Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[09:48] HASTANEDE TANIŞIP MUTLU SONA ULAŞTILAR -- [09:44] YIĞILCA'DA KORKUTAN YANGIN -- [18:26] İL SAĞLIKTAN ALZHEİMER GÜNÜ MESAJI -- [18:22] TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU -- [18:10] Üniversiteden Bir Başarı Daha -- [18:05] Maça tekerlekli sandalyeyle gitti, seremoniye sekerek çıktı -- [17:56] Deplasmandan Bir Puan Çıktı -- [17:28] BORU PATLADI EKİPLER ÇALIŞIYOR -- [16:15] Sigara Yasağı Genişliyor -- [14:37] İki Başkan Bolu'da Buluştu --
Gündem
VALİ DAĞLI MUHTARLARA ÖNEMLİ ÇAĞRIDA BULUNDU

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla muhtarlara yönelik yemek düzenlendi. Yemekte konuşan Vali Zülkif Dağlı muhtarlara önemli bir çağrıda bulundu, özellikle uyuşturucu ile mücadelede gençleri sosyal hayata katmak için muhtarların, öğretmenler, imamlar ve azalarla birlikte proje üretmesini istedi.

19.10.2017
424 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
VALİ DAĞLI MUHTARLARA ÖNEMLİ ÇAĞRIDA BULUNDU

 

19 Ekim Muhtarlar Günü Düzce’de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Muhtarlar için düzenlenen özel yemekte Vali Zülkif Dağlı ve protokol muhtarlarla bir araya geldi.

Türkiye Muhtarlar Derneği Düzce Şube Başkanı Yaşar Çengel yemekte yaptığı açılış konuşmasında, bugünü kendilerine armağan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederken, Vali Zülkif Dalı’ya da davetinden dolayı şükranlarını iletti.

Düzce Muhtarlar derneği Başkanı Mensur Bilgin de, muhtarların vatandaşın dert ortağı olduğunu söylerken, “ çıktığımız bu yolda işimiz bazen zor oluyor” dedi.

Programda belediye Başkanı Dursun Ay da bir konuşma yaptı. Ay, Düzce’nin sorunlarını hızlı bir şekilde tespit etmeye çalıştıklarını söylerken, telefonunun ve kapısının tüm muhtarlara açık olduğunu dile getirdi. Önyargılı davranılmamasını isteyen Ay, “ tüm arkadaşlarımız bana bir fırsat tanısınlar” dedi.

Programda son konuşmayı Vali Zülkif Dağlı yaptı. “ Hepimiz bir aileyiz” diye sözlerine başladı, Düzce’de göreve başlayalı 1 yıl olduğunu söylerken, karınca kararınca muhtarlarla ve diğer kurumlarla birlikte ortak bir yemek yapmaya çalıştıklarını vurguladı.

Vali Dağlı, “ Allah bu birliğimizi daim etsin. Mutlaka eksiklerimiz var. Ama iyi niyetle tüm kurumlarımız bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ortaya da iyi şeyler çıktığını görüyoruz. Dün akşam, Sayın Bakanımızın başkanlığında koordinasyon toplantımızı gerçekleştirdik. Yol aldığımız, tamamladığımız pek çok iş var ama devam eden işlerimiz, bazen takıldığımız, para ödenek yetersizliğinden başlayamadığımız işlerimiz var. Ama iyi niyet çerçevesinde işler yürüyor. Örneğin köylerin asfalt konusunda 110 km asfalt yapılması İl Özel İdare tarafından talep edildi, şu anda 98. km deyiz, 12 km sıcak asfalt yolumuz kaldı, baktığımızda bu iyi bir başarıdır. Eğitimde tekli eğitime geçme çabamız var. 2018’den itibaren tüm okullarımızda tekli eğitime geçmiş olacağız. Muhtarlarımız azalarımızla biraz daha fazla bir araya gelsin, köylerin sorunlarını mütalaa esinler. Köylerde varsa okullarda öğretmenlerle, imamlarla, diğer kamu grevlileriyle bir araya gelsinler. Bize proje getirilirse daha çok çalışma yaparız. Köy okullarıyla ilgili çalışmalara önem veriyoruz. Köylü de biraz elini taşın altına koyacak. Bir sınıfta anaokulu, biçki dikiş kursu, gençler için sosyal faaliyet alanı açabiliriz. Boş olan binaları değerlendirmek üzerere tüm muhtarlarımıza sesleniyorum, bu çalışmalarını yapsınlar, buraları calı birere organizma haline getirelim. Pek çok konuyla mücadele ediyoruz. N önemli 2 konu terör ve uyuşturucu, biz bunu nasıl çözeriz hep birlikte çalışmamız lazım, bu tesisler bu manada çok önemli. Bugünün konsepti de bu olsun.” Dedi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
424 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

1. Etap İçin Gün Sayılıyor
18.09.2019 - 15:34
1. Etap İçin Gün Sayılıyor
ŞİFALI SU'YA KÖR TAPA
16.09.2019 - 17:09
ŞİFALI SU'YA KÖR TAPA
Maça tekerlekli sandalyeyle gitti, seremoniye sekerek çıktı
SAĞLIK KRİZİNE AÇIKLIK GETİRDİLER
Çöpten Toplayıp Güvercinleri Besliyor
ASAYİŞ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
O YAPILAR DA TARİH OLDU
19.09.2019 - 14:08
O YAPILAR DA TARİH OLDU