Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[09:48] HASTANEDE TANIŞIP MUTLU SONA ULAŞTILAR -- [09:44] YIĞILCA'DA KORKUTAN YANGIN -- [18:26] İL SAĞLIKTAN ALZHEİMER GÜNÜ MESAJI -- [18:22] TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU -- [18:10] Üniversiteden Bir Başarı Daha -- [18:05] Maça tekerlekli sandalyeyle gitti, seremoniye sekerek çıktı -- [17:56] Deplasmandan Bir Puan Çıktı -- [17:28] BORU PATLADI EKİPLER ÇALIŞIYOR -- [16:15] Sigara Yasağı Genişliyor -- [14:37] İki Başkan Bolu'da Buluştu --
Gündem
Elveda ya Şehr-i Ramazan

4.07.2016
501 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Elveda ya Şehr-i Ramazan

11 ayın sultanı Ramazanı bir kez daha geride bıraktık. Bunaltıcı yaz sıcakları, uzun süren açlık vakitleri derken her sayılı zaman gibi buda aktı geçti.

Ramazan ayında sofralarımız bereketlendi. Aile fertleriyle, akrabalarla, eş dostla birlikte iftarlar açmanın manevi huzurunu yaşadık. Ramazan ayıyla birlikte pişmanlıklar dile geldi. Kardeşlikler perçinlendi… Unutulanlar anımsandı ve bir çok daha güzel hasletler bu ayda yeşerdi.

Ramazanın kendine has heyecan ve telaşları da vardı. Akşam iftarda yenecek şeylerin hazırlanışı ayrı bir telaş,iftar vaktine yetişme için gayret etmek ayrı bir telaştı.

Nasıl telaşlanmayalım ki," oruçlunun iftar sevincinin Rabbine kavuşma sevinciyle eş tutulduğu anın yaşanması anıdır iftar vakti. " Öyle buyurmuş Alemlere Rahmet Peygamber Efendimiz. " Oruçlu için iki sevinç vardır: Biri, Orucu açtığı zamanki sevincidir; diğeri de Rabbine kavuştuğu zamanki sevincidir...

Yemekler yenince akşam namazı, sonra gelsin çaylar, yine telaş, çünkü evin ahalisi teravih namazına gitme hazırlığına başlamıştı. Böylece devam eden tatlı telaşlar bitmek üzeredir, şimdilerde gitmeye hazırlanıyor aziz misafir. Gidiyor hem de 11 ay gelmemek üzere…

Elveda ey Rahmet Güneşi Şehr-i Ramazan. Mü'minler için hüsn-ü şehadette bulunmak üzere Rabbin huzuruna gidiyorsun. Kırık dökük dünyamıza misafir oldun otuz gündür. Yaşanan her ânın kalbimizden birer parça gibi kopup gittiğini ve artık dönmeyeceğini bize defalarca ihtar ettin. Bizi defalarca uyardın." Hüzünle birlikte evlada demek zamanı geldi çattı " Ey Mübarek Kur'an ayı. Saimlere gufran ayı, Müminlere ihsan ayı, Şehr-i Mübarek elveda’

Gündüzlerin rahmeti, gecelerin nimetiydi, aşıklara vuslat idi,Şehri Mübarek elveda!

Sen bize rahmet yüklü bulutlardan daha fazla rahmetle geldin ey Şehr-i Ramazan! Bizi rahmet dolu kucağına aldın! Müşfik kucağın-da bir ay bizi rahmete kandırdın, bizi Kur'ân'ın müjdeleriyle müjdeledin! Bize ebedî saadetin kokusunu getirdin! Bizi Resûlullah'ın (asm) şefaat müjdesiyle coşturdun! Bize Cennetin pınarlarından birer damla hayat kaynağı sundun; Cennete benzeyen lezzetinle aklımızı başımızdan aldın!

İşte tüm bu güzellerin yaşandığı bolluk ve bereket ayı olan Ramazan bugün ve yarın açılacak son iftarlarla bizlere veda edecek.

Yarın sizi bekleyenlerin, gelecek bayramda adreslerinde olacaklarından emin misiniz? Sorusuna cevap bulmak imkansız.

Bu nedenle Ramazan Bayramı'na girerken, beklenenlere ve beklentilere değil, bizi bekleyenlere de kulak vermeyi, zaman ayırmayı, akıl etmeyi de utanmayalım.

Herkese iyi Bayramlar…


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
501 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

1. Etap İçin Gün Sayılıyor
18.09.2019 - 15:34
1. Etap İçin Gün Sayılıyor
ŞİFALI SU'YA KÖR TAPA
16.09.2019 - 17:09
ŞİFALI SU'YA KÖR TAPA
Maça tekerlekli sandalyeyle gitti, seremoniye sekerek çıktı
SAĞLIK KRİZİNE AÇIKLIK GETİRDİLER
Çöpten Toplayıp Güvercinleri Besliyor
ASAYİŞ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Gece Yarısına Kadar Sürecek
20.09.2019 - 10:29
Gece Yarısına Kadar Sürecek