Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[21:06] Müziğin Ritmine Kapıldılar -- [21:04] Yığılca'da ev yangını -- [20:50] BAKAN KOCA SON DURUMU AÇIKLADI -- [20:42] Elele Verdiler Kaynaşlı'yı Gezdiler -- [18:29] Çapan Coşkun Hayatını kaybetti -- [16:01] Batı Karadeniz'in incisi eskiyi arıyor -- [15:13] BELEDİYEDEN YAVRU KEDİ SEFERBERLİĞİ -- [13:16] DÜZCE BUGÜN DAHA SESSİZ -- [13:03] Vali Dağlı Personeli Unutmadı -- [12:02] KURALLARA UYMAYANA AF YOK! --
Gündem
Boşanma sayısı artıyor

Türkiye ve Düzce'de boşanmalar her geçen gün artıyor...

8.05.2015 13:15:05
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Boşanma sayısı artıyor

Türkiye ve Düzce'de boşanmalar her geçen gün artıyor. Bölge illeri arasında en yüksek boşanma hızı Düzce’de gerçekleşti. Çiftler henüz evliliğin başlarında şiddetli geçimsizlikten dolayı boşanıyor. Yeni evli çiftler artık birbirlerine tahammül edemiyor.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2014 yılında kaba boşanma hızı, bir önceki yıla göre artış göstererek binde 1,93’den 2.06’ya çıktı. Verilere göre  2013 yılında 673 boşanma olurken, geçen yıl 727 boşanma yaşandı. 2014 yılında ki boşanmaların yüzde 39,6'sı evliliğin ilk 5 yılı, yüzde 21,8'i ise evliliğin 6-10 yılı içinde gerçekleşti.  Düzce Adliyesi koridorları da boşanan çiftlerle dolup taştı. Son yıllarda avukatlar boşanma davaları ile yoğun mesai harcıyor.

Boşanmalarda ana sebep şiddet

Düzce Barosu Avukatlarından Halil Aydın, boşanmalarda şiddetli geçimsizliğin ana sebep gibi gösterildiğini belirterek, aldatma ve şiddetin geri planda tutulduğunu ifade etti. Düzce’de boşanma nedenlerinin ilk başında ekonomi, şiddet ve aldatmanın geldiğini kaydeden Aydın şöyle devam etti, “Türk Medenin Kanunundaki boşanma sebeplerinden en sık kullanılanı 'evlilik birliğinin sarsılması'  yani 'şiddetli geçimsizlik' kavramdır. Sürekli artan boşanmaların birçok genel ve özel sebebi bulunsa da halen çiftlerin en büyük gerekçesi şiddetli geçimsizliktir. Özellikle çalışan kadının, ekonomik özgürlüğü olmayan kadına göre daha rahat boşanma kararı alması, geçim kaygısı ve iş yaşamının stresli gibi sebepler ön plana çıkıyor. Diğer boşanma sebeplerini ise Kültür farklılıkları, erken veya geç yaşta yapılan evlilikler, hızlı tüketim,  cinsel problemler, iletişimsizlik, aile büyükleri ile aynı evde oturma, aldatma ve sanal ortamdaki aldatmalar, kıskançlık, psikolojik sorunlar ve kötü alışkanlıklar diye sıralayabiliriz” 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Valilikten Kısıtlama Açıklaması
Mayıs ayında Düzce'ye kar yağdı
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
23.05.2020 - 11:47
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
KISITLAMADA BU İSTASYONLAR AÇIK OLACAK
Dalından koparıldığı an alıcısı hazır bekleyor
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
23.05.2020 - 15:16
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
Korona Çalışmalarını Anlattı