Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:06] Çok özel kütüphane -- [18:04] Amacımız El Birliği İle Ekonomimizin Büyümesi -- [17:44] Yeşil bayrak Ödülünü Çilimli Anaoukulu Aldı -- [15:42] ÜNLÜLER AKÇAKOCA'YA AKACAK -- [13:57] GÜMÜŞOVA'DA PROTOKOL KRİZİ -- [12:14] Bayrama Yetişecek -- [11:59] Bize Bu Birliktelik Lazım -- [11:31] Uğur’lu Öğrenciler Mezun Oldu -- [11:12] Belediyeden Bir Radikal Karar Daha -- [10:42] 1 Saat Kurtarılmayı Bekledi --
Gündem
Beşir Derneği'nden Oxijen'e Ziyaret

14.11.2018 - 10:25
541 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Beşir Derneği'nden Oxijen'e Ziyaret

Beşir Derneği İl Yönetimi Oxijen Medya yöneticisi İslam Keleş'i ve çalışanlarını ziyaret etti. Beşir Derneği İl yönetimi, yaptıkları  çalışmalar ile ilgili bilgi vererek, İslam Keleş'in Beşir Derneği'ne verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Gıda, giyim, yakacak, sağlık, eğitim gibi pek çok alanda Türkiye’nin her ilinde ve Dünya'nın bir çok noktasında çeşitli ayni yardımlarda bulunan Beşir Derneği'nin Düzce İl Temsilciliği Oxijen Medya'yı ziyaret etti. Oxijen Medya yöneticisi İslam Keleş ve çalışanları ile görüşen Dernek yetkilileri yapmış oldukları faaliyetler ile ilgili çeşitli bilgiler verdi.

Su Kuyularına 15 Temmuz Şehitlerinin İsmi Verilecek

Beşir Derneği İl Temsilcisi Mehmet Aybek "Su Kuyuları" başlığı altında bir bağış havuzu oluşturduklarını söyledi. Dünya’nın çeşitli noktalarında 250 su kuyusu açılacağını ve bu kuyuların her birine 15 Temmuz Şehitlerinin isimlerinin verileceğini söyleyen Aybek; "Dünya Sağlık Örgütü’nün son yayınladığı rapora göre; Dünyada her 6 kişiden biri yeterli miktarda içme suyundan mahrum olarak yaşıyor. Her 2 kişiden birinin içtiği su ise sağlıksız. Susuzluktan ya da hijyenik olmayan suların kullanılması sebebiyle her gün, çoğunluğu çocuk olmak üzere, 10 bin kişi yaşamını yitiriyor.Dünyanın birçok yerinde gerek su kaynaklarının kısıtlılığı, gerek ekonomik yoksunluklar nedeniyle insanlar suya ulaşmakta pek çok zorlukla karşı karşıya kalmaktadır. Bu bölgelerdeki insanlar, kilometrelerce uzaklıktan kullanıma uygun olmayan ve çeşitli hastalıklara sebep olan suları taşıyarak ihtiyaçlarını gidemeye çalışmaktadırlar.

Dernek olarak toplanan bağışlar ile Dünya’nın çeşitli noktalarında 250 adet su kuyusu açacağız. Açılan Kuyuların her birine 15 Temmuz’da şehit düşen vatandaşlarımızın isimlerini vereceğiz.

Kuraklığın ve fakirliğin pençesinde yaşam mücadelesi veren bu mazlum ve mahcup insanların dertlerine derman olacak birçok proje yapılabilir. Beşir Derneği olarak bu alandaki ihtiyacın giderilmesine yönelik projeler hazırlamaktayız. Bunların başında su kuyusu projesi yer almaktadır. İnsanları kendi köylerinde temiz içme suyuna kavuşturuyor, kilometrelerce yol kat etmeden temiz su elde etmelerine vesile oluyoruz. İleriye dönük olarak ise su depoları kurmayı ve şebekeler üzerinden insanların evlerine kadar temiz su ulaştırmayı hedefliyoruz.Tüm bu çalışmalarımız için “Su Kuyuları” başlığı altında bir bağış havuzu oluşturduk ve bu hayırlı hizmetten tüm bağışçıların istifade etmesini amaçladık. Hayırsever vatandaşlarımız 1 TL bile olsa bu projeye bağışta bulunarak katkı sağlayabilir" dedi. Başkan Aybek, ziyaretin sonunda Oxijen Medya yöneticisi İslam Keleş'e Derneğe verdiği destekten dolayı teşekkür etti.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
541 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Cumayeri'nde Kan Donduran Cinayet
Bize Bu Birliktelik Lazım
20.05.2019 - 11:59
Bize Bu Birliktelik Lazım
Belediyeden Bir Radikal Karar Daha
ÜNLÜLER AKÇAKOCA'YA AKACAK
20.05.2019 - 15:42
ÜNLÜLER AKÇAKOCA'YA AKACAK
TEŞEKKÜRLER DÜZCE!
18.05.2019 - 12:17
TEŞEKKÜRLER DÜZCE!
GÜMÜŞOVA'DA PROTOKOL KRİZİ
20.05.2019 - 13:57
GÜMÜŞOVA'DA PROTOKOL KRİZİ
Uğur’lu Öğrenciler Mezun Oldu