Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[13:08] ANAP Başkanı Çelebi Bolu'da -- [11:50] Miniklerden Başkan’a Anlamlı Hediye -- [11:44] Gönüllü eller minikler için boyadı -- [11:16] GÜNER YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ -- [21:50] OYUN PARMAĞINDAN EDİYORDU -- [20:51] KOMŞUDA KORKUTAN KAZA -- [20:41] RÖMORKUN ALTINDA KALDI -- [18:37] Akçakoca’dan Askere Selamlı Destek -- [17:49] Öğrenciler Yemekhaneyi İnceledi -- [17:44] Öğrencilere Enerji Eğitimi Verildi --
Gündem
Yılbaşı yaklaştı denetimler arttı

Düzce Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri tarafından ormanların ve ormanlardaki varlıkların en üst düzeyde korunması amacıyla, ileri teknolojiden yararlanarak mobil kamera uygulamasını hayata geçirdi.

12.12.2015
332 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Yılbaşı yaklaştı denetimler arttı

Ormanlar gerek sağladıkları faydalar, gerekse yok olduklarında ortaya çıkan sonuçlar itibariyle yalnız ait oldukları ülkeler için değil, tüm insanlık için son derece önemli varlıklardır. Bu düşünceyle yola çıkan Düzce Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri tarafından ormanlarımızın ve ormanlarımızdaki tüm varlıkların en üst düzeyde korunması amacıyla, ileri teknolojiden yararlanarak, koruma hizmetlerini bir adım ileriye taşımak adına, çalışmalara başlandığı belirtildi.

Düzce Orman İşletme Müdürü Selçuk Yıldız, ağır kış şartlarının başlamasına çok az bir süre kalması ve bu sebeple tüm ormancılık faaliyetlerinin hızla devam ettiği şu günlerde; gece koruma nöbetinde araziye çıkan araçlara, araç içi mobil kamera takılarak koruma uygulaması yapıldığını ifade etti. Orman Muhafaza Memurlarının nezaretinde koruma çalışmalarına katılan araçlarda, gece boyunca kayda alınan video görüntülerinin bizzat kendisi tarafından incelendiğini ve arşivlendiğini de sözlerine ekledi.

Bölgemizde orman emvali kaçakçılığı eski yıllara oranla ekonomik şartların iyileşmesi, parkeciliğin azalması gibi sebepler nedeniyle azalmış olsa da, yapılan bu uygulamayla minimuma indirilmesinin hedeflendiği, önümüzdeki günlerde tüm araçlara mobil kamera uygulaması ve arazideki kritik noktalara sabit kamera konulması konusunda çalışmaların devam ettiği öğrenildi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
332 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

HEM HIZLI, HEM UCUZ ÇÖZÜM
17.10.2019 - 11:40
HEM HIZLI, HEM UCUZ ÇÖZÜM
DESTEK HİZMETLERE YENİ MÜDÜR
PROJENİN DETAYLARINI İLK KEZ AÇIKLADI
Özlü'den Dünya'ya Harekât Mesajı
Vali Dağlı Tarihe Geçti
15.10.2019 - 16:58
Vali Dağlı Tarihe Geçti
Arkadaşları Paniğe Kapıldı
11.10.2019 - 09:47
Arkadaşları Paniğe Kapıldı
AK Parti'de Kongre Hareketliliği