Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[21:25] İŞTE GÜNÜN TABLOSU -- [20:57] TALİHSİZ KAZA! -- [20:45] Belediye polisleri bayramda unutmadı -- [19:33] Jandarma Sahadan Ayrılmıyor -- [18:01] Sokak Hayvanlarına Yem Bıraktılar -- [17:57] Bu Bayram Böyle Oldu... -- [17:07] Yaşlıların Buruk Bayram Sevinci -- [16:53] Kızılay Çocuklar İçin Kapı Kapı Dolaşıyor -- [16:49] FIRINCILAR EKMEĞİ KAPAYI KADAR GETİRİYOR -- [14:00] GÖZÜ YAŞLI TALEBİ YERİNE GETİRDİLER --
Gündem
Vali muhtarlardan istekte bulundu

Vali Ali Fidan, muhtarlara seslenerek “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızı, sağlıkla ilgili, eğitimle ilgili sıkıntısı olan vatandaşlarımızı, yardım ihtiyacı bulunan vatandaşlarımızı tespit ederek bize bildirin” dedi.

24.10.2015
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Vali muhtarlardan istekte bulundu

Vali Ali Fidan, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Cumayeri İlçesine gitti. Cumayeri Kaymakamı Abdurrahman İçyer, Belediye Başkanı Recep Tuna, İlçe müdürleri ve il genel meclis üyeleri tarafından karşılanan Vali Ali Fidan ilk önce Kaymakamlığı ziyaret ederek ilçe ile ilgili bilgiler aldı. Vali Ali Fidan ve beraberindekiler kaymakamlık ziyaretinin ardından Cumayeri Öğretmen evinde muhtarlar ve İl genel meclis üyeleriyle bir toplantı yaptı.

Toplantıda konuşan Vali Ali Fidan, asıl hizmetin devletin güler yüzünü ve şefkatini vatandaşlarımıza göstermek olduğunu söyledi.

Fidan konuşmasında muhtarlardan isteği olduğunu belirterek “Köylerimize yönelik bugüne kadar neler yaptık, nerelerde eksiklerimiz kaldı, sizin ilave ihtiyaçlarınız neler onları görelim istedik. Alt yapı hizmetleri açısından durumumuz nedir onları konuşalım istedik. Bunun yanı sıra benimde muhtarlarımızdan bazı isteklerim var. Muhtarlarımızdan özellikle istediğim ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı, sağlıkla ilgili, eğitimle ilgili sıkıntısı olan vatandaşlarımızı, yardım ihtiyacı bulunan vatandaşlarımızı tespit ederek kaymakamımıza bildirmeleri, burada çözüm bulunamayanları bizzat bana bildirmeleridir. Devletimizin her türlü imkanı var. Bizim görevimiz bu imkanları ihtiyaç duyanlara, hak sahiplerine ulaştırmaktır. Vatandaşlarımız devletten alacağı hizmetleri, kurumlarımızın tespit edememesi nedeniyle alamamaları durumunda; bunda başta Vali olarak benim olmak üzere hepimizin vebali vardır. Vatandaşlarımızın vebali üzerimizde kalmasın. Köylerimizin sorunlarını en iyi siz biliyorsunuz. İhtiyaç sahiplerini en iyi siz tanıyorsunuz. Sizler bizimle vatandaş arasında köprü görevi görüyorsunuz. Onlarla bizim aramızdaki bağımızsınız. Devletin bir anlamda köydeki birimi sizsiniz. İhtiyaç sahibi, hasta, engelli vatandaşlarımız varsa bunları biz sizin vasıtanız ile bilelim. Bu tür ihtiyaçları olanları sizler, imamlarımız, öğretmenlerimiz, jandarmamız bizlere yada kaymakamımıza, belediye başkanımıza bildiriniz. Devlet olarak eğitimden sağlığa altyapıdan üst yapıya bütün hizmetleri sunuyoruz. Ancak önemli olan, asıl olan devletin güler yüzünü şefkat elini vatandaşa göstermektir. Alt yapı çalışmaları noktasında bu yıl birçok hizmeti gerçekleştirdik. Hizmet imkanla alakalı bir durumdur. Hükümetimiz çalışmalarımız için ayrıca kaynak ayırdı. Bu anlamda kaynak bulup ilimizde ki bu hizmetlerin devamına katkı sağlayan milletvekillerimize de teşekkür ediyorum. Genel olarak yatırım ve hizmetlerimiz devam etmektedir” diye konuştu.

Köylere yönelik İl Özel İdaresinin yapmış olduğu hizmetlerle ilgili Özel İdare Genel Sekreteri Muharrem Tozan bilgi verdi. Yapılan hizmetler kapsamında köylerde oluşan çöplerin düzenli bir şekilde toplanılmasına yönelik çalışmaların yapılacağı, köylerin ulaşımını sağlayacak olan yollara sıcak soğuk asfalt çalışmalarının büyük kısmının tamamlandığı, kalan çalışmaların hava durumuna göre devam ettiği, köylerde çocuklara yönelik oyun parklarının yapılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Muhtarlarla yapılan toplantıda ilgili il müdürleri tarafından emniyet ve güvenlik konularında, eğitim, sağlık, tarımsal çalışmalar ve din hizmetleri ile ilgili olarak muhtarlara bilgi verildi. Toplantıda muhtarların talep ve görüşleri alındı.

Vali Ali Fidan sonrasında ise sırasıyla İlçe Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile İlçe Ziraat Odasını, Belediye Başkanlığını ziyaret etti.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Valilikten Kısıtlama Açıklaması
Mayıs ayında Düzce'ye kar yağdı
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
23.05.2020 - 11:47
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
Dalından koparıldığı an alıcısı hazır bekleyor
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
23.05.2020 - 15:16
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
KISITLAMADA BU İSTASYONLAR AÇIK OLACAK
Korona Çalışmalarını Anlattı