Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:51] YENİ BAŞDANIŞMAN GELİYOR -- [18:43] MECLİS KARARIYLA SATIŞA ÇIKIYOR -- [18:39] Başkan Şahin Bakan Varank İle Görüştü -- [18:29] Milyonluk Yemek İhalesinde Kafa Karıştıran Hesap -- [18:24] 18 Temmuz'da Selamlar'a Daveltisiniz -- [16:50] Soruşturmanın Seyrini Değiştirecek Mektup! -- [16:02] Otomobil, Bisiklet ve Motor Birbirine girdi -- [15:55] Hurda Olayında Mektuplu İhbar! -- [15:51] Varank, Başkan Özlü’yü Ziyaret Etti -- [15:30] Bu görüntüler Düzce'ye Yakışmıyor --
Gündem
Orman köylüsüne aşı teknikleri uygulamalı anlatıldı

Düzce Orman İşletme Müdürlüğü, Tatlıdere Orman İşletme Şefliği sınırları içerisinde olan Asar köyü muhtarlığı ve kooperatif çalışanlarının...

11.04.2015 12:29:56
1522 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Orman köylüsüne aşı teknikleri uygulamalı anlatıldı

Düzce Orman İşletme Müdürlüğü, Tatlıdere Orman İşletme Şefliği sınırları içerisinde olan Asar köyü muhtarlığı ve kooperatif çalışanlarının talebi üzerine İşletme Şefi Ali Kabaoğlu tarafından aşı teknikleri anlatılarak sahada tatbik edildi.

Aşı nedir, niçin yapılır, hangi türlere nasıl aşı yapılır, aşı ne zaman yapılır, aşı yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir, aşı yapımı için gerekli materyaller nelerdir vb. konularda sorulan sorular İşletme Şefi Ali Kabaoğlu tarafından cevaplandırılarak köylüler aşılama konusunda doğru bilgiler ile aydınlatıldı.

Yumuşak çekirdekli elma ve armut ağaçlarına yarma aşı tekniği uygulamalı olarak gösterildi. Dut ağacına kabuk aşısı yapılarak yabani dutlara ters dut aşısı ile şeflik alanı içerisinde ki ormanlarda bolca bulunan Beşbıyık (Döngel) bitkisine de kalem aşı tekniği uygulamalı olarak gösterildi.. Ormanlarda, özellikle de yol kenarlarına yakın yerlerde bulunan erik, kiraz ve beşbıyık ağaçlarına aşı yapılarak genetik ıslah çalışması gerçekleştirileceği belirtildi.

Orman köylülerine aşı tekniği öğretilerek, yapılan ıslah çalışmalarının bol verimli ağaçlar, hastalıklara ve aşırı don ile kuraklıklara dayanıklı bol ve kaliteli meyve üretimi amaçlandı, böylece birim alandan daha fazla ürün ve gelir elde edilerek köylülerimize ekonomik kazanç sağlanması hedeflendi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
1522 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

KARAKTERİNİZ OTURSUN, BİZ AYAĞA KALKARIZ
Düzceliler Meydanı Doldurdu
16.07.2019 - 10:27
Düzceliler Meydanı Doldurdu
TÜM MÜDÜRLER DEĞİŞTİ
12.07.2019 - 14:58
TÜM MÜDÜRLER DEĞİŞTİ
Varank, Başkan Özlü’yü Ziyaret Etti
Akçakoca'da Vahşet, Köpekler Zehirlendi mi?
“Katliamın Acısı Halen Taze”
Soruşturma Açıldı mı?
10.07.2019 - 17:56
Soruşturma Açıldı mı?