Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[01:05] TEPKİ İÇİN YÜRÜYÜŞE GEÇTİLER -- [21:16] ANADOLU'DA 1. DALGA DEVAM EDİYOR -- [20:59] DÜZCESPOR TWİTTER'IN GÜNDEMİNDE -- [20:38] MASADA MAĞLUP ETMEYE ÇALIŞIYORLAR -- [20:32] TEPKİLER DEVAM EDİYOR -- [20:13] “HAKKIMI HELAL ETMİYORUM” -- [19:46] BU BÜYÜK BİR HAKSIZLIKTIR -- [18:26] BU MESELE MEMLEKET MESELESİ -- [18:24] PLAY-OFF DIŞINDA KALDIK -- [16:25] KAÇAK SİLAHLAR GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR --
Gündem
Haydi Ot Festivaline

Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin geçen yıl birincisini düzenlediği Düzce Ot Festivali’nin ikincisi bu yıl da yapılacak. Kadın Konseyi Başkanı Ulviye Dikmen, tüm Düzcelileri ot festivaline davet etti.

11.04.2016
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Haydi Ot Festivaline

Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Ot Festivali 6-7-8 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Kadın Konseyi Başkanı Ulviye Dikmen, “Bir memleketin  insanlarını düşünün, el ele vererek, memleketlerinin en güzel tanıtımını yapıp ,elde ki malzemeyle  gönüllere taht kurdular. Neşenin, mutluluğun, dansın, müziğin ,otların lezzetiyle birleşip dünya markası olmayı başaran bir halkın öyküsü Alaçatı Ot Festivali. Doğal olan her şeyin harmanlandığı, gönlünce alabildiğince sadece memlekete ve insanlara en güzel sunumu yapabilmenin yarışını izledik Alaçatının sokaklarında.

Yüreğimizi yakan tüm kötülüklerden uzak bir yaşamın ne kadar kolay olduğunun hepimiz,   mutluluk sahnesinde sergilenen, tiyatro oyununun da canlı tanıklığını yaptık. Belediye Başkanı başta olmak üzere tüm yöneticiler ve halk el ele vererek, mutluluğun ve de barış içinde dansın ve müziğin ritmin de yaşamanın o çok leziz tadını yaşattılar bize. Her şey o kadar doğal, o kadar capcanlıydı ki, kendinizi o binlerce mutlu insanların arasın da çok ayrıcalıklı ve gülebilen  hissediyorsunuz ki, o omuzlarınıza düşen acılardan kurtulmuş aklanmış olabilmek iyi geliyor. Eğer böylesi güzellikleri memleketin her köşesine taşıyabilirsek eminim, Bizlere biçilen o çok kötü yaşama dur demeği  başarmamız hiç de zor değil.

Biz kadınlar, memleket Düzce’nin kadınları bunu başarmak için yola çıkıyoruz hem çok kararlı  olarak! Geçen yıl ilkini tüm karşı çıkışlara rağmen yapmaya çalıştığımız Düzce Otları TCHYE Bereket Şenliğini,festival havasında bu yıl yeniden düzenlemeye çalışıyoruz. Hazırlamaya çalıştığımız, Düzce’mizin tanıtımına en güzel katkıyı sunmasını amaçladığımız bu festivalin tüm Düzce yaşayanları olarak, destekleyip emek verip, sahiplenmemiz memlekete borcumuzdur. Düzce yaşayanlarından ya da çalışanlarından bir şey olmaz deyip o yıkıcı duruşu sergilemek bu memlekete karşı suç işlemektir! Bizler bu memlekette doğduk, bizler bu memlekette büyüdük, bizler bu topraklarda gelin olduk damat olduk, çocuklarımızı bu topraklarda doğurduk.En sevdiklerimizi bu topraklarda sakladık. Ekmeğimizi bu topraklarda  kazandık. Göz yaşlarımızı bu topraklara akıttık. Sevincimizi, üzüntümüzü, acımızı bu memleket toprakların da paylaşıp yaşadık. Memleket Düzce ye bizleri barındırdığı, bizleri kucakladığı, bizlere yaşam sunduğu için vefa borcumuz var. Bu toprakların otlarının bizlere sunduğu yaşama gücünün borcunun bir damlasını ödemek için,Düzce ye gönül vermek için; Düzce’yi yaşayanları  bu festivalin ucundan tutmaya davetimiz var! Ben varım demek gerek  güzeli yaratmak için memlekette. Ben varım ya siz?   Her güzel olacak şey memleket için” dedi.  


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Kiraladığı otomobilinin içinde ceset buldu
Vedat İlhan Sevenlerini Yasa Boğdu
PATLAMADA SON BİLANÇO
3.07.2020 - 13:43
PATLAMADA SON BİLANÇO
2 kişinin kimliği belli oldu
4.07.2020 - 08:01
2 kişinin kimliği belli oldu
Halı Sahalar Ne Zaman Açılacak?
AKÇAKOCA’DA TARİHİ GÜN
2.07.2020 - 17:46
AKÇAKOCA’DA TARİHİ GÜN
KURBAN KESİLEREK AÇILDI
4.07.2020 - 15:14
KURBAN KESİLEREK AÇILDI