Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:32] BAKAN KOCA AÇIKLADI -- [18:30] Tüm otobüslere genel bakım yapıldı -- [17:29] KISITLAMA GÜNÜ TRAFİK KAZASI -- [17:21] Anons ve sıra numarasına göre binilecek -- [17:13] Ulusal Basında Geniş Yer Buldu -- [16:43] 100'E YAKIN KAZADA 33 CAN KAYBI -- [16:40] Ulaşım Tedbirli Olarak Başlayacak -- [16:36] Mantar Toplamayı Eğlenceye Dönüştürdüler -- [15:13] HASTANELERDE SALGIN TEDBİRLERİ GEVŞETİLECEK -- [14:19] Düzce Hiç Bu Kadar Sessiz Olmamıştı --
Gündem
Yılbaşı yaklaştı denetimler arttı

Düzce Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri tarafından ormanların ve ormanlardaki varlıkların en üst düzeyde korunması amacıyla, ileri teknolojiden yararlanarak mobil kamera uygulamasını hayata geçirdi.

12.12.2015
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Yılbaşı yaklaştı denetimler arttı

Ormanlar gerek sağladıkları faydalar, gerekse yok olduklarında ortaya çıkan sonuçlar itibariyle yalnız ait oldukları ülkeler için değil, tüm insanlık için son derece önemli varlıklardır. Bu düşünceyle yola çıkan Düzce Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri tarafından ormanlarımızın ve ormanlarımızdaki tüm varlıkların en üst düzeyde korunması amacıyla, ileri teknolojiden yararlanarak, koruma hizmetlerini bir adım ileriye taşımak adına, çalışmalara başlandığı belirtildi.

Düzce Orman İşletme Müdürü Selçuk Yıldız, ağır kış şartlarının başlamasına çok az bir süre kalması ve bu sebeple tüm ormancılık faaliyetlerinin hızla devam ettiği şu günlerde; gece koruma nöbetinde araziye çıkan araçlara, araç içi mobil kamera takılarak koruma uygulaması yapıldığını ifade etti. Orman Muhafaza Memurlarının nezaretinde koruma çalışmalarına katılan araçlarda, gece boyunca kayda alınan video görüntülerinin bizzat kendisi tarafından incelendiğini ve arşivlendiğini de sözlerine ekledi.

Bölgemizde orman emvali kaçakçılığı eski yıllara oranla ekonomik şartların iyileşmesi, parkeciliğin azalması gibi sebepler nedeniyle azalmış olsa da, yapılan bu uygulamayla minimuma indirilmesinin hedeflendiği, önümüzdeki günlerde tüm araçlara mobil kamera uygulaması ve arazideki kritik noktalara sabit kamera konulması konusunda çalışmaların devam ettiği öğrenildi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Valilikten Kısıtlama Açıklaması
Mayıs ayında Düzce'ye kar yağdı
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
23.05.2020 - 11:47
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
KISITLAMADA BU İSTASYONLAR AÇIK OLACAK
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
23.05.2020 - 15:16
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
GÖZÜ YAŞLI TALEBİ YERİNE GETİRDİLER
Korona Çalışmalarını Anlattı