Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:39] TARLA HUSUMETİ KANLI BİTTİ... 4 ÖLÜ -- [16:59] GÖL ÜZERİNDE KAHVE KEYFİ YAPTILAR -- [16:52] Şap hastalığı nedeniyle hayvan pazarları kapatıldı -- [16:40] KENAN SOFUOĞLU 257 KM İLE KAZA YAPTI -- [16:38] Şiddet ve istismar davalarının yakın takipçisi olacağız -- [16:32] REYHANLI BELEDİYESİNE ZİYARET -- [13:04] MERGİÇ YOLUNDA ARAÇ YANGINI -- [12:44] TÜM ŞEHİR ORTAK PAYDADA BULUŞACAK -- [12:09] KOMŞUDA REHINE PANIĞI -- [12:00] Parti binasını zeytin dalı ile süslediler --
Gündem
Adil fındık fiyatları İçin “Fındık, onur, yaşam” Sloganı

5.11.2017 - 18:20
402 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Adil fındık fiyatları İçin “Fındık, onur, yaşam” Sloganı

Fındık için bir çağrı da Fındık-Sen’den geldi. Fındık fiyatlarında yaşanan adaletsizlik ve üreticinin mağduriyeti sürekli dile geliyor. Fındık Üreticileri Sendikası (Fındık-Sen) “Fındık, onur, yaşam” sloganı ile bu örgütlenmeye hız verdi.

 Fındık için bir çağrı da Fındık-Sen’den geldi. Fındık fiyatlarında yaşanan adaletsizlik ve üreticinin mağduriyeti sürekli dile geliyor. Fındık Üreticileri Sendikası (Fındık-Sen) “Fındık, onur, yaşam” sloganı ile bu örgütlenmeye hız verdi. Fındık-Sen Genel Başkanı Kutsi Yaşar ve yönetim kurulu üyeleri, örgütlenme çalışmalarını Batı Bölgesinde devam ettiriyor. “Şirketlere karşı, hak ve taleplerimiz için sendikamızda örgütleniyoruz” diyen Kutsi Yaşar, beklenti ve taleplerini de şöyle dile getirdi;

“Çiftçi yararına lisanslı depoculuk. Adil fındık fiyatları. Sosyal güvence, Çiftçi ve köylü hakları. Sendikal örgütlenme hakkı. Demokratik ve katılımcı bir Fiskobirlik. Üreticilerin yararına kamu politikaları.”

2004 yılında Ordu’da kurulan Fındık Üreticileri Sendikası (Fındık Sen)’in Genel Başkanı Kutsi Yaşar, “zor bir yıl geçirdik” diyerek de şu çağrıda bulundu;

“15 TL olması gereken fındığımız yine hak ettiği değeri alamıyor. Üstelik,şirketler daha fazla egemen olmaya devam ediyor. Tek tek üreticiler olarak bu süreçle baş edemiyoruz. Bu sebeple üreticilerin kendi örgütü olan Fındık Üreticileri Sendikası’nda bir araya geliyoruz.” dedi.

 Yaşar sözlerini sürdürürken “Fındık üretiminin piyasa koşullarına teslim edilmesine bağlı olarak fındık üreticileri büyük şirketleri avı haline gelmektedir. Buna karşı, fındık üreticileri olarak hak ve taleplerimizi birlikte ifade etmek amacıyla sendika örgütlenme çatısı altında yan yana geliyoruz.” şeklinde konuştu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
402 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI
19.2.2018 - 18:17
OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI
Çelebioğlu’na önemli görev
MEVCUT SİSTEM DEVAM EDECEK
17.2.2018 - 16:39
MEVCUT SİSTEM DEVAM EDECEK
ANTALYA’DA DÜZCE RÜZGARI
20.2.2018 - 11:27
ANTALYA’DA DÜZCE RÜZGARI
TMO KABUKLU FINDIK SATIŞINA BAŞLADI
Pakmaya Başarısını Tesçilledi