Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:12] Elleriyle Şekillendirdikleri Tohumları Memleketlerine Ekecekler -- [10:04] EREĞLİ’DEN MADALYALAR İLE DÖNDÜLER -- [09:48] Akçakocalı vatandaş Ne Umdu Ne Buldu -- [22:11] ADRENALİN KALDIĞI YERDEN DEVAM... -- [22:07] AKÇAKOCA TOPARLANIYOR -- [22:02] BAŞKENT SALLANDI -- [21:56] YALNIZ YAŞAYAN ADAM ÖLÜ BULUNDU -- [14:51] Hasan Muslu Vefat Etti -- [11:28] FINDIK İŞÇİLERİNİ TAŞIYAN TRAKTÖR DEVRİLDİ -- [18:49] 5 Ayda Neler Yaptılar? --
Gündem
AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, devam eden yatırımların tamamı 4 ay sonra tamamlanacak

9.01.2016
499 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin,  devam eden yatırımların  tamamı  4 ay sonra tamamlanacak

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, İl Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte 1 yılını değerlendirmek için toplantı düzenlendi. Toplantıda CHP’nin hava kirliliği ile ilgili protestosuna verdiği cevaptan dolayı yine eleştiri aldığını dile getiren Keskin, “Bize söz söyleyecek adamın bizim 3’te 1’miz kadar hizmet yapmış olması lazım” dedi.

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ve ekibi göreve gelmelerinin birinci yılında  yerelbasın mensupları ile bir araya geldiler. 4 Ocak 2015 tarihinde göreve başlayan AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ve ekibi yapılan çalışmalardan çok parti içinde ki uyumu ve Düzce’nin ön planda olduğunu anlattılar.

“Bize söz söyleyecek adamın”

AK Parti İl Başkanı Keskin, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın TBMM’de Düzce’nin hava kirliliğine karşı CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan ile yaptığı maskeli eylem sonrası yaptığı açıklamadan dolayı eleştiri aldığını ve bu eleştirileri dikkatle takip ettiğini söyledi. Keskin, eleştiri yapanlardan bazı isimleri de eleştirerek “Bize söz söyleyecek adamın önce bizim 3’te 1’imiz kadar hizmet yapması gerekiyor. 81 vilayete doğalgaz getiren AK Parti’dir. Tanju Özcan çıksın önce partimizin kurucusu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Belediyesi’ni aldığında dağıtılan gaz maskelerinin hesabını versin. Biz boş işlerle uğraşmıyoruz. Boş işlerle uğraşmak CHP’nin işidir. Meclis koridorları şov yeri değil çalışma yeridir. Ancak CHP sadece yıllardır bu işin şov tarafıdır. Tanju Özcan gitsin kendi ilinin sorunları ile uğraşsın. Ama Bolu’da da AK Partili milletvekili ve il başkanı arkadaşlarımız kendisine çalışma sahası bırakmadığı için Tanju Özcan, Düzce ile Kocaeli ile uğraşıyor” dedi.

Mayıs ayında bütün yatırımların açılışı olacak

Keskin, bazı yatırımların Mayıs ayında açılacağını ifade ederek “Düzce’de yapılan 300 yataklı devlet hastanesi bitti içinin tefrişatını tamamlıyoruz. Bununla birlikte Kültür Merkezi, Düzce Şehirlerarası Otobüs Terminali ve TEM otoyolu bağlantısı gibi konularda da çalışmalarımız sürüyor. Yatırımların tamamlanması ile birlikte Mayıs ayı içerisinde Cumhurbaşkanımızın yada Başbakanımızın katılımı ile tüm hizmetlerimizin açılışını yaparak milletimizin hizmetine sunacağız. Bu bizim dönemimize geldiği için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Göreve geldiklerinden itibaren 2 tane genel seçimden alınların akıyla çıkarak rekor kırdıklarının altını çizen AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Değerli hemşehrilerimizin bu teveccühü omuzlarımıza ağır bir sorumluluğu yüklemiştir. Teşkilatlarımızla birlikte uyum içinde çalışma ortamını yakalamak için çaba sarf ettik. Hizmet odaklı bir çalışma ile Düzce’mizi daha güzel bir il haline getirmek istiyoruz. Bu yüzden de iyi bir kadro oluşturduk. Her yerde olduğu gibi bizim de eksikliklerimiz olabilir. Ama biz teşkilat üyelerimizle birbirimizin eksikliklerini tamamlıyoruz. Seçimlerin ardından da milletvekillerimiz ile siyasi bir istikrar yakaladık ve bu istikrarı tüm devlet kurumları ile istişareler yaparak çalışma yoluna gittik” dedi.

7 Haziran seçimlerinin ardından yeniden seçime aynı milletvekilleri ile gittiklerini ve bu uyumun halen devam ettiğini kaydeden İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Milli Savunma Komisyonu Başkanımız Düzce Milletvekilimiz Sayın Faruk Özlü başta olmak üzere Düzce Milletvekilimiz Fevai Arslan ve Ayşe Keşir de hem meclis hem de teşkilatı iyi bilmelerinin getirisi ise bütün Bakanlıklar ve Genel Müdürlüklerle bir araya gelerek Düzce’nin sorunlarının masaya yatırılması için randevular aldı. Biz, Düzce’deki sorunları çözmek için çalışırken milletvekillerimiz de Ankara’da bu bağlantıları yaparak çalışma ortamı ayarladılar. Bu uyum ve beraberliği bozmak istemiyoruz. Bir plan, program dahilinde ilerliyoruz ve Düzce’nin her sorununu ele alıyoruz. Bu kapsamında ilk olarak DSİ ardından da Karayolları Bölge Müdürlüğü ile toplantılar yaptık. Bundan sonra da Sayın Düzce Milletvekilimiz Dr. Faruk Özlü başkanlığında  Teaş, Sedaş ve Türk Telekom ile de görüşeceğiz. Bu kurumlarla her zaman çalışmalarımızı değerlendireceğiz” ifadelerinde bulundu.

“Tüm İcracı Bakanlıklarla Görüşüyoruz”

Düzce’ye fayda sağlayacak tüm icracı Bakanlıklar ve Genel Müdürlüklerle toplantılar yapacaklarını kaydeden İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Daha önce her ilçemizin sorununu birebir anlatıyor ve sorunun çözümüne ulaşmaya çalışıyorduk. Ancak şimdi ise Düzce’yi bütünüyle ele alıyoruz ve ilçe ilçe, belde belde nerede ne sorun varsa bunu bölge müdürlerine ya da müsteşarlarımıza aktarıyoruz. Böylelikle siyasi olarak hiçbir bölgemize de ayrımcılık yapmıyoruz. Toplantılarımızda tüm belediye başkanlarımız sorunlarını birinci ağızdan anlatıyor ve çözüm üzerinde fikir alışverişi yapma imkanını bulabiliyor. Ayrıca Genel Müdürlülerde bir müdürümüz sadece Düzce’nin sorunlarını yakından takip ediyor” dedi.

“Siyasete Çıta Atlatmak İstiyoruz”

Çalışan insan hata yapar, eksikliklerimiz olabilir ancak bunları tüm Düzcelilerle ve basın mensuplarımızın desteği ile aşmayı istiyoruz” ifadelerinde bulunan AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “ Düzce’de siyasete çıta atlamak istiyoruz. Birlik ve beraberlik içinde uyumla çalışmak istiyoruz. Mesele Düzce’nin ali menfaatleridir. Düzce’yi daha güzel bir il yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

“130 Milyon TL Yatırım Getirdik”

7 Haziran Genel Seçimlerinin ardından geçici hükümet döneminde Düzce’ye nakdi ve proje olarak 130 Milyon TL kaynak yarattıklarını belirten Keskin, “ Düzce’nin geçmişi ile günümüzü karşılaştırdığında bir fark göremiyorlarsa bu onların problemleridir. Biz uyumlu geçinmeye çalışan bir yapıdayız. Mesele getirilen hizmetlerdir. Hem milletvekillerimiz hem de teşkilatlarımızla siyasi sorumluluğumuzun peşindeyiz. Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği yoldan gitmeye çalışıyoruz. Bizi eleştirenler bürokratik oligarşiyi de dikkate almalılar. Yatırım aktarmaya çalışıyoruz. 130 milyon lirayı Düzce’ye geçici hükümet olmasına rağmen aktardık. Millet siyasi iradeye oy veriyor.  Bürokratlarımız da yüzde 70 oy almış bir il başkanı ve teşkilat ile TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı olan milletvekilleri olan siyasi irade ile uyumlu çalışmalılar. Biz de gayret ediyoruz. Unutmayalım ki siyasi boşluk olduğunda hizmetler aksar. Siyasette ve bürokraside mutlaka tasarruflar olacaktır. Ancak bunlar Düzce’nin menfaatleri adınadır. Makamlar gelip geçicidir önemli olan hizmetlerin devam etmesi ve daha güzel bir Düzce’ye kavuşmamızdır.  Makam sahipleri alçak gönüllü olmalı ve makamlar yükseldikçe siyasetçiler daha dikkatli olmalı. Biz de böyle olmaya çalışıyoruz ve böyle de olmaya devam edeceğiz. Uyumu bozacak herkesin karşısında olacağız” diye konuştu.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü de kutlayan AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin “ Sizlerin bu özel gününü de kutluyorum. Sizlerle her zaman iyi ilişkiler içinde olmak istedik. Çünkü biliyoruz ki gazeteciler, demokrasinin ve toplumun haberdar olmasının yegane temsilcilerisiniz. Bu yüzden sizleri önemsiyor ve yaptığınız en ufak bir eleştiriyi bile dikkate alıyoruz. Bu anlamda 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum” diye konuştu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
499 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Azade Ay Kimin Safında?
19.08.2019 - 18:35
Azade Ay Kimin Safında?
Sokak Hayvanları İçin Toplandılar
TMO Randevuları Alıyor
19.08.2019 - 18:53
TMO Randevuları Alıyor
Park Çöp İçinde
20.08.2019 - 10:55
Park Çöp İçinde
Çok Kuvvetli Geliyor
20.08.2019 - 17:34
Çok Kuvvetli Geliyor
5 Ayda Neler Yaptılar?
22.08.2019 - 17:57
5 Ayda Neler Yaptılar?
Paçaları sıvayıp devam ettiler