Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[13:59] Kardeşlik İftarına Yoğun Katılım -- [13:26] Akçakoca'da Bu Yaz Bambaşka Geçecek -- [12:40] Yine Patpat Yine Kaza -- [11:55] Valilik Uyardı: İnanmayın! -- [11:34] 3 Haftalık Eğitime 80 Kişi Katıldı -- [11:31] Robot Yarışmasında 3. Oldular -- [10:48] İLK ÖNCELİĞİMİZ DÜZCE’NİN MENFAATİ -- [10:29] Düzce Kızılay Azerbaycan’da -- [10:30] Feci Kazada Can Verdi -- [10:22] Hayallerine arı ve bal üretimiyle kavuştu --
Gündem
Kızılay halka aittir

11.10.2018 - 14:25
299 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
 Kızılay halka aittir

Kızılay Düzce Şube Başkanı Av.Halil Aydın “Kızılay’ı siyasi çekişmelerin içerisine almamamız lazım. Kızılay bir hayır kurumudur. Dünya’ya mal olmuş bir kuruluştur. Böyle büyük bir yapıyı tutupta küçük bir siyasi grubun kendi arasında ki çekişmelerine kurban edersek yazık ederiz” dedi.

Kızılay Düzce Şube Başkanlığına ataman Halil Aydın, Kızılay’ın bir yardım ve hayır kuruluşu olduğunu ve çeşitli spekülasyonlar ve asılsız haberler ile gündeme getirilmesinin son derece yanlış olduğunu söyledi.

Bazı yerel medya kanallarında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Aydın “Ben hayatım boyunca Orhan Kılıç’ın avukatlığını yapmadım ve benimde müvekkilim değil. Resmi kayıtlardır, herkes bakabilir. Bunu ispat edecek olan arkadaşı da alnından öperim. Orhan Kılıç’ın genel merkeze danışman olması da bizim dışımızda bir konudur. Genel Merkezin tasarrufudur, onların cevap vermesi gerekmektedir. Ona ben karışamam. Onların danışman olmasından sonra böyle bir şeyin yaşanmış olması tesadüftür. Zaten görev süresinin dolması ve yönetim kurulunun değişikliği süreci yaşanacaktı. Dolayısı ile böyle bir sürecin yaşanmış olması bununda aynı zamana denk gelmesi olabilir. Genel Merkezde ki arkadaşlarla benim öncesinde bir tanışıklığım, arkadaşlığım etkili değildir. Liyakatle ilgili de kendilerinde araştırmaları olmuştur. Orhan Kılıç ya da İbrahim Korkmaz’a da sorulmuştur ama ben şunu çok iyi biliyorum ki beni Düzce’de onlarca kişiye sorduklarını biliyorum. Gerek siyasi kanaldan gerekse sosyal çevremde ki kişilere sorulduğumu biliyorum. Ben de kendi yönetimimi yaparken bu şekilde davrandım” dedi.

Kızılay’ı siyasi çekişmelerden uzak tutacaklarını ve eski yönetiminde tecrübelerinden faydalanacaklarını söyleyen Aydın “Kızılay’ı siyasi çekişmelerin içerisine almamamız lazım. Kızılay bir hayır kurumudur. Dünya’ya mal olmuş bir kuruluştur. Böyle büyük bir yapıyı tutupta küçük bir siyasi grubun kendi arasında ki çekişmelerine kurban edersek yazık ederiz.

Hiç kimseye ayrım yapmadan, tarafsız bağımsız bir şekilde hizmet ederek çalışacağız. Önceki yönetime de teşekkür ediyorum. Kendileri ile sürekli görüşeceğiz, tecrübelerinden faydalanacağız. Ben gideceğim, onlar gelecek” ifadelerini kullandı.

Yönetimi belirlerken zorlandığını söyleyen Aydın “Düzce’de tanınmış, kendi alanında başarılı olmuş kişilerden bir yönetim kurulu oluşturduk. Bu niteliklere sahip birçok insan var ama tüzük gereği biz 5 kişiyi seçebildik. İlerleyen süreçte tüzüğümüzün el verdiği boyutta yönetim kurulumuzu büyüterek, gönüllülük esasına dayanarak Kızılay’ı bütün topluma açmayı düşünüyoruz. Kızılay’ın halka aittir. Bu kapsamda ne kadar çok gönüllümüz olursa, ne kadar çok kişiye erişirsek toplumda o kadar çok sahip çıkar” şeklinde konuştu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
299 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Cumayeri'nde Kan Donduran Cinayet
Bize Bu Birliktelik Lazım
20.05.2019 - 11:59
Bize Bu Birliktelik Lazım
Belediyeden Bir Radikal Karar Daha
ÜNLÜLER AKÇAKOCA'YA AKACAK
20.05.2019 - 15:42
ÜNLÜLER AKÇAKOCA'YA AKACAK
TEŞEKKÜRLER DÜZCE!
18.05.2019 - 12:17
TEŞEKKÜRLER DÜZCE!
GÜMÜŞOVA'DA PROTOKOL KRİZİ
20.05.2019 - 13:57
GÜMÜŞOVA'DA PROTOKOL KRİZİ
Uğur’lu Öğrenciler Mezun Oldu