Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[00:17] KAZANIN ADRESİ DEĞİŞMEDİ -- [20:33] Bu Karar Kabul Edilemez -- [19:54] İYİ PARTİ'DEN İYİ DESTEK! -- [17:26] MECLİS'TE TFF'YE SERT SÖZLER -- [17:10] Doktora programına destek -- [17:07] KARAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİ! -- [16:53] BUGÜNDEN İTİBAREN YASAK -- [16:29] DÜZCESPOR YÖNETİMİ İSTANBUL’DA TEYAKKUZDA -- [15:48] Atay Vatandaşları Tek Tek Dinledi -- [15:23] Seyir Halinde Motor Kısmından Yandı --
Gündem
ÖZLܒYE MUHALEFET’TEN DESTEK GELDİ

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhami Caboğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı İlhan Duru Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nin İnönü ve Avni Akyol parkları için aldıkları yıkım kararına destek verdiler.

29.04.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
ÖZLܒYE MUHALEFET’TEN DESTEK GELDİ

Geçtiğimiz hafta yıkımına başlanan ve biranda Düzce’nin bir numaralı gündemi haline gelen  Avni Akyol ve İnönü Parkı ile ilgili her kesimden Düzce Valiliğine ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye destek açıklamaları geliyor. En dikkat çekici destek açıklamaları da 1 ay önce Özlü’nün siyasi rakipleri olan Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi il başkanlarından geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı İlhan Duru, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün İnönü ve Avni Akyol parklarındaki düzenlemesine destek verdi. Duru, “Avni Akyol ve İnönü Parklarının halkın kullanımına açık hale getirilmesi kararını doğru buluyoruz ve destekliyoruz” derken, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhami Caboğlu; “Devletimizin verdiği bu kararın sonuna kadar arkasındayız” açıklamalarında bulundu.

“KARARI DESTEKLİYORUZ”

Geçtiğimiz hafta İnönü ve Avni Akyol parkının halka açılması için başlatılan yıkım çalışmalarına bir destek de muhalefet kanadından geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı İlhan Duru, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün parklarla ilgili kararına destek verdi. Duru, bu konuda yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi: "Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce İl Teşkilatı olarak, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün, şehir merkezinde bulunan İnönü ve Avni Akyol parklarını halkın kullanıma açık hale getirmesi kararını doğru buluyor ve destekliyoruz.

CHP her zaman, halkın çıkarları ve beklentileri doğrultusunda, doğru karar ve uygulamaları savunmuş ve bunların destekçisi olmuştur. Kentleşme politikalarında ve şehirlerde, yüksek binalardan oluşan “beton ormanlarında” boğulmak değil, çocuklarımızın parklarda ve yeşil alanlarda oynadığı; planlı, temiz ve nefes alabileceğimiz kent anlayışını benimsiyoruz.

Biz, yurttaşlarımızın yaşam tarzlarına, değerlerine ve kimliklerine saygılı davranan; hiç kimseyi ötekileştirmeyen hoşgörülü bir belediyecilik istiyoruz.

Biz, kentlerde oluşan zenginliğin bir avuç siyasetçinin ya da yandaşın cebine rant olarak girmesini değil, tüm yurttaşlara hakça dağıtılmasını istiyoruz.

Düzce’de İnönü ve Avni Akyol parklarında, yeşil alan ve parklar yıllardır halkın çıkarlarının dışında, buralarda oluşturulan ticarethanelerle rant öncelikli ticaret zihniyeti ile kullanılmıştır. Bu gidişata dur diyen ve rant amaçlı yapıları yıkan ve parkları halka açık alan haline getiren Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü destekliyoruz. Umarız bu alanlar bir daha ranta açılmaz. CHP siyaseti önyargıların çok ötesinde her zaman doğru politikaların ve uygulamaların destekçisi olmuştur. Bu anlayışımız bundan böyle de devam edecektir” şeklinde konuştu.

DEVLETİMİZ DOĞRU VE HAKLI BİR KARAR ALMIŞTIR

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Valiliğin parkların kapatılmasıyla ilgili kararına destek verdi. Caboğlu, yaptığı açıklamada, Valilik tarafından ilgili yasal gerekçelerle kent merkezindeki Avni Akyol ve İnönü parklarının kapatılması kararını olumlu bulduklarını söyledi. Parkların ticari amaçlarla değil, halkın menfaatine uygun şekilde kullanılması gerektiğini ifade eden Caboğlu, “Devletimiz doğru ve haklı bir karar almıştır. Parkların en kısa zamanda gerekli düzenlemeler yapılarak, halka açılması gerekir. Bu konuda Valilik ve belediyenin kararını destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Kiraladığı otomobilinin içinde ceset buldu
Vedat İlhan Sevenlerini Yasa Boğdu
PATLAMADA SON BİLANÇO
3.07.2020 - 13:43
PATLAMADA SON BİLANÇO
2 kişinin kimliği belli oldu
4.07.2020 - 08:01
2 kişinin kimliği belli oldu
Halı Sahalar Ne Zaman Açılacak?
UYARILARI DİKKATE ALIN
8.07.2020 - 11:49
UYARILARI DİKKATE ALIN
KURBAN KESİLEREK AÇILDI
4.07.2020 - 15:14
KURBAN KESİLEREK AÇILDI