Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:19] Şehrin Altyapısı Daha Sağlıklı Hale Getiriliyor -- [18:16] “Kardeşliğimiz Yeniden Pekişiyor” -- [18:12] Sokak Ortasında Tekme Tokat Dövdü -- [17:09] ŞİFALI SU'YA KÖR TAPA -- [15:10] İl Sağlık Müdürlüğü ve Rektörlük Ortak Açıklama Yapacak -- [14:25] Beşir'in "Paylaşım Noktaları"na Yoğun İlgi -- [11:14] 3 Ayrı Noktada 3 Bin Kişilik Aşure -- [10:30] 4 Öğretim Üyesi 1 Uzman 2 Asistan ile Hizmet Veriliyor -- [09:58] Erasmus Öğrencileri Düzce’de -- [09:49] KAYNAŞLI YENİ SEZONA HAZIR --
Gündem
Bağlantı Çiftçilere Düşük Faizli Kredi Uygulaması Yürürlüğe Girdi

11.03.2017
355 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Bağlantı Çiftçilere Düşük Faizli Kredi Uygulaması Yürürlüğe Girdi

Bakanlığımızca, tarımsal üreticilerin finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması amacıyla 2004 yılından itibaren kullandırılan, düşük faizli kredi uygulamasına 2017 yılında da devam edilecek.

27/12/2016 tarihli ve 2016/9665 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Karar kapsamında, tarımsal üreticilerin finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması amacıyla gerçek ve/veya tüzel kişi üreticilere, 24/4/1969 tarihli ve 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu kapsamında olup Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının görev alanı içerisinde yer alan tarımsal amaçlı kooperatiflere ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne (diğer kamu kurum ve kuruluşları hariç), T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince düşük faizli yatırım ve işletme kredisi kullandırılması ile ilgili usul ve esasları kapsayan tebliğ 8 Mart 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Düzce İl Gıda Tarım Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu,‘’T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıylakredi verilecek konular arasında,damızlık süt sığırı yetiştiriciliği, damızlık etçi ve kombine sığır yetiştiriciliği, damızlık düve yetiştiriciliği, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, küçükbaş hayvan besiciliği, arıcılık, kanatlı sektörü, kanatlı sektörü damızlık yetiştiriciliği, hindi besiciliği, su ürünleri yetiştiriciliği, su ürünleri avcılığı, yaygın hayvasnal üretim,  kontrollü örtüaltı tarımı, yurt içi sertifikalı tohum, fide, fidan üretimi, yurt içinde üretilen sertifikalı tohum, fide, fidan kullanımı, süs bitkisi üretimi, iyi tarım uygulamaları, organik tarım faaliyetleri, yaygın bitkisel üretim, çok yıllık yem bitkisi üretimi, tarımsal mekanizasyon, traktör, modern basınçlı sulama, arazi alımı, tarımsal amaçlı kooperatiflerin uyguladıkları üretim projeleri, sözleşmeli üretim, lisanslı depoculuk yatırımları/soğuk hava deposu yatırımları, stratejik bitkisel üretim, sera modernizasyonu ve yenilenebilir enerji kaynakları konu başlıklarını kapsadığını, kredi almak isteyen çiftçi veya kooperatiflerin T.C. Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatiflerine başvurmaları gerektiğini’’ söyledi.

 

 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
355 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Düzce'nin Acı Kaybı
11.09.2019 - 22:49
Düzce'nin Acı Kaybı
Düzce Üniversitesi Düzce TSO ile Yeniden Lisansüstü Eğitim Protokolü İmzaladı
Projeler için İstanbul Yollarını Aşındırıyor
Düzce’nin Yeni Cazibe Merkezi Olacak
Buranın Bakımını Kim Yapacak?
ŞİFALI SU'YA KÖR TAPA
16.09.2019 - 17:09
ŞİFALI SU'YA KÖR TAPA
Okul Servislerine Sıkı Denetim