Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:48] ''KADINA ŞİDDETE KARŞI MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ'' -- [11:38] ''KADINA ŞİDDET ARTARAK DEVAM EDİYOR'' -- [11:06] Bakan Koca: 'İlk yerli aşımız kullanıma hazır' -- [11:03] TRT GELECEĞİN GİRİŞİMCİLERİ BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ -- [10:56] Nasıl ortaya çıktı? -- [10:51] ANTRENÖRLERE TEŞEKKÜR ETTİ -- [10:49] BELEDİYE BORÇTAN KURTULACAK -- [10:18] 'KADIN EĞİTİMLE GÜÇLENDİRİLMELİDİR' -- [10:04] KPSS ÖN LİSANS SONUÇLARI NASIL KONTROL EDİLECEK? -- [19:11] SEHVEN HATA YAPILMIŞTIR --
Gündem
Öğrencilere gıda dersi

Dünya Gıda Günü nedeniyle Düzce’de okullarda geleceğin büyüklerine gıda ile ilgili bilinmesi gerekenler anlatıldı.

17.10.2015
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Öğrencilere gıda dersi

Dünya Gıda Günü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Düzce’de de İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından günün amacı ve temasına uygun olarak okullarda geleceğin yöneticisi öğrencilere günün önemini vurgulayan film gösterimi ve sunum yapılarak bilgilendirme yapıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Harun Kabaoğlu, gün ile ilgili olarak ise yaptığı açıklamada “Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO); dünya çapında yaşanan açlıkla mücadele için 16 Ekim tarihini Dünya Gıda Günü olarak ilan etmiş olup, ülkemizde de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından her yıl değişik temalar ile konu işlenmektedir. Dünya Gıda Gününün bu yılki teması Kırsal Refahın Artırılması İçin Sosyal Koruma ve Tarım olarak belirlenmiştir. Gelişmekte olan ülkelerde yaklaşık bir milyar insan aşırı yoksulluk içinde yaşıyor. Bunların yüzde 78’i tarımın ve kırsal ekonominin temel itici güç olduğu kırsal alanlarda yaşamını sürdürüyor. Gıda gününün amacı kamuoyunun ve yetkililerin gıda ile ilgili üretim, beslenme, gıda güvenliği, açlık gibi konulara dikkatlerini çekmektir. FAO, her yıl gıda ile ilgili önemli gördüğü bir konuyu dünya gıda günü teması olarak belirler ve kutlamalar bu konuda yoğunlaşır. Sosyal koruma programları sosyal yardımlar, sosyal sigorta ve işgücü piyasasındaki iyileştirmeler sayesinde 2,1 milyar insana ulaşarak gelişmekte olan ülkelerde son 20 yıl içinde hızla artış gösterdi. Ancak, bugün dünya nüfusunun yüzde 36’sı bazı sosyal koruma araçlarından yararlanıyor. Sosyal koruma programlarından yararlanamayan bireylerin çoğunluğu ise gelişmekte olan ülkelerin kırsal alanlarında yaşamaktadırlar. Sosyal koruma ve kırsal refahın artırılması; kısaca kentlerle kırsal alanın gelişmişlik farkının azaltılarak, kırsal toplumun fakirlik tehdidi altında olanlarının iş ve yaşam koşullarının bulunduğu yörede iyileştirilmesidir” dedi.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

ŞİRKET KONKORDATO İLAN ETTİ
DÜZCE İÇİN BÜYÜK TEHLİKE
5 ADET SOLUNUM CİHAZI ATATÜRK DEVLET HASTANESİNE TESLİM EDİLDİ
İŞKUR MÜDÜRÜNE YENİ GÖREV
MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ ATANDI
1999 DEPREMLERİ KONUŞULACAK
18.11.2020 - 11:39
1999 DEPREMLERİ KONUŞULACAK
SEHVEN HATA YAPILMIŞTIR
24.11.2020 - 19:11
SEHVEN HATA YAPILMIŞTIR