Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[17:54] Kent Konseyi Toplandı -- [17:19] Güvenlik Güçleri Denetimleri Artırdı -- [17:18] Mertcana Desteğe Gittiler -- [17:15] Başkan Kılıç'tan Bebekli Ailelere Jest -- [17:02] Dolmuş Saatleri Yeniden Düzenlendi -- [16:58] İnce Elenip Sık Dokunacak -- [14:56] Başarı Dileklerinde Bulundu -- [14:48] Mahkeme Ağır Tahrik Dedi -- [13:55] Afrin'de Düzceli Mehmetçik Yaralandı -- [13:44] “Memati” Her Fındık Sezonu Bu Köyde --
Gündem
Çin'deki Üniversite ile İş Birliği

Çin Halk Cumhuriyeti’nin "Shangai Lixin Muhasebe ve Finans Üniversitesi'nden bir delegasyon, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve İşletme Fakültesi yetkilileri ile bir araya geldi.

27.04.2019
719 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Çin'deki Üniversite ile İş Birliği

Heyette; Shangai Lixin Muhasebe ve Finans Üniversitesi Konsey Başkanı Dr. Li Shiping, Yönetim Departman Direktörü Wang Yuan, Finans ve Kamu Yönetimi Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yang Guangyan, Uluslararası Ofis Direktörü Li Weidong, Halkla İlişkiler Departmanı Direktörü Wan Jincheng yer aldı.

Görüşmelere Düzce Üniversitesi’nden ise; Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar'ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Dış İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Müge Kanuni Er, İşletme Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Gür, Dr. Öğr. Üyesi Ali Özer, Arş. Gör. Osman Kartal, Çince Mütercim Tercümanlık Ana Bilim Dalı’ndan Arş. Gör. Tuğba Akgür, Arş. Gör. İsmigül Cantürk ve Dış İlişkiler Koordinatörlüğü’nden Öğr. Gör. Mehmet Mert Kaleci katıldı.

1928 yılında kurulan ve Çin'in köklü devlet üniversitelerinden olan Shangai Lixin Muhasebe ve Finans Üniversitesi, Türkiye'de iş birliği görüşmesi gerçekleştirdiği ilk üniversitelerden biri de Düzce Üniversitesi oldu.

Gerçekleştirilen toplantıda, iki üniversite arasında potansiyel iş birliği imkanları tartışıldı. Uluslararası değişim programları Erasmus+ ve Mevlana kapsamında gerçekleştirilebilecek personel ve öğrenci değişimleri ve projelere ek olarak, ortak programlar oluşturma olasılıkları ve yöntemleri üzerinde de duruldu.

Bu bağlamda, Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi yetkilileri, Fakültenin eğitim ve müfredat içerikleri hakkında Çinli yetkililere bilgiler verdi. Özellikle finansal teknolojiler alanında yüksek lisans düzeyinde iş birlikleri gerçekleştirilebilmesi hususunda prensip anlaşmalarına varıldı. İlgili akademik muhatapların, önümüzdeki haftalarda gerekli protokoller üzerinde çalışmaya başlayacakları ifade edildi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
719 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

İLK TOPLANTI YAPILDI
20.06.2019 - 18:42
İLK TOPLANTI YAPILDI
Neon Serisi İle Evinizin Modası Özdilek'te
“Memati” Her Fındık Sezonu Bu Köyde
Herşey Nasıl Olacak?
21.06.2019 - 18:51
Herşey Nasıl Olacak?
AK Parti Otobüs Kaldırıyor
22.06.2019 - 15:48
AK Parti Otobüs Kaldırıyor
Delta Alfa'dan LÖSEV Yararına Kermes
SPORUN SADECE KAZANMAK OLMADIĞINI AŞILADIK