Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:13] Ay ve Özlü'den Çocuk Kulübü Ziyareti -- [16:48] Türkiye Güven Huzur Uygulaması Gerçekleştirildi -- [16:29] POLİS MEMURU EVİNDE ÖLÜ BULUNDU -- [15:50] Özlü “Bana güvenin” -- [15:39] BIYIK , KIZ İSTEDİ -- [14:56] KAZADA 1'İ AĞIR 7 YARALI VAR -- [14:39] KOMŞUDA FECİ ÖLÜM! -- [14:37] Köyde Korkutan Yangın -- [14:25] Ukrayna'da Boğazı Kesilerek Öldürüldü -- [13:36] 249 promil alkol çıktı... --
Gündem
Mali Genel Kurul 3 Yılda Bir Yapılacak

21.1.2018 - 20:46
461 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Mali Genel Kurul 3 Yılda Bir Yapılacak

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi, mali genel kurulu yapıldı. Genel kurulda her yıl yapılan kooperatif olağan kongresi de alınan karar ile 3 yılda bir yapılacak.

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi mali genel kurulu Gençlik Merkezi konferans salonunda yoğun katılımla yapıldı. Kongreye TESKOMB 5. Bölge Başkanı Ömer Gümüş, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, meslek oda başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve kooperatif üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurulda DESKKOP ve 15 Temmuz darbe girişimi kısa filmleri katılanlara izletildi. Ardından konuşma yapan Ertan Taşlı; Afrin’e başlayan kara harekatında ordumuza dua ederek başladığı konuşmasında 2017 yılında kooperatifin kullandırdığı kredi miktarını açıklayarak verilen kredilerin mesleklere göre dağılımlarını açıkladı. Ertaş Taşlı; “TESKOMB Genel Başkanı ve yönetim kurulunun çalışmalarıyla esnaflara para yok demedik. Geçen senede 19 milyon liralık bir kredi ortaklarımıza kullandırıldı. Bu verilen kredilerin tamamının ihtiyacı olanlara verildiğinin ve paranın tamamının Düzce’deki para akışına katıldığını da bilmenizi istiyorum. Toplamda 225 üyemiz kredi kullandı. Bundan sonraki çalışmöalarımızda da faizsiz kredi veren ve kuruöuş olmak için hem genel başkanımız hem yönetim kurulumuz hemde başkanlık divanımız yoğun çaba harcıyorlar. Bu gelinen süreçte ise kredi faiz oranlarımız yüzde 5’lere kadar bir yıllık kredilerde ise yüzde 4’lere kadar düştü” dedi.

“İŞ BİLENİN KILIÇ KUŞANANIN”

Ertan Taşlının ardından kürsüye gelen DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı geldi. Kooperatifte bulunanları ortak olarak gördüklerini ve ortaklarında yönetici olarak seçtikleri simin önemli olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Aslında en büyük ortaklık Kredi Kefalet Kooperatif ortaklığıdır. Sizler üye değilsiniz, ortaksınız. Bu ortaklıkta da en büyük güven kendi içinizden çıkarttığınız yöneticilere verilir. Sizde onu yaptınız. İş bilenin, kılıç kuşananındır. Bu teşkilata tabii ki devletimiz büyük destek veriyor. Esnaf teşkilatı bir bütündür. Sizlerle beraber seçeceğiniz yöneticiler de bir bütündür. Şuanda yiğitlerimiz Allah’ın izniyle ülkemizi koruma adına yurtdışında savaş veriyor. Bunlar kolay işler değil. Büyük güç olmak, büyük devlet olmak, Osmanlının torununa yakışır olmak kolay değil. Ancak görüyorsunuz ki burada hiçbir etkisi yok. Büyük güç olmaya başladı ve ülkenin muhalefeti iktidarı mantığı birleşmeye başladı. Bu güç çok önemli bir güçtür. İşte esnaf teşkilatında da diğer teşkilatlarda da kuvvet, güç eğer akılla mantıkla izah edilebilir durumda olduğu müddetçe her konuda güçlü oluruz. Her konuda birbirimize saygılı oluruz. Bu ülkede bu bayrak altında hepimiz dimdik durduğumuz müddetçe geleceğimizle ilgili kaygı duymamalıyız.” şeklinde konuştu.

5. Bölge Başkanı Ömer Gümüş ise; Mali kongenin 3 yılda bir yapılmasının hayalken gerçeğe dönüştüğünü söyledi.

ARTIK 3 YILDA BİR

Ardından yapılan oylama ile her yıl yapılan genel kurulun 3 yılda bir yapılması üyelerin tamtamının oyları ile karar bağlandı Kooperatifin 1 yıl içerisindeki faaliyetleri ve etkinliklerine ilişkin üyelere bilgiler verilen Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda ayrıca önemli bir karar alındı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çıkartılan tebliğle, kooperatif ve üst kuruluşların olağan genel kurul toplantılarının birleştirilerek yapılmasına olanak tanınmıştı. Genel kurulların 3 yılda bir yapılmasının önünü açan bu tebliğ kapsamında Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin her yıl yapılan genel kurulunun da 3 yılda bir yapılması kararlaştırıldı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
461 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Şatolara Arap Yatırımcı Talepleri
Fındık Püskülü Yüzleri Güldürüyor...
Beşir Derneği, Toplantıda Bir Araya Geldi
Özlü Gönüllerdeki Yerini Koruyor
Belediyeden Parke Taş Açıklaması
Çalışmalar Yeniden Başladı
Muhtarlara Bilgilendirme Toplantısı