Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:34] BAŞARI BELGELERİNİ ALDILAR -- [10:25] Öğrenciler Köpekleri Sahipleniyor -- [10:15] ÇAKAR'LAR İÇİN YENİ DÜZENLEME -- [09:38] Dorsedeki Araçlar Hasar Gördü -- [09:36] TARAFTAR VE BAŞKANLARDA SEYRETTİ -- [09:35] YENEMİYORSAN YENİLMEYECEKSİN 0-0 -- [18:42] Yılmaz Ne Demek İstedi? -- [18:04] Umut Oluyorlar -- [17:56] Düzköy'de Ağızlar Aşure ile Tatlandı -- [17:50] CHP Heyeti Düzce'ye Geliyor --
Gündem
Yaşıtları okula o hayata hazırlanıyor

Ağrıdan göç edip de Düzce?ye yerleşen Karlıdağ ailesinin 6 çocuğundan biri olan Mehmet Karlıdağ, hem okul masrafını çıkartmak, hem de kardeşlerine...

4.09.2012 16:56:00
729 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Yaşıtları okula o hayata hazırlanıyor

 

Ağrıdan göç edip de Düzce’ye yerleşen Karlıdağ ailesinin 6 çocuğundan biri olan Mehmet Karlıdağ, hem okul masrafını çıkartmak, hem de kardeşlerine oyuncak alabilmek için sokakta seyyar olarak 'tartıcılık' yapıyor. Yaşıtları, anne ve babalarıyla birlikte çarı pazarda okul hazırlığı yaparken, küçük Mehmet ise sokakta harçlığını çıkartabilmenin çabasını veriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, minik öğrencilerin okula alışmalarının kolaylaştırılması amacıyla daha önce uygulamaya koymuş olduğu 'uyum programını, 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı ile birlikte yeniden hayata geçirdi. Program kapsamında ilköğretim birinci sınıf ve anaokulu öğrencileri, 10 Eylül 2012 tarihinde ders başı yapacak.  Madalyonun öteki yüzündeyse objektiflere yansıyan bir dram oldu. Daha iyi bir yaşam için Ağrı’dan, Düzce’ye göç eden Karlıdağ ailesinin 6 çocuğundan biri olan 11 yaşındaki Mehmet Karlıdağ, yaşıtları anne ve babalarıyla birlikte çarşı pazarda okul alışverişi telaşı içindeyken; hem okul masraflarını çıkartmak, hem de kardeşlerine oyuncak alabilmek için sokakta seyyar olarak 'tartıcılık' yapıyor.

İlköğretim 5. sınıf öğrencisi olan Mehmet Karlıdağ, "Ailemin durumu çok iyi değil. Babam inşatta çalışıyor ama onun getirdiği para yetmiyor. Ben de sokakta 'tartıcılık' yaparak eve katkı sunarken, kendi okul masraflarımı ve harçlığımı çıkartmaya çalışıyorum" dedi. En büyük hayalinin doktor olmak olduğunu dile getiren Karlıdağ, bunun nedenini şöyle açıklıyor; "Hasta olup da doktora gidemeyecek kadar yoksul olan insanlara yardım elimi uzatmak, onları yeniden sağlıklarına kavuşturmak istiyorum" dedi.

Günlük kazancı çok fazla olmasa da eline geçen parayla ailesine katkı sunmanın kendisini mutlu ettiğini belirten Karlıdağ, okulu da özlediğini söyledi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
729 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

1. Etap İçin Gün Sayılıyor
18.09.2019 - 15:34
1. Etap İçin Gün Sayılıyor
Maça tekerlekli sandalyeyle gitti, seremoniye sekerek çıktı
SAĞLIK KRİZİNE AÇIKLIK GETİRDİLER
Çöpten Toplayıp Güvercinleri Besliyor
ASAYİŞ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Gece Yarısına Kadar Sürecek
20.09.2019 - 10:29
Gece Yarısına Kadar Sürecek
O YAPILAR DA TARİH OLDU
19.09.2019 - 14:08
O YAPILAR DA TARİH OLDU