Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:37] 5 Bin Lira Ziynet Eşyası Çaldılar ​ -- [10:45] Hemşireleri Güncel Bilgiler Verildi -- [09:39] CUMAYERİ’NDE KUŞAK TÖRENİ -- [18:14] TEM'i Kullanacaklar Dikkat -- [17:47] ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ÖNEMLİ BİLİM ESERLERİ -- [17:41] Gençler Boş Durmuyor -- [17:39] Beton Kano Takımı 2. Kez Şampiyon Oldu -- [17:38] Ekmek Bıçağı ile Etrafa Saldırdı -- [17:35] Sanayicilerin İftarı İlgi Gördü -- [17:32] Bahçeşehir'in Yaz Okulu Renkli Geçecek --
Gündem
MYO’lar İhtiyacı Göre Güncellenecek

Düzce Üniversitesi Meslek Yüksek Okulları (MYO) yöneticileri, öğretim elemanları; eğitimde kaliteyi koruyarak daha ileriye götürme ve sektör ihtiyaçları doğrultusunda beceriye dayalı nitelikli ara eleman yetiştirme amacı ile neler yapılması gerektiğini tartıştılar

9.05.2019 - 10:38
308 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
MYO’lar İhtiyacı Göre Güncellenecek

Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yunus Biçen’in organize ettiği ve Düzce Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı toplantıya Üniversitenin 10 meslek yüksek okulu Müdürü ve öğretim elemanlarının yanında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Düzce İl Temsilciliği çalışanları da katılım sağladı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu tarafından gündeme getirilen ve meslek yüksekokullarında okuyan öğrencileri kapsayacak bir proje için fikir alışverişi yapmak ve proje önerilerini değerlendirmek amacı ile bir araya gelen MYO yöneticileri ve çalışanları, öğrencilerin daha nitelikli bireyler olabilmelerini sağlayacak yöntemlerin geliştirilmesi için uygulamaya yönelik eğitim modellerinin artırılması kararını aldılar.

Gerçekleştirilen beyin fırtınası toplantısında öğrencilerin mesleki becerilerin artırılmasının yanında; iş başvurusu için özgeçmiş hazırlama, mülakata hazırlanma ve mülakat esnasında dikkat edilmesi gerekenler gibi konular hakkında da eğitim verilmesi gibi konular tartışıldı.

Yükseköğretim kuruluna yerleşmeden önce orta öğretimden gelen öğrencilerin niteliğini artırmak amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak çalışmalar yürütülmesi ve MYO’larında özellikle matematik ve fen konularını içeren bir hazırlık programının okutulması görüş birlikteliği olan konular içerisinde yer aldı.

Çağın gereklerine uygun eğitim modellerinin görüşüldüğü toplantı kararları Düzce Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu tarafından rapor haline getirilerek Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a sunuldu.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
308 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Cumayeri'nde Kan Donduran Cinayet
Akçakoca'da Bu Yaz Bambaşka Geçecek
Bize Bu Birliktelik Lazım
20.05.2019 - 11:59
Bize Bu Birliktelik Lazım
Öğrenciler Academia Tower Bahçesinde İftar Açtı
Hap ve Uyuşturucu Madde Yakalandı
Belediyeden Bir Radikal Karar Daha
ÜNLÜLER AKÇAKOCA'YA AKACAK
20.05.2019 - 15:42
ÜNLÜLER AKÇAKOCA'YA AKACAK