Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[21:25] İŞTE GÜNÜN TABLOSU -- [20:57] TALİHSİZ KAZA! -- [20:45] Belediye polisleri bayramda unutmadı -- [19:33] Jandarma Sahadan Ayrılmıyor -- [18:01] Sokak Hayvanlarına Yem Bıraktılar -- [17:57] Bu Bayram Böyle Oldu... -- [17:07] Yaşlıların Buruk Bayram Sevinci -- [16:53] Kızılay Çocuklar İçin Kapı Kapı Dolaşıyor -- [16:49] FIRINCILAR EKMEĞİ KAPAYI KADAR GETİRİYOR -- [14:00] GÖZÜ YAŞLI TALEBİ YERİNE GETİRDİLER --
Gündem
Yaşıtları okula o hayata hazırlanıyor

Ağrıdan göç edip de Düzce?ye yerleşen Karlıdağ ailesinin 6 çocuğundan biri olan Mehmet Karlıdağ, hem okul masrafını çıkartmak, hem de kardeşlerine...

4.09.2012 16:56:00
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Yaşıtları okula o hayata hazırlanıyor

 

Ağrıdan göç edip de Düzce’ye yerleşen Karlıdağ ailesinin 6 çocuğundan biri olan Mehmet Karlıdağ, hem okul masrafını çıkartmak, hem de kardeşlerine oyuncak alabilmek için sokakta seyyar olarak 'tartıcılık' yapıyor. Yaşıtları, anne ve babalarıyla birlikte çarı pazarda okul hazırlığı yaparken, küçük Mehmet ise sokakta harçlığını çıkartabilmenin çabasını veriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, minik öğrencilerin okula alışmalarının kolaylaştırılması amacıyla daha önce uygulamaya koymuş olduğu 'uyum programını, 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı ile birlikte yeniden hayata geçirdi. Program kapsamında ilköğretim birinci sınıf ve anaokulu öğrencileri, 10 Eylül 2012 tarihinde ders başı yapacak.  Madalyonun öteki yüzündeyse objektiflere yansıyan bir dram oldu. Daha iyi bir yaşam için Ağrı’dan, Düzce’ye göç eden Karlıdağ ailesinin 6 çocuğundan biri olan 11 yaşındaki Mehmet Karlıdağ, yaşıtları anne ve babalarıyla birlikte çarşı pazarda okul alışverişi telaşı içindeyken; hem okul masraflarını çıkartmak, hem de kardeşlerine oyuncak alabilmek için sokakta seyyar olarak 'tartıcılık' yapıyor.

İlköğretim 5. sınıf öğrencisi olan Mehmet Karlıdağ, "Ailemin durumu çok iyi değil. Babam inşatta çalışıyor ama onun getirdiği para yetmiyor. Ben de sokakta 'tartıcılık' yaparak eve katkı sunarken, kendi okul masraflarımı ve harçlığımı çıkartmaya çalışıyorum" dedi. En büyük hayalinin doktor olmak olduğunu dile getiren Karlıdağ, bunun nedenini şöyle açıklıyor; "Hasta olup da doktora gidemeyecek kadar yoksul olan insanlara yardım elimi uzatmak, onları yeniden sağlıklarına kavuşturmak istiyorum" dedi.

Günlük kazancı çok fazla olmasa da eline geçen parayla ailesine katkı sunmanın kendisini mutlu ettiğini belirten Karlıdağ, okulu da özlediğini söyledi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Valilikten Kısıtlama Açıklaması
Mayıs ayında Düzce'ye kar yağdı
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
23.05.2020 - 11:47
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
Dalından koparıldığı an alıcısı hazır bekleyor
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
23.05.2020 - 15:16
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
KISITLAMADA BU İSTASYONLAR AÇIK OLACAK
Korona Çalışmalarını Anlattı