Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[15:15] Yerli malı haftasında anlamlı kermes -- [15:07] Gazetecilerden yeni sağlık müdürüne ziyaret -- [14:34] “ Hava soğuk durum bozuk” -- [14:26] Firma Ziyaretleri Devam Ediyor -- [14:06] Gelir Getirecek Projeler Üreteceğiz -- [13:47] Dümerang havacılık zirvesi başladı -- [13:24] Rektör ve Belediye Başkanı öğrencilerle buluştu -- [13:18] Engel olma destek ol -- [12:41] Ağaç parçaları elinde "hayat" buluyor -- [08:44] İlçe ve belde başkan adayları açıklanıyor... --
Gündem
Beşir Derneği'nden Oxijen'e Ziyaret

14.11.2018 - 10:25
471 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Beşir Derneği'nden Oxijen'e Ziyaret

Beşir Derneği İl Yönetimi Oxijen Medya yöneticisi İslam Keleş'i ve çalışanlarını ziyaret etti. Beşir Derneği İl yönetimi, yaptıkları  çalışmalar ile ilgili bilgi vererek, İslam Keleş'in Beşir Derneği'ne verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Gıda, giyim, yakacak, sağlık, eğitim gibi pek çok alanda Türkiye’nin her ilinde ve Dünya'nın bir çok noktasında çeşitli ayni yardımlarda bulunan Beşir Derneği'nin Düzce İl Temsilciliği Oxijen Medya'yı ziyaret etti. Oxijen Medya yöneticisi İslam Keleş ve çalışanları ile görüşen Dernek yetkilileri yapmış oldukları faaliyetler ile ilgili çeşitli bilgiler verdi.

Su Kuyularına 15 Temmuz Şehitlerinin İsmi Verilecek

Beşir Derneği İl Temsilcisi Mehmet Aybek "Su Kuyuları" başlığı altında bir bağış havuzu oluşturduklarını söyledi. Dünya’nın çeşitli noktalarında 250 su kuyusu açılacağını ve bu kuyuların her birine 15 Temmuz Şehitlerinin isimlerinin verileceğini söyleyen Aybek; "Dünya Sağlık Örgütü’nün son yayınladığı rapora göre; Dünyada her 6 kişiden biri yeterli miktarda içme suyundan mahrum olarak yaşıyor. Her 2 kişiden birinin içtiği su ise sağlıksız. Susuzluktan ya da hijyenik olmayan suların kullanılması sebebiyle her gün, çoğunluğu çocuk olmak üzere, 10 bin kişi yaşamını yitiriyor.Dünyanın birçok yerinde gerek su kaynaklarının kısıtlılığı, gerek ekonomik yoksunluklar nedeniyle insanlar suya ulaşmakta pek çok zorlukla karşı karşıya kalmaktadır. Bu bölgelerdeki insanlar, kilometrelerce uzaklıktan kullanıma uygun olmayan ve çeşitli hastalıklara sebep olan suları taşıyarak ihtiyaçlarını gidemeye çalışmaktadırlar.

Dernek olarak toplanan bağışlar ile Dünya’nın çeşitli noktalarında 250 adet su kuyusu açacağız. Açılan Kuyuların her birine 15 Temmuz’da şehit düşen vatandaşlarımızın isimlerini vereceğiz.

Kuraklığın ve fakirliğin pençesinde yaşam mücadelesi veren bu mazlum ve mahcup insanların dertlerine derman olacak birçok proje yapılabilir. Beşir Derneği olarak bu alandaki ihtiyacın giderilmesine yönelik projeler hazırlamaktayız. Bunların başında su kuyusu projesi yer almaktadır. İnsanları kendi köylerinde temiz içme suyuna kavuşturuyor, kilometrelerce yol kat etmeden temiz su elde etmelerine vesile oluyoruz. İleriye dönük olarak ise su depoları kurmayı ve şebekeler üzerinden insanların evlerine kadar temiz su ulaştırmayı hedefliyoruz.Tüm bu çalışmalarımız için “Su Kuyuları” başlığı altında bir bağış havuzu oluşturduk ve bu hayırlı hizmetten tüm bağışçıların istifade etmesini amaçladık. Hayırsever vatandaşlarımız 1 TL bile olsa bu projeye bağışta bulunarak katkı sağlayabilir" dedi. Başkan Aybek, ziyaretin sonunda Oxijen Medya yöneticisi İslam Keleş'e Derneğe verdiği destekten dolayı teşekkür etti.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
471 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

DÜZCE İÇİN FIRTINA VE SEL UYARISI...
Fahri Çakır anjiyo oldu
5.12.2018 - 16:17
Fahri Çakır anjiyo oldu
Yeni Sağlık Müdürü Yılmaz kurumları ziyaret etti
Bolu Dağı tüneli trafiğe açıldı
Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz oldu
Dr. Yılmaz “Soba değil ihmal öldürür”
Gelir Getirecek Projeler Üreteceğiz