Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[15:39] Temel Farkındalık Eğitimi İşbirliği Protokolü İmzalandı -- [15:33] TÜM BELEDİYELERİ ALACAĞIZ -- [14:22] PARK HALİNDEKİ MİNİBÜS ALEV ALDI -- [13:54] "Tüm dünya geleneksel tıbla ilgili çalışma yapıyor" -- [13:46] Bin kasa torikle limana döndü -- [12:59] BARİYERELRE ÇARPTI 2 YARALI -- [10:19] Düzce'de bugün vefat edenler -- [10:17] Düzce Barosu’nda seçim heyecanı -- [10:15] Atı ölüme terk ettiler -- [09:55] Düzce’de 30 bin 500 bina var --
Gündem
Düzce’de Bitki Koruma Ürünleri Bayilerine Eğitim Verildi

Bitki Koruma Ürünleri Takip Programı kapsamında Düzce İli genelindeki Bitki Koruma Ürünleri Bayileri ve teknik personele yönelik olarak İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda eğitim toplantısı düzenlendi.

30.12.2017 - 16:34
468 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Düzce’de Bitki Koruma Ürünleri Bayilerine Eğitim Verildi

Gerçekleştirilen eğitim toplantısında 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren Bitki Koruma Ürünlerinin karekod uygulamasına geçilmesi sebebiyle Bitki Koruma Ürünleri bayilerinin sisteme kayıtları ve sistemin işleyişi hakkında detaylı bilgi verilmiştir. Bu uygulama sayesinde Bitki Koruma Ürünlerinin hammadde olarak ithalatından itibaren üreticiye ulaşıncaya kadar tüm aşamaların kayıt altına alınması planlanmaktadır. Satışı yapılan herhangi bir bitki koruma ürünün hangi üreticiye satışının yapıldığı, hangi Bitki Koruma Ürünleri bayisi tarafından satışının yapıldığı ve hangi firma tarafından üretilerek piyasaya arz edildiği geriye dönük olarak izlenebilirliği sağlanacaktır.

Toplantıda bir konuşma yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, karekod uygulamasının başlamasıyla birlikte Bitki Koruma Ürünlerinin üretim aşamasından çiftçilere ulaşıncaya kadar her aşamada takibinin yapılmasının çok önemli olduğunu söyledi. Kabaoğlu, "Ayrıca bu çerçevede bitki koruma ürünlerinin kayıt altına alınması amacıyla bitki koruma ürünlerinde karekod sistemine geçilerek, bayilerde bulunan stok ve raftaki mevcut bitki koruma ürünlerinin hangi tarihte, ne miktarda kimden alındığı, bu ürünlerin hangi tarihte, ne miktarda kime ve hangi üründe kullanılmak üzere satıldığı bilgisi takip edilebilecek." dedi.

Eğitim toplantısının sonunda soru ve öneriler alınarak toplantıya son verildi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
468 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

7 yıl önce Dilber açtı, 7 yıl sonra yapılan tadilatla  tekrar açılıyor
Atı ölüme terk ettiler
22.10.2018 - 10:15
Atı ölüme terk ettiler
Yolcu Seçen Taksiciye Ceza
15.10.2018 - 10:24
Yolcu Seçen Taksiciye Ceza
Baro Binasının açılışı yapıldı
DİVAPAN standına yoğun ilgi
17.10.2018 - 15:53
DİVAPAN standına yoğun ilgi
şehit ailesine berat verildi
16.10.2018 - 09:47
şehit ailesine berat verildi
DTSO üyelerinin Çin temasları sürüyor