Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[23:02] KAZADA SÜRÜCÜ YARALANDI -- [17:11] Mahkeme Yolu Göründü -- [16:30] DAHA AYDINLIK GÜNLERE YÜRÜYECEĞİZ -- [15:49] "Çivisiz camiler" ziyaretçilerini bekliyor -- [15:18] DÜZCE KONUŞULDU -- [15:25] Bu yıl Bayram Kutlanmayacak -- [14:40] Mevsimlik tarım işçilerine sağlık taraması -- [13:50] SORUŞTURMA BAŞLATILDI -- [13:43] Kazanılan Zafer Dijital Ortamda İzletilecek -- [13:39] ŞEHİTLİK GEZİLDİ --
Gündem
Ot Festivali Tamamlandı

8.05.2016
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
Ot Festivali Tamamlandı

2. Geleneksel Ot Festivalinin son gününde Düzceliler etkinliklerin yapıldığı Anıtpark Meydanına akın ettiler. Festival alanında stant açanlar ise yoğunluktan dolayı duydukları memnuniyeti mikrofonlarımız aracılığıyla ifade ettiler.

Düzce Belediyesi ve Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kandın Meclisi tarafından 6-7-8 Mayıs tarihleri arasında yapılan 2. Geleneksel Ot Festivali Etkinliklerinin son gününde Düzceliler Anıtpark Meydanına akın ederek Düzce’nin otlarını yakından görme fırsatı buldular. Festivalde stantlarda Düzce’nin otlarından yapılmış ürünlerin tanıtımını yapanlar ise yoğunluktan dolayı son derece memnun olduklarını ve bu etkinliğin önümüzdeki yıllarda da devam etmesi gerektiğini söylediler.

Yığılca’nın ormansı otlarından elde edilen Yığılca Balı’nı tanıtmak için Ot Festivali etkinliklerine katıldıklarını söyleyen Bal Üreticisi İbrahim Şöğüt, festivalde insanların Yığılca balına ilgi gösterdiklerini belirtti.

Şöğüt, “  Ot festivalinde Yığılca’nın bin çeşit ormansı otlarından yapılan Yığılca Balını tanıtmak için geldik. Festivale gelen insanlara Yığılca’nın meşhur balını ikram ediyoruz. Şifa dağıtıyoruz. Bu bal birçok hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Benim için festival çok bereketli geçti. Vatandaşlarımız balımıza ilgi gösterdiler. Emeğimizi satışta aldık” dedi.

Sirke üreticisi Ahmet Kutlu ise festivalde üretmiş oldukları ürünleri sergileme fırsatı bulduklarını belirti.

Kutlu, “ Festival iyi geçti. Pekmezimizi, sirkelerimizi tanıttık. Ben 6 çeşit sirke üretiyorum. Şeker kamışı üretiyoruz. İnsan sağlığına çok faydalıdır” dedi.

Festivalin çok güzel geçtiğine vurgu yapan Karahacımusa Mahallesi Muhtarı Hanife Gür, emeği geçenlere teşekkür etti.

Gür, “ Festival çok güzel geçiyor. Geçen sene ilki yaptık. Stantlarımız çok güzel, el emeği ürünler sergileniyor. Bunların dışında eğlencelerde yapılıyor. Hıdırellez ve Anneler Gününden dolayı insanlar festivalimize yoğun bir şekilde katılım sağladılar. Vatandaşımızın ilgisinden dolayı memnunuz. Belediyeye, valiliğe, kadın meclisine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
1 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,88

Abdullah Yasir

9.5.2016 - 14:36:14

festivalin adını değiştirmek gerekir.çünkü sadece ot yoktu.(otlu yiyecekler,hamur işlerinden azdı)hamur işleride çokca vardı.yönetim de değişmeli.devamlı aynı başkan koltukta kalmamalı.koltuk sevdasını bırakmalı.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

ROMA KÖPRÜSÜ GÜN YÜZÜNE ÇIKIYOR
BÜYÜK KISMI TAMAMLANDI
13.07.2020 - 14:14
BÜYÜK KISMI TAMAMLANDI
İLK KAZMA VURULUYOR
10.07.2020 - 20:24
İLK KAZMA VURULUYOR
CEDİDİYE MEYDANI ELE ALINIYOR
11.07.2020 - 12:11
CEDİDİYE MEYDANI ELE ALINIYOR
Doktor 2 Yıl 6 Ay Hapse Çarptırıldı
DAVA 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDE
MİLLET BAHÇESİ İÇİN ALAN TEMİZLENDİ