Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:45] Elazığ İçin Kenetlendiler -- [18:41] GİDİŞ-DÖNÜŞ BİLETLERİ BİROL ŞAHİN’DEN -- [18:18] Emniyetten Operasyon Üzerine Operasyon -- [17:13] Ahmet Vanlıoğlu Hakk'ın Rahmetine Kavuştu -- [16:57] BU SEFER GIDA VE GİYİM YARDIMI YAPILDI -- [16:11] DAKE Üyelerine Dağlı'dan Tebrik -- [15:17] Bunu Yapan İnsan Olamaz -- [15:15] "Hava Kirliliği İçin Acil Önlem Alınmalı" -- [15:09] Maarif Okulunu Ziyaret Etti -- [15:02] BU MAÇ DÜZCESPOR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ --
Gündem
Vali Dağlı, “Önceliğimiz doğalgaz kullanımı”

Düzce Valisi Zülkif Dağlı doğalgazın bulunduğu yerlerde kömür yakılmasının önlenmesinin hava kirliliğini azaltma noktasında alınacak tedbirlerin başında geldiğini belirtti.

11.12.2017
518 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Vali Dağlı, “Önceliğimiz doğalgaz kullanımı”

Düzce Valiliği toplantı salonunda hava kirliliğinin önlenmesine yönelik tedbirlerin görüşüldüğü bir toplantı düzenlendi.

Vali Zülkif Dağlı’nın başkanlık ettiği toplantıya Belediye Başkanı Dursun Ay, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Dergaz yetkilileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Zülkif Dağlı, öncelikler doğrultusunda alınması planlanan tedbirleri şöyle sıraladı: “Toplantımızın mahiyeti hava kirliliği konusunda aldığımız tedbirlerin son noktada değerlendirilmesi. Temmuz ayında bir Mahalli Çevre Kurulu kararı almıştık. Bulunla ilgili Belediye Başkanlarımız neler yaptı, çevre müdürlüğümüz neler yapıyor, Dergaz ve vakıf bu işin neresinde, bunları değerlendirdik. İlimizin çanak şeklinde olması nedeniyle hava kirliliği ile karşı karşıya kalıyoruz. Biz hava kirliliğini en aza indirmenin peşindeyiz. Öncelikli tedbirlerimizin başında kömür yakılmasının doğalgaz olan yerlerde önlenmesi geliyor. İkincisi hava kirliliği yayan sanayi tesislerinin uyarılması. Bunlara gerekli ihtarların, cezai işlemlerin uygulanması. Doğalgaz kullanımının yaygınlaştırılması ve sağlıksız kömür yakılmasının önlenmesi önceliklerimiz arasında. Sikülasyon olmadığı günlerde hava kirliliği artabiliyor. Bu olumsuz sonuçlar doğurabiliyor.”


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
518 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

KAR KALINLIĞI 20 SANTİMİ BULACAK
BİN 716 ADET KATLANIR YATAK GÖNDERİLDİ
BUGÜN ARAMIZDAN AYRILANLAR
25.01.2020 - 10:58
BUGÜN ARAMIZDAN AYRILANLAR
Yarışmadan Sonra İlk Kazma Vurulacak
DURMAKSIZIN ÇALIŞTILAR
24.01.2020 - 11:36
DURMAKSIZIN ÇALIŞTILAR
STK'lardan İsrail'e Tepki
24.01.2020 - 10:30
STK'lardan İsrail'e Tepki
Kamyoncu Esnafı Harekete Geçti