Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:42] Yılmaz Ne Demek İstedi? -- [18:04] Umut Oluyorlar -- [17:56] Düzköy'de Ağızlar Aşure ile Tatlandı -- [17:50] CHP Heyeti Düzce'ye Geliyor -- [17:45] YAŞANAN FELAKETLERDEN HALA DERS ÇIKARMIYORUZ -- [16:02] Final Eğitim Kurumu, Oxijen'e Konuk Oldu -- [15:55] Bu Proje Çevre İllere Örnek Olacak -- [15:03] Yemenici'den Nezaket Ziyareti -- [13:31] YOĞUN TRAFİĞE ALTERNATİF OLACAK -- [13:14] Sağlık İçin Yürüdüler --
Gündem
İNSAN SAĞLIĞI İLE OYNUYORLAR

20.05.2017
652 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
İNSAN SAĞLIĞI İLE OYNUYORLAR

Türkiye Lokantacılar Pastacılar Federasyonu Genel Başkanı Aykut Yenice bugün Düzce’ye geldi. Oda ve sektör temsilcileriyle bir araya gelen Yenice önemli açıklamalarda bulundu.

Düzce’yi her geçen gün gelişen ve ekonomisi canlanan bir kent olarak gördüğünü söyleyen Yenice, sektörün lokomotifi olarak Türkiye genelinde esnafı rahatlatacak önemli kampanyalar planladıklarını belirtti. Esnafların en büyük sorunu olan yemek kartları ile ilgili de yaptıkları çalışmadan söz eden Yenice, sektörün tüm temsilcilerine dağıtılacak Ahi Kartın piyasaya çıkartıldığını bildirdi.

Ramazan ayı öncesinde pastacılık ve tatlıcık sektörü için federasyon olarak bir genelge yayınladıklarını söyleyen Yenice, Ramazan’da çok sık rastlanan taklit tatlıya karşı esnafı uyardıklarını,  Piyasa koşulları içinde haksız rekabete ayak uydurup da kendilerinin yiyemeyeceği şeyleri insanlara yedirmemeleri konusunda bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti. 

Bütün uyarılara rağmen bilinçli tüketici oluşamadığını söyleyen Yenice, kaliteli tatlının fiyatı belliyken sofrasına ucuz tatlı götüren insanların kendilerini sorgulamaları gerektiğini vurguladı, merdiven altı üretim yapan esnaflara prim verilmemesini istedi.

Etin 40 liraya satıldığı bir ülkede hala yarım ekmek arası dönerin çok ucuza satılmasını kendini inkar etmek olarak nitelendiren Yenice, “ Tatlının da satılacağı bir bedel var, bugün iyi bir baklava 40-50 liraya satılması gerekirken, eğer siz hala 1 kilo baklavayı 7, 10 liraya satan işyerlerinden çoluğunuza çocuğunuza, Ramazan sofralarınıza götürüyorsanız bana göre kendiniz bu konuda en büyük hatayı yapıyorsunuz. Fiyatlar herkesin bildiği bir konumda olmasına rağmen siz 40 liralık baklavayı 10 liraya alıyorsanız hiç kimse kusura bakmasın kendini sorgulasın. Biz bilinçli tüketiciler olarak bu insanlara prim vermesek insanların bu taklit mallarını çocuklarımıza yedirmesek bunların bir süre sonra kendilerini yok ettiklerini göreceğiz. Ucuz zannettiğiniz bu gıdalar sizi hayatın en pahalı sektörü olan sağlık sektörü ile tanıştırıyor. Bunun size çok pahalıya mal olduğunu görüyorsunuz. Dünya’da Amerika’dan sonra obezitenin en çok rastlandığı ülke ülkemiz oldu. Bununla mücadele edecek olanlar ise en başta ailelerdir.” Dedi.


Merdiven altı üretim yapanlara için çok sert konuşan Yenice, bu üreticileri terörist olarak nitelendirdi, bunlara esnaf denmeyeceğini söylerken bir kez daha bilinçli olma konusunda halkı uyardı. 

Yenice, “ Kendinizin yiyemediğini başkasına yediriyorsanız bu hem ahlaki değerlere hem de esnaflığa aykırı bir şey. Zaten biz bunlara asla esnaf demiyoruz. Bunlar dağdaki teröristten farkı olmayan esnafın teröristi bunlar. Esnaf olmaya yüz tutmuş teröristlerdir. Esnaflık 800 geleneği ile Ahi Evren kültüründen gelen bir teşkilattır. Bu insanların esnaf teşkilatına büyük zarar verdiğini görüyoruz. Buradan tüm halkımıza bilinçli tüketici olma konusunda çok daha tedbirli olmaları konusunda mesaj vermek istiyorum.” Şeklinde konuştu.                        


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
652 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

1. Etap İçin Gün Sayılıyor
18.09.2019 - 15:34
1. Etap İçin Gün Sayılıyor
ŞİFALI SU'YA KÖR TAPA
16.09.2019 - 17:09
ŞİFALI SU'YA KÖR TAPA
Maça tekerlekli sandalyeyle gitti, seremoniye sekerek çıktı
SAĞLIK KRİZİNE AÇIKLIK GETİRDİLER
Çöpten Toplayıp Güvercinleri Besliyor
ASAYİŞ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Gece Yarısına Kadar Sürecek
20.09.2019 - 10:29
Gece Yarısına Kadar Sürecek