Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:37] Bilime İmece Usulü Destek -- [17:25] "Açta Açıkta Kimse Kalmasın" -- [17:18] Polisten Sıkı Denetim -- [17:04] Akçakoca Denizi Artık Daha Temiz -- [17:01] YÖNETİM DÜŞTÜ! -- [16:09] Otomobile Kızarken Şimdi TIR'lar Çıktı -- [13:35] Düzce’nin estetiği değişecek -- [12:30] BU FİLM KAÇMAZ! -- [11:29] Genç Beyinler Harikalar Yaratıyor -- [10:58] 2018'de Kaç Bebek Dünyaya Geldi? --
Gündem
Deprem Haftası dolu dolu geçti

Düzce İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında bir çok faaliyete imza atıldı. Hafta dolu dolu geçti.

11.03.2016 - 14:51
808 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Deprem Haftası dolu dolu geçti

1-7 Mart Deprem Haftası nedeni ile AFAD Müdürlüğü çok sayıda etkinlik düzenlendi. 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 01-07 Mart Deprem Haftası nedeniyle İl Afet ve Acil Durum Müdürü  Ali Kartal, Şube Müdürleri Cihan Metin, İsmail Dursun, Hakan Sarıbacak ve Arama Kurtarma Şefi Zeki Gürsoy, Vali Ali Fidan’ı ve Vali Yardımcısı  Kazım Karabulut’u makamında ziyaret ettiler.  28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 01-07 Mart Deprem Haftası etkinlikleriyle ilgili İl Müdürü Ali Kartal tarafından Vali Fidan’a bilgi verildi.   Düzce AFAD  Müdürlüğü’nün hazırlattığı afişler Düzce’de ki billboardlarda 1-7 Mart arasında sergilendi.

Eğitim ve Tatbikat Etkinlikleri

1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Düzce Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce hazırlanan program çerçevesinde 29 Şubat 2016 tarihinde Fedai Karabıyık Meslek Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi Şube Müdürü  Cihan Metin tarafından afet öncesi hazırlık, afet sırası ve sonrası doğru davranış biçimlerini içeren afet bilinci ve KBRN konularında farkındalık eğitimleri verilmiş, eğitim sonrası Akçakoca Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen deprem ve yangın tatbikatı başarıyla gerçekleştirildi.

01 Mart 2016 tarihinde Düzce Fen Lisesi öğrencilerine Sosyal Çalışmacı Hasan Hüseyin Yıldız tarafından afet öncesi hazırlık, afet sırası ve sonrası doğru davranış biçimlerini içeren afet bilinci ve KBRN konularında farkındalık eğitimleri verildi. Eğitim sonrasında tatbikat düzenlendi.

02 Mart 2016 tarihinde Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine Arama Kurtarma Şefi Zeki Gürsoy tarafından afet öncesi hazırlık, afet sırası ve sonrası doğru davranış biçimlerini içeren afet bilinci ve KBRN konularında farkındalık eğitimleri verildi. Düzenlenen deprem ve yangın tatbikatı ile tahliye başarıyla gerçekleştirildi.

 03 Mart 2016 tarihinde Düzce Merkez Anadolu Lisesi öğrencilerine Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi Şube Müdürü Cihan Metin tarafından sivil savunmanın tanımı ve önemi Afet ve Acil Durum  Yönetimi Başkanlığının kuruluş ve görevleri,  afet bilinci ve KBRN konularında farkındalık eğitimleri verildi. Eğitim sonrası deprem ve yangın tatbikatı ile tahliye başarıyla gerçekleştirildi.

 04 Mart 2016 tarihinde Düzce Merkez Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerine Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi Şube Müdürü Cihan Metin tarafından sivil savunmanın tanımı ve önemi Afet ve Acil Durum  Yönetimi Başkanlığının kuruluş ve görevleri,  afet bilinci ve KBRN konularında farkındalık eğitimleri verildi.

 07 Mart  2016 tarihinde Düzce Mevlüde Çıtlak Anaokulu öğrencilerine yönelik Sosyal Çalışmacı Hüseyin Yıldız tarafından afet öncesi hazırlık, afet sırası ve sonrası doğru davranış biçimlerini içeren afet bilinci konularında farkındalık eğitimleri görsel animasyon filmleri ile desteklenerek verildi.

          07 Mart 2016 tarihinde Düzce Üniversitesi Cumhuriyet Konferans Salonu ve Kampus alanı içerisinde üniversite öğrencilerine Afet ve Acil Durum Yönetimi Merkezi Şube Müdürü Cihan Metin tarafından sivil savunmanın tanımı ve önemi Afet ve Acil Durum  Yönetimi Başkanlığının kuruluş ve görevleri,  afet bilinci ve KBRN konularında konferans verildi. Salon girişine konuşlandırılan stantlarda  katılımcılara ( Afete Hazır Aile - İlk 72 Saat – KBRN – İkaz Alarm – Sığınaklar – Yangın – DASK) bilgilendirici ve eğitici el broşürü - kitapçık dağıtımı gerçekleştirildi. Kampus alanı içerisinde ise Düzce AFAD Arama Kurtarma Ekibi, İl Sağlık Müdürlüğü UMKE ekiplerinin katılımıyla  müdahale hizmetlerinde kullanılan araç, malzeme ve ekipman tanıtım sergisi gerçekleştirildi.

06 Mart 2016 tarihinde Düzce AVM içinde Düzce AFAD tarafından 1-7 Mart Deprem Haftası Standı kurularak ziyaretçilere  ( Afete Hazır Aile - İlk 72 Saat – Kbrn – İkaz Alarm – Sığınaklar – Yangın – Dask ) bilgilendirici ve eğitici el  broşürü - kitapçık dağıtımı gerçekleştirildi.  AVM önünde  ise Düzce AFAD, İl Sağlık Müdürlüğü UMKE ekiplerinin katılımıyla  müdahale hizmetlerinde kullanılan araç, malzeme ve ekipman tanıtım sergisi halkın yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi. Hafta sonuna havanın güzelliği de eklenince binlerce kişinin ziyaret ettiği sergide özellikle Arama Kurtarma Şefi  Zeki Gürsoy’un envanterimize yeni katılan elektrikli liberatör yardımıyla sedyede yaralı indirmesi halkın yoğun ilgisini çekti.

Yedi okulda verilen eğitimler kapsamında bin 422 öğrenci ile 116 öğretmene ulaşıldı. 10 bin 200 adet broşür ve Düzce’de faaliyet gösteren okullara, kamu ve özel kurum kuruluşlarına 4 bin 160 adet afiş dağıtımı yapıldı. 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
808 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Akçakoca'da Bu Yaz Bambaşka Geçecek
Bize Bu Birliktelik Lazım
20.05.2019 - 11:59
Bize Bu Birliktelik Lazım
Öğrenciler Academia Tower Bahçesinde İftar Açtı
Çakar'dan Teşekkür Mesajı
24.05.2019 - 02:29
Çakar'dan Teşekkür Mesajı
Hap ve Uyuşturucu Madde Yakalandı
Belediyeden Bir Radikal Karar Daha
Sanayicilerin İftarı İlgi Gördü