Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[14:58] KAPOĞLU BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ -- [13:06] Özlü'nün Acı Günü -- [11:48] Başkan Koloğlu ve Başkan yardımcı Akdeniz’in mutlu günü -- [10:41] Kuzey Çevre Yolu Tek Yönlü Kapalı… -- [10:22] Abi-kardeş dehşeti! 2 ölü,4 yaralı -- [10:20] TEM'de 4 otomobil çarpıştı: 3 yaralı -- [16:27] BAŞKAN ÇAM UYARDI -- [16:00] Üretim Tesislerini Ziyaret Etti -- [15:31] 4 Firmaya 8 Bin Lira Ceza -- [14:14] Okullarda Tedbirler Üst Seviyede Olacak --
Gündem
Kamyoncu esnafı destek bekliyor

Düzceli kamyoncu esnafı Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesinde kullanılacak boruların taşıma ihalesinin sonuçlarını bekliyor...

23.02.2015 15:00:00
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Kamyoncu esnafı destek bekliyor

Düzceli kamyoncu esnafı Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesinde kullanılacak boruların taşıma ihalesinin sonuçlarını bekliyor. Fiziki ve teknik olarak Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile TANAP’ın şartlarına uyan Düzce Kamyoncular Kooperatifi’ne bağlı araçlar, vilayet sınırları içerisinde bulunan ve bu projeye boru üretecek olan 2 firmanın taşıma ihalesini almayı istiyor.

Düzce sınırları içerisinde çelik boru üretimi yapan önemli firmalardan Erciyas Boru ile Ümran Boru kısa adı TANAP olan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi’ne boru üretecekler. Düzce’den çıkacak borular Sivas ve Yozgat’a taşınacak. Bu taşıma işi ise hem Düzceli kamyonu esnafına hem de Düzce’ye ilaç gibi gelecek.

Konu ile ilgili olarak bilgiler veren Kamyoncular Kooperatifi Başkanı Orhan Yılmaz, projenin ciddi maddi getirisi olduğunu ve bu maddi getirinin Düzce ekonomisine katkı sağlayacağını ifade ederek “Düzce ve ilçemiz Akçakoca’da kurulu bulunan ERCİYAS AŞ ve ÜMRAN AŞ Boru fabrikalarından Trans Anadolu doğalgaz iletim hattı için üretilecek boruların nakliyesi Mart ayında başlayacaktır.Toplamda 6 firma tarafından yapılacak olan borular, Kars, Erzurum, Erzincan, Yozgat, Sivas, Polatlıya Sevk edilecektir. Aylık olarak her firma 325 araç yükleme yapacak ve bu sevkiyat 25 ay sürekli devam edecektir.Türkiye ve Azerbaycan arasında çok önemli olan bu projede mutlak surette geçtiği her yerde insanımıza ve ülkemize faydası olacaktır. Uzun yıllardır boru fabrikalarının kara taşıma nakliyelerini Erciyas Çelik Boru’yu Düzce Kooperatif Ümran Boru’yu Akçakoca Kooperatif yapmakta ve karşılıklı memnuniyetle devam ettirmekteyiz.ilimizde önemli iş kollarından biri olan karayolu ile eşya ve yük taşımacılığı yaparak hayatını ve geçimlerini kazanan biz taşıyıcı esnafları da doğal olarak bu işe talip olduk. Ulaştırma Bakanlığı’nın 4925 sayılı yasa gereği tüm taşıma çeşitleri için belgelerimizin tamam olması ayrıca TÜV istasyonlarınca muayene edilerek karayollarında yeterliliği  bulunan kooperatiflerimiz TANAP tarafından  taşıma için yeterliliği net olarak açıklanmasa da kabul görmemiştir”  dedi.

Düzce’nin parası Düzce’de kalmalı

Aydın, taşıma ihalesinin Düzce’de kalması durumunda bir çok esnafın yüzünün güleceğine dikkat çekerek “ Yıllardır ekmeğini yediğimiz ve hizmetinde kusur etmediğimiz boru fabrikalarımız bölge esnaflarına iş olarak can suyu olmakta bizlere geçimlerimizde ve yaşam standartlarımızda fayda sağlamaktadır. 25 aylık bir taşımanın  Düzce il dışından başka firmalara yaptırılması  esnafımızın borç yükünü fazlalaştıracak bizlere sıkıntı olarak yansıyacaktır. Bu taşıma boru fabrikaları ile değil TANAP yönetimi tarafından belirlenecek taşıma firması tarafından yaptırılacaktır. TANAP Enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı ile birlikte çalışmaktadır. Bütün Avrupa ülkelerinde araçlar taşımaları uluslararasında İngiltere dahil 20 yaş ile yaparken bizlerden 5 yaş araç ve euro 5 motor, dorseler  eps (sağ lastikler markası ile sol lastik markaları aynı olacak) istenmektedir.  Yıllardır boru taşımada uzman olan arkadaşlarımız SRC ve mesleki yeterlilik belgeleri,psikoteknik belgeleri.risk analizleri, tamdır ancak yarım günlük eğitim (ileri sürüş,gece sürüş,defansif sürüş,ofrood eğitimi istenilmektedir) bunları da yapacağımızı ifade ediyoruz” şeklinde konuştu.

 Seçilmişlere büyük iş düşüyor

Kooperatif Başkanı Orhan Yılmaz, özellikle seçilmiş isimlerin kendilerini yalnız bırakmayacaklarına inandıklarını vurgulayarak “Çok  iyi biliyoruz seçilmiş ve bölgesinde önde olan insanlarımız biz taşıyıcıların bu haklı taleplerinde yalnız bırakmayacaklar yardımcı olacaklar bu mağduriyeti önleyeceklerdir. Taşıyıcı esnafı kazancı ile aracını yenileyecek akaryakıt, sanayi, vergi daire,lastik gibi bölge esnafına olan borçlarını kapayacaklar. Çalışarak kazanacaklar bereketi Düzce2ye yansıyacaktır.          Düzce Erciyas Boru taşımayı Yozgat’a yapacak, Akçakoca Ümran boru Sivas’a yapacaktır.  Fabrikalarımızla hiçbir sorunumuz yoktur. Sorun TANAP’ın  bölgede iş yapan taşıyıcı kooperatifleri  bilmemesinden kaynaklanmaktadır.  TANAP bu haklı taleplerimizi duyması ve biz bölge esnaflarına bu işi yaptırmayı istemesi en büyük sevincimiz olacaktır” ifadelerini kullandı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Fındıkta TMO tedirginliği
2.08.2020 - 12:18
Fındıkta TMO tedirginliği
Üniversite Öğrencileri Bekliyor
CUMAYERİ’NDE SEZON BAŞLADI
5.08.2020 - 17:23
CUMAYERİ’NDE SEZON BAŞLADI
590 Personel Alınacak
8.08.2020 - 10:19
590 Personel Alınacak
DÜZCE'DE YENİ BİR DAMAK TADI
Topyekün Korona Denetimi
5.08.2020 - 13:29
Topyekün Korona Denetimi
Herşeye Rağmen Kurtarılamadı