Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:23] KIRGINLIK YOK, KÜSKÜNLÜK YOK! -- [18:56] YAZ DÖNEMİNE KADAR GEÇİCİ DÜZENLEMELER DEVAM EDECEK -- [18:51] BELMEK KURSİYERLERİ HARİKA ESERLERE İMZA ATIYOR -- [16:08] Mahkum Çocukları İçin Muhteşem Proje -- [15:15] YEMLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR -- [13:39] Kardeşine Bir Kitap da Senden Olsun -- [13:00] Özlü MHP'yi Ziyaret Etti -- [12:52] "2023'e kadar 500 bin ton bazalt ihracatı yapmak istiyoruz" -- [12:48] “FINDIK ÜRETİCİSİ MAĞDUR EDİLİYOR” -- [12:40] SÜRÜCÜLER HAKKINDA ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI --
Gündem
Bağlantı Çiftçilere Düşük Faizli Kredi Uygulaması Yürürlüğe Girdi

11.03.2017
360 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Bağlantı Çiftçilere Düşük Faizli Kredi Uygulaması Yürürlüğe Girdi

Bakanlığımızca, tarımsal üreticilerin finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması amacıyla 2004 yılından itibaren kullandırılan, düşük faizli kredi uygulamasına 2017 yılında da devam edilecek.

27/12/2016 tarihli ve 2016/9665 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Karar kapsamında, tarımsal üreticilerin finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması amacıyla gerçek ve/veya tüzel kişi üreticilere, 24/4/1969 tarihli ve 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu kapsamında olup Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının görev alanı içerisinde yer alan tarımsal amaçlı kooperatiflere ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne (diğer kamu kurum ve kuruluşları hariç), T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince düşük faizli yatırım ve işletme kredisi kullandırılması ile ilgili usul ve esasları kapsayan tebliğ 8 Mart 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Düzce İl Gıda Tarım Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu,‘’T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığıylakredi verilecek konular arasında,damızlık süt sığırı yetiştiriciliği, damızlık etçi ve kombine sığır yetiştiriciliği, damızlık düve yetiştiriciliği, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, küçükbaş hayvan besiciliği, arıcılık, kanatlı sektörü, kanatlı sektörü damızlık yetiştiriciliği, hindi besiciliği, su ürünleri yetiştiriciliği, su ürünleri avcılığı, yaygın hayvasnal üretim,  kontrollü örtüaltı tarımı, yurt içi sertifikalı tohum, fide, fidan üretimi, yurt içinde üretilen sertifikalı tohum, fide, fidan kullanımı, süs bitkisi üretimi, iyi tarım uygulamaları, organik tarım faaliyetleri, yaygın bitkisel üretim, çok yıllık yem bitkisi üretimi, tarımsal mekanizasyon, traktör, modern basınçlı sulama, arazi alımı, tarımsal amaçlı kooperatiflerin uyguladıkları üretim projeleri, sözleşmeli üretim, lisanslı depoculuk yatırımları/soğuk hava deposu yatırımları, stratejik bitkisel üretim, sera modernizasyonu ve yenilenebilir enerji kaynakları konu başlıklarını kapsadığını, kredi almak isteyen çiftçi veya kooperatiflerin T.C. Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatiflerine başvurmaları gerektiğini’’ söyledi.

 

 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
360 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

ALKIŞLAR DÜZCESPOR TARAFTARINA
İSKİ BİR YILDIR SESSİZ
15.02.2020 - 18:37
İSKİ BİR YILDIR SESSİZ
İSKİ BUNDAN SONRA NE YAPACAK?
17.02.2020 - 19:23
İSKİ BUNDAN SONRA NE YAPACAK?
Düzcespor Yönetimi Kahvaltıda Buluştu
Kadınlar Matinası Dolu Dolu Geçecek
BARO BARO OLALI BÖYLE REZİLLİK GÖRMEDİ
DÜZCE'NİN TURİZMİNİ TETİKLEYECEK