Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[22:32] BAKAN KOCA AÇIKLADI -- [18:30] Tüm otobüslere genel bakım yapıldı -- [17:29] KISITLAMA GÜNÜ TRAFİK KAZASI -- [17:21] Anons ve sıra numarasına göre binilecek -- [17:13] Ulusal Basında Geniş Yer Buldu -- [16:43] 100'E YAKIN KAZADA 33 CAN KAYBI -- [16:40] Ulaşım Tedbirli Olarak Başlayacak -- [16:36] Mantar Toplamayı Eğlenceye Dönüştürdüler -- [15:13] HASTANELERDE SALGIN TEDBİRLERİ GEVŞETİLECEK -- [14:19] Düzce Hiç Bu Kadar Sessiz Olmamıştı --
Gündem
İKİNCİ DÖNEMLE BİRLİKTE SEFERLER DE ARTTI

4.02.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
İKİNCİ DÖNEMLE BİRLİKTE SEFERLER DE ARTTI

Düzce Belediyesi tarafından, ikinci öğrenim döneminin başlaması ile birlikte öğrenciler için ulaşımdaki otobüslere ek seferler konuldu. Buna göre, ‘pik saatler’ diye tabir edilen öğrenci yoğunluğunun yaşandığı sabah saatleri ile akşam saatlerine 2’şer ek sefer konuldu. Böylelikle otobüs sefer süresi 15 dakikaya indirildi.

Sömestre tatilinin bitmesi ikinci dönem eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte Düzce belediyesi de öğrencilerin yoğunluğunu dikkate alarak otobüslere ek seferler getirdi. Bu amaçla, okula gidiş-dönüş saatlerinde,  pik saat diye tabir edilen belli saatlerdeki yoğunlaşmayı azaltmak için ek seferler konuldu ve sefer süreleri en aza indirildi. Düzce Belediyesi Ulaştırma Müdürü Eyüp Yurdakul, her öğrenim döneminde benzer programı uygulamaya geçirdiklerini belirterek “  Belediyemizin her gün ulaşıma sevk ettiği çeşitli hatlarda 30 aracı bulunmaktadır. Bu araçların sayısı, belli dönemlerde artırılmaktadır. Okulların açık olduğu dönemler bunlardan biridir. Bu zamanlarda günlük araç sayısı 38’e kadar çıkıyor. Bir de öğrencilerin yoğun hareket ettiği sabah akşam saatleri için ek seferler konuluyor.  Burada amaç, hiçbir öğrencimizi, yolcumuzu mağdur etmemektedir’ dedi.  Yurdakul, Soğancı-Pazaryeri, Soğancı Memur-Sen hatlarında sefer saatlerini belirlediklerini ve birçok durakta bunları duyurduklarını da ifade etti. Belediye otobüs seferlerinde Hacıdayıdan 10 ve 40 gece araçlarının Soğancı, Adliye, Fisko, Yeni Hastane, Pazaryeri, Olimpiyat güzergahlarını izledikleri; 25 ve 55 geçe araçların da Soğancı, Adliye, Terminal, Kuyumcuzade, Memur-Sen hattını izledikleri belirtildi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Valilikten Kısıtlama Açıklaması
Mayıs ayında Düzce'ye kar yağdı
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
23.05.2020 - 11:47
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
KISITLAMADA BU İSTASYONLAR AÇIK OLACAK
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
23.05.2020 - 15:16
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
GÖZÜ YAŞLI TALEBİ YERİNE GETİRDİLER
Korona Çalışmalarını Anlattı