Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[19:12] Düzceliler İstanbul Seçimini Değerlendirdi -- [19:04] Toplu Sünnet Şöleni Düzenlenecek -- [18:58] Karaca Mahallesinde Hareketli Saatler -- [17:46] Karaca Mahallesinde Ev Yangını -- [16:49] İttifakın Vekilinden Şok Sözler! -- [15:35] TEM'deki Çalışma D-100'ü Kilitledi -- [14:43] 500 Tam Puan Yaptı -- [13:47] Trafikten Men Ediliyorlar -- [13:04] 90 Sorunun Hepsini Doğru Cevapladı -- [12:06] İTO KİLİT KENDİSİNE KİLİT VURDU --
Gündem
Fen Bilgisi Öğretmen Adaylarına Sertifikaları Takdim Edildi

Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği öğrencilerine, Doğu Marmara Kalkınma Ajansının desteklediği proje kapsamında aldıkları eğitim sonunda sertifikaları takdim edildi.

3.05.2019
258 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Fen Bilgisi Öğretmen Adaylarına Sertifikaları Takdim Edildi

Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirilen törende eğitmen Devrim Ertuğrul, projenin verimli geçtiğini ve öğretmen adaylarının mesleklerine daha donanımlı bir şekilde başlayacaklarını ve bunların ülkemiz için önemli olduğunu ifade etti.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Düzce Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü İbrahim Pehlivan yaptığı konuşmasında, “Geleceğe yatırım olarak gördüğümüz bu projeye destek sağladığımız için mutluyuz. Umarım öğretmen adaylarımız göreve başladıklarında bu eğitimlerini sınıflarında uygulama imkanı bularak kazanımlarını yansıtırlar. Bu şekilde yapılan yatırımların katma değeri artarak devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Proje yürütücüsü Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Matematik ve Fen Bilimleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Murat Genç ise “Fen Bilgisi Öğretmen Adayları Robotik Araçlarla Fen Deneyleri Yapıyor” başlıklı proje eğitiminden 50 öğretmen adayının yararlandığını söyledi. Ülkemizin 2023 eğitim hedefleri kapsamında daha nitelikli ve daha donanımlı öğretmenlerin yetiştirilmesine destek vermek amacıyla gerçekleştirilen bu projede; öğretmen adaylarının, günümüz ve geleceğin teknolojilerine uygun şekilde robotik araçlarla fen deneyleri gerçekleştirmek için eğitim aldıklarını, bunları sahada uygulamak için fırsat verildiğinde daha güzel ürünler çıkarabileceklerini ifade etti. Ayrıca bu eğitimin uzun vadede ülkemize farklı proje, patent ve ürünler olarak geri dönme potansiyeli olduğunu belirterek projeye desteklerinden dolayı Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na teşekkür etti.

Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç ise bu tür projelerin gerçekleştirilmesinin zor olduğunu, önemli bir uğraş gerektirdiğini ve bu programlarda etkili bir eğitim verildiğini dile getirdi. Öğretmenlerin gelecek nesillere yön vermede en etkili meslek grupları olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Genç, öğretmenlerin donanımlı olmasının önemli olduğuna değindi.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar konuşmasında, öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu ve tüm meslek gruplarına eğitim vererek geliştirdiğini ifade etti. Öğretmenlere yapılan yatırımların gerekli ve önemli olduğunun altını çizen Rektör Çakar,  ülkemizin genç ve dinamik bir yapısının olmasından dolayı bu tür yatırım ve desteklerin her zaman karşılığını bulacağını belirtti.

Program, öğretmen adaylarına sertifikalarının takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
258 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

İLK TOPLANTI YAPILDI
20.06.2019 - 18:42
İLK TOPLANTI YAPILDI
3 KİŞİNİN SORGUSU SÜRÜYOR
18.06.2019 - 22:43
3 KİŞİNİN SORGUSU SÜRÜYOR
Herşey Nasıl Olacak?
21.06.2019 - 18:51
Herşey Nasıl Olacak?
AK Parti Otobüs Kaldırıyor
22.06.2019 - 15:48
AK Parti Otobüs Kaldırıyor
Delta Alfa'dan LÖSEV Yararına Kermes
Düzcespor’a Başkan Dayanmıyor
Selzedelerin Taleplerini Dinledi