslar verilecek. 27 Şubat Cuma günü ise Defterdarlık personeli kan bağışı ve organ bağışı kampanyasına katılacak.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
659 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Akçakoca'da Bu Yaz Bambaşka Geçecek
Bize Bu Birliktelik Lazım
20.05.2019 - 11:59
Bize Bu Birliktelik Lazım
Öğrenciler Academia Tower Bahçesinde İftar Açtı
Çakar'dan Teşekkür Mesajı
24.05.2019 - 02:29
Çakar'dan Teşekkür Mesajı
Hap ve Uyuşturucu Madde Yakalandı
Belediyeden Bir Radikal Karar Daha
Sanayicilerin İftarı İlgi Gördü