Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[21:25] İŞTE GÜNÜN TABLOSU -- [20:57] TALİHSİZ KAZA! -- [20:45] Belediye polisleri bayramda unutmadı -- [19:33] Jandarma Sahadan Ayrılmıyor -- [18:01] Sokak Hayvanlarına Yem Bıraktılar -- [17:57] Bu Bayram Böyle Oldu... -- [17:07] Yaşlıların Buruk Bayram Sevinci -- [16:53] Kızılay Çocuklar İçin Kapı Kapı Dolaşıyor -- [16:49] FIRINCILAR EKMEĞİ KAPAYI KADAR GETİRİYOR -- [14:00] GÖZÜ YAŞLI TALEBİ YERİNE GETİRDİLER --
Gündem
Muhtarlardan Öncü TV’de çıkan haberlere yalanlama

‘ARADA KALIRSAK YA ÖRS OLURUZ YA ÇEKİǒ

16.11.2016
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Muhtarlardan Öncü TV’de çıkan haberlere  yalanlama

Düzce Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Mansur Bilgin, Muhtarların Antalya’da katıldığı seminer ile ilgili Öncü TV’nin yalan ve etik dışı haberine tepki gösterdi. “ Birilerinin birileriyle sorunu varsa bizi kullanmasın” diyen Bilgin, “ bizi arada bırakmayın, arada kalırsak ya örs oluruz ya çekiç. Ama asla dövülen demir olmayız” dedi.

Düzce Muhtarlar Derneği Başkanı ve üyeleri, eğitim için gittikleri Antalya’da tatil yaptıkları söylemlerine karşı çıktılar. Başkan Mensur Bilgin, Düzce Mahalle muhtarları Antalya Side’de düzenlenen eğitim seminerine katıldılar. Düzce ile birlikte başka illerden de hem muhtarlar hem belediyeciler ile birim müdürlerinin katıldığı seminerle ilgili muhtarlar hakkındaki gereksiz söylemlere Düzce Muhtarları Derneği üyeleri bir araya gelerek cevap verdiler. Dernek Başkanı Mensur Bilgin, seminerle ilgili yapılan haberlere tepki gösterirken, birilerinin birileri ile arasındaki soruna muhtarların alet edildiğini söyledi, “bizi arada bırakmayın, arada kalırsak ya örs oluruz ya çekiç” dedi.

Bu çok etik bir haber değil, doğru değil

Düzce Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Mansur Bilgin Antalya’da İç İşleri Bakanlığı Uzmanları tarafından düzenlenen seminer ile ilgili yapılan haberlerin asılsız ve etik olmadığını söyledi. Bilgin düzenlediği basın toplantısında “Bizim oraya gitmemiz kesinlikle tatille alakalı değildir. İç işleri bakanlığından gelen uzman bizlere orada seminer verdi. Gönül almak için Düzce Belediye Başkanı tarafından Antalya’ya eşlerimiz ile birlikte tatile getirildiğimiz ve cebimizden 1 TL’nin dahi çıkmadığı yönünde yapılan haberler. Bu çok etik bir haber değil, doğru değil” dedi.

Kavganızda bizi kullanmayın

Muhtarlar ile ilgili yapılan haberlerin asılsız olduğunu ve halkı yanlış bilgilendirdiğini ifada eden Düzce Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Mansur Bilgin, yapılan haberlerde muhtarların belediye tarafından tatile getirilmiş algısı oluşturulduğunu ifade ederek “Eğer birilerinin birileri ile bir işi varsa bizi kullanmalarına gerek yok. Bir haber yapılacaksa bilgi alınabilir. Söylenecek çok şey var ama huzurlu ortam bozulmasın diye söylemiyorum. Rica ediyorum bundan sonra bir şey yazılacaksa arayın, sorun. Gezmeye gittiniz demek yakışmıyor. Ülke genelinde 3 bin 600 kişi gezmeye mi gitti? İç işleri bakanlığı uzmanı gezmeye mi geldi Antalya’ya” dedi.

Muhtar, devletin vatandaşa en yakın elidir

Düzce Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Mansur Bilgin konu ile ilgili düzenlediği basın toplantısında şu ifadeleri kullandı;“Antalya’da ki seminerimiz ile ilgili Düzce’de bazı yerel medya da çıkan haberler bizleri üzmüştür. Bizlerler beraber oraya gelenleri de. Bizim oraya gitmemiz kesinlikle tatille alakalı değildir. İç işleri bakanlığından gelen uzman bizlere orada seminer verdi. Gitmemiz bununla alakalı. Seminere gittik. Biz tatile de gitmiş olabiliriz ama bizim üzen asıl konu şu. Gönül almak için Düzce Belediye Başkanı tarafından Antalya’ya eşlerimiz ile birlikte tatile getirildiğimiz ve cebimizden 1 TL’nin dahi çıkmadığı yönünde yapılan haberler. Bu çok etik bir haber değil. Eşleri ile gidiyorlar, ceplerinden 1 TL para çıkmayacak, tatile gidiyorlar, bunlar doğru değil. Tabi ki gittik ama görevli olarak gittik. Bizim gitmiş olduğumuz otelde şu anda 3 bin 600 kişi aynı bizimle beraber, birim müdürleri, encümenler, belediye başkanları, belediye başkan yardımcıları aynı şekilde bu seminere devam etmektedir. Bunların içinden bizim hakkımızda bu şekilde haber yapılması doğru değil. Muhtar, devletin vatandaşa en yakın elidir. Bu haberlerin üzerine birçok yorum yapıldı.

Seneye Kıbrıs’a gideceğiz

İlla tatil istiyorsanız size bir bilgi vereyim şimdiden. Önümüzde ki sezon Kıbrıs’ gitmeyi düşünüyoruz şartlar el verirse. Ülkenin durumu müsait olursa, geçen dönem Kosova’ya gidecektik. 15 Temmuz sürecinden dolayı gitmedik. Vatandaşın yanında olmamız gerektiği için vazgeçtik. Biz bu şekilde düşünürken, gittiğimiz bir seminer için yok horon oynandı, yok tatil yaptılar diye manşetlerdeyiz. Perşembe günü Düzce’ye geldik hala haberlerde sür manşetiz. Eğer birilerinin birileri ile bir işi varsa bizi kullanmalarına gerek yok. Biz arada kalmayalım. Bizim arada kalmamız pek hoş olmaz. Biz arada olmayız hiçbir zaman. Ya örs oluruz ya çekiş. Asla dövülen demir olmayız

Bizden bilgi alıp haber yapabilirlerdi

Eşleri ile birlikte ceplerinden 1 TL çıkmadan tatil yaptılar demek habercilik değil, çok etik bir haber mi? Ki kimse oraya gelip haber yapmadı, bizim sosyal medya da paylaştığımız şeyler bunlar, bir yanlışımız olsa bunları paylaşırmıyız. Bizden bilgide alınabilirdi. Bir haber yapılacaksa bilgi alınabilir. Söylenecek çok şey var ama huzurlu ortam bozulmasın diye söylemiyorum. Rica ediyorum bundan sonra bir şey yazılacaksa arayın, sorun. Gezmeye gittiniz demek yakışmıyor. Ülke genelinde 3 bin 600 kişi gezmeye mi gitti? İç işleri bakanlığı uzmanı gezmeye mi geldi Antalya’ya. Bütün herkesin gözü zaten Düzce’nin üzerinde.

Haberin ne olacağı bellidir. Neyin yazılıp neyin yazılmayacağı bellidir. Kendinize yapılmasını istemediğinizi başkasına yapmayın.”


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Valilikten Kısıtlama Açıklaması
Mayıs ayında Düzce'ye kar yağdı
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
23.05.2020 - 11:47
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
Dalından koparıldığı an alıcısı hazır bekleyor
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
23.05.2020 - 15:16
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
KISITLAMADA BU İSTASYONLAR AÇIK OLACAK
Korona Çalışmalarını Anlattı