Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[16:05] GÜNDE 20 TON TAVUK DAĞITILIYOR -- [15:42] İTFAİYE EKİPLERİ UKURTARDI -- [15:20] ARAÇ İÇİ HİJYENE BÜYÜK ÖNEM VERİLİYOR -- [13:57] DÜZCE İŞ DÜNYASININ SEVİLEN İSMİ VEFAT ETTİ -- [12:33] Küp taşı döşendi -- [11:30] Atay, kafelerde akşam denetimi yaptı -- [11:24] ZABITA OPERASYON DÜZENLEDİ -- [11:11] ''VATANIMIZIN AYRILMAZ PARÇASI'' -- [10:57] BELEDİYEDE İKİ TECRÜBELİ İSİM -- [17:42] SOLUNUM CİHAZI 29’A ÇIKTI --
Gündem
Ailelerin parçalanmaması için

Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, Düzce genelinde ailelerin parçalanmaması ve gençlerin uyuşturucu ile mücadelesine destek...

4.05.2015 15:58:17
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Ailelerin parçalanmaması için

Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından, Düzce genelinde ailelerin parçalanmaması ve gençlerin uyuşturucu ile mücadelesine destek olmak için Aile Eğitici Eğitimleri düzenlenmeye başladı. Eğitimlere katılanlara hukuk, iktisat, iletişim ve bağımlılık konularında eğitimler veriliyor. Eğitimleri bitirenlere sertifika veriliyor ve ailelere yönelik eğitim açma ve verme yetkisine sahip oluyor.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından ailelerin parçalanmasını önlemek ve uyuşturucu ile mücadelenin etkin şekilde yürütülmesi amacı ile aile eğitici eğitimleri düzenlemeye devam ediliyor. Aile eğitici eğitimleri kapsamında hukuk, iktisat, iletişim ve bağımlılık konularında uzmanlarca eğitimler veriliyor. Bu eğitimleri tamamlayan kursiyerler, kurs bitiminde sertifika almaya hak kazanıyorlar ve kendileri de eğitim açabilme imkanına kavuşuyorlar.

Konu ile ilgili olarak bilgiler veren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, “Aile Eğitici Eğitimi düzenledik. Bakanlığımız 2012 yılında Türkiye genelinde bin 136 tane aile eğitim format örü yetirtirdi. Bu formatörler başkanlığında her il aile eğitim eğiticisi yetiştiriyor. Bu eğiticiler il müdürlüğümüz personeli aile eğitim programlarına yetmiyor. Yetiştirdiğimiz eğiticiler bulundukları yerlerde kendileri eğitim açabilme yetkisine sahip oluyorlar” dedi.

Modüle bağımlılık konusu eklendi

Yıldırım, özellikle ana konular hakkında eğitime katılanlara bilgiler verdiklerini ve eğitim konularına bağımlılık  konusunu da dahil ettiklerini ifade ederek “Hukuk, iktisat, iletişim gibi gerçekten toplumun kanayan yaralarına parmak basan konular var. Son dönemde de yeni bir modül eklendi. Bu modülün içinde de madde bağımlılığının önlenmesine dair bir eğitim daha eklendi. Şu anda en yoğun olarak uğraştığımız ve toplumum başının belası olarak düşündüğümüz uyuşturucu ile mücadele de bu eğitime eklendi” ifadelerini kullandı.

15-21 Mayıs Aile Haftası’nda ailelere eğitimler düzenlenecek

İl Müdürü Yıldırım, eğiticilerin aile haftasında eğitimlere başlayacağını belirterek “2013 yılında 68, 2014 yılında55, 2015 yılında da bu hafta yaptığımız eğitimle 30 eğitici yetiştirmiş olacağız. Biz eğiticilerden şunu istedik. Sertifika hanenize yeni bir sertifika eklemek için bu eğitimi almayın. Taşın altına eliniz koyuyorsunuz. Sorumluluğunuzun farkına varın. Hangi mahallede oturuyor yada hangi sosyal yapıda yaşamanızı sürdürüyorsanız bizim yetemediğimiz, yetişemediğiz bir çok mahalle ve ilçeye yetişelim dedik. Yeni eğiticilerimizi yetiştirdikten sonra özellikle 15-21 Mayıs Aile haftasında tüm eğiticilerimizle eğitim açıp biraz daha aile eğitimlerini yoğunlaştırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Aile içi eğitimleri bizim için çok önemli

İl Müdürü Yıldırım son olarak aile eğitimlerinin önemine değinerek “Özellikle son yıllarda ailelerimiz ve çocuklarımız sanal bağımlılığa yakalanmış durumda. Bu sanal bağımlılık gerçek yaşamdan ayırıyor. Aile içi iletişimleri bozuyor. Karı, koca, çocuk ve aile ilişkilerini bozuyor. Doğru medya kullanımı da bu eğitim içinde var. Medya kullanımı da yanlış olduğunda aileleri parçalıyor. Biz bu konularda ailelere yardımcı olmak istiyoruz. Ayrıca 2015 yılının bu ilk kursu ve Haziran da bir kurs daha açacağız” ifadelerini kullandı. 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Düzcespor Düzce’nin ve Düzce esnafının markasıdır.
YARIM GÜN OKUL
19.09.2020 - 14:38
YARIM GÜN OKUL
KURA ÇEKİMİ ÇARŞAMBA GÜNÜ OLACAK
TALİHSİZ KADIN TOPRAĞI VERİLDİ
4 kişinin öldüğü cinayet davası sonuçlandı
YAPILANDIRMA GÜNDEME GELDİ
23.09.2020 - 09:44
YAPILANDIRMA GÜNDEME GELDİ
BOLUSPOR İÇİN ÖRNEK DAVRANIŞ