Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:58] Yeni Köprü Kısa Sürede Tamamlandı -- [10:25] Kutlamalar 3 Gün Sürecek -- [10:12] Elleriyle Şekillendirdikleri Tohumları Memleketlerine Ekecekler -- [10:04] EREĞLİ’DEN MADALYALAR İLE DÖNDÜLER -- [09:48] Akçakocalı vatandaş Ne Umdu Ne Buldu -- [22:11] ADRENALİN KALDIĞI YERDEN DEVAM... -- [22:07] AKÇAKOCA TOPARLANIYOR -- [22:02] BAŞKENT SALLANDI -- [21:56] YALNIZ YAŞAYAN ADAM ÖLÜ BULUNDU -- [14:51] Hasan Muslu Vefat Etti --
Gündem
MYO’lar İhtiyacı Göre Güncellenecek

Düzce Üniversitesi Meslek Yüksek Okulları (MYO) yöneticileri, öğretim elemanları; eğitimde kaliteyi koruyarak daha ileriye götürme ve sektör ihtiyaçları doğrultusunda beceriye dayalı nitelikli ara eleman yetiştirme amacı ile neler yapılması gerektiğini tartıştılar

9.05.2019
328 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
MYO’lar İhtiyacı Göre Güncellenecek

Düzce Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yunus Biçen’in organize ettiği ve Düzce Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı toplantıya Üniversitenin 10 meslek yüksek okulu Müdürü ve öğretim elemanlarının yanında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Düzce İl Temsilciliği çalışanları da katılım sağladı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu tarafından gündeme getirilen ve meslek yüksekokullarında okuyan öğrencileri kapsayacak bir proje için fikir alışverişi yapmak ve proje önerilerini değerlendirmek amacı ile bir araya gelen MYO yöneticileri ve çalışanları, öğrencilerin daha nitelikli bireyler olabilmelerini sağlayacak yöntemlerin geliştirilmesi için uygulamaya yönelik eğitim modellerinin artırılması kararını aldılar.

Gerçekleştirilen beyin fırtınası toplantısında öğrencilerin mesleki becerilerin artırılmasının yanında; iş başvurusu için özgeçmiş hazırlama, mülakata hazırlanma ve mülakat esnasında dikkat edilmesi gerekenler gibi konular hakkında da eğitim verilmesi gibi konular tartışıldı.

Yükseköğretim kuruluna yerleşmeden önce orta öğretimden gelen öğrencilerin niteliğini artırmak amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak çalışmalar yürütülmesi ve MYO’larında özellikle matematik ve fen konularını içeren bir hazırlık programının okutulması görüş birlikteliği olan konular içerisinde yer aldı.

Çağın gereklerine uygun eğitim modellerinin görüşüldüğü toplantı kararları Düzce Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu tarafından rapor haline getirilerek Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a sunuldu.

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
328 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Azade Ay Kimin Safında?
19.08.2019 - 18:35
Azade Ay Kimin Safında?
Sokak Hayvanları İçin Toplandılar
TMO Randevuları Alıyor
19.08.2019 - 18:53
TMO Randevuları Alıyor
Park Çöp İçinde
20.08.2019 - 10:55
Park Çöp İçinde
Çok Kuvvetli Geliyor
20.08.2019 - 17:34
Çok Kuvvetli Geliyor
5 Ayda Neler Yaptılar?
22.08.2019 - 17:57
5 Ayda Neler Yaptılar?
Paçaları sıvayıp devam ettiler