Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[10:22] Akçakoca Polisinden Maske Denetimi -- [10:10] Fındıklıkta Kenevir Yetiştirmiş -- [09:51] ÜRETİCİ HASATA HAZIRLANIYOR -- [09:47] Tedavisine Düzce'de Devam Edilecek -- [09:22] Boğulma Vakalarına Karşı Tetikteler -- [09:17] Ertan Taşlı'dan TFF'ye Tepki -- [08:49] YENİ DÜZENLEME GELİYOR -- [22:05] KOLOĞLU HESABINI ASKIYA ALDI -- [21:44] İLK MECLİSTE GÖRÜŞÜLECEK -- [21:30] ÖRNEK 5 İL ARASINDAYIZ --
Gündem
BELEDİYENİN KASASI TAMTAKIR

​31 Mart yerel seçimlerinde Akçakoca Belediye Başkanı seçilen Okan Yanmaz, oxijen.tv’de yayınlanan Gündem Özel programının konuğu oldu. Yanmaz, belediyenin borç sıkıntısından yapacağı çalışmalara kadar bir çok konuda açıklamalarda bulundu.

12.05.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
BELEDİYENİN KASASI TAMTAKIR

Oxijen.tv Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Cingirt’in sunduğu Gündem Özel programının bu haftaki konuğu Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz oldu. Yanmaz, Akçakoca’da yaptığı açıklamalarda ekonomiden yapacağı çalışmalara kadar bir çok konuya değindi.

İlk olarak Akçakoca Belediyesi’nin borç yüküne değinen Yanmaz, şu ifadelere yer verdi:

Belediye bayağı bir borç içindeydi. Tabi bu borcun geçmişken gelen birikimi de var. Kasa tam takır ama yine de elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Biz kendimiz bunu çevremizdeki herkese bilsinler diye verdik ki zaten buna göre halkı bilinçlendirmeye karar verdik. İnanmayan gelsin buradan gereken belgeleri kendilerine veririz. Kamuoyunu bilgilendirmek için afişleri astık. Aşağı yukarı Akçakoca Belediyesi’nde 140’a yakın telefon var. Bunlarda kısıtlamaya giderek ekonomik tedbirler almaya çalışıyoruz. Başkan yardımcılarımız da makam aracı kullanmıyorlar. Gidecekleri yere kendi araçlarıyla gidiyorlar. Yapılan bu tedbirler bizi ciddi oranda rahatlatmaz ama biraz olsun katkı sağlar. Belediye çalışanlarımızın geçen ay maaşlarını kendi cebimizden ödemiştik. Bu ay ne yapacağız bunu düşünüyoruz. İller Bankası’ndan geleceğe yönelik Akçakoca Belediyesi’nin hiçbir alacağı kalmamış. Artık ne yapabileceğiz bunu oturup konuşacağız. Piyasaya olan borç var, İller Bankası’ndan gelen para var. Bunun büyük kısmı borca gidiyor. Ne yapacağız bilmiyoruz ama bunları gündeme alacağız.”

BAZI PROJELER İÇİN SÜREÇ GEREKİYOR

Akçakoca’da bulunan yeşil alana bina yapılması konusuna da değinen Yanmaz, “Vatandaşın yüzde 99.9’zu oraya bina olmasın diyor ama bizden iki üç gün önce oraya ruhsat verilmiş. Oranın değeriyle ilgili sorunlar var. Bu konuda yaptığımız çalışmayı oradaki müteahhitlere sunacağız. Çınar Caddesi üzerinde de oranın tek ya da çift yön olması konusunda düşünceler var. Bu konuda da çalışmalarımız olacak. Bir şeyler söylemekle olmuyor. Bunların yapılması için süreç gerekiyor. Bir kere belediye içerisinde bir yönetim değişikliği oldu. Bunun için personelin alışma sürecini geçirmesi gerekiyor. Aşırı şekilde borçlanma olduğu zaman sizden gelen kişi sıkıntı yaşıyor.” İfadelerini kullandı.

MAHKEMENİN KARARINA SAYGI DUYUYORUZ

Şehir içine yeniden süper marketlerin kurulması konusunda yanlış hareket etmediklerini söyleyen Yanmaz, “Bu konuda mahkemeye şikayet gitmiş ve şikayet üzerine mahkeme şikayet eden şahsı haklı görmüştür. Biz sadece anayasa gereği mahkemenin aldığı karara saygı duymak zorundaydık ve bunu kararlaştırarak gerçekleştirdik. Mahkemenin verdiği kararı bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Bunun değişmesini isteyen varsa anayasaya başvuracaklar.” İfadelerine yer verdi.

YOLCULARIMIZI MAĞDUR ETMEYECEĞİZ

Akçakoca şehir içi halk otobüsleri konusuna da değinen Yanmaz, “Akçakoca ilçe halk otobüsü saat gece 12.00’dan sonra çalışmıyordu ve şehir dışından ilçemize gelen vatandaşlar mağdur durumda kalıyordu. Biz de buna çözüm olması için zaten seçim vaatlerimizde de vardı, bu minibüsü kendi imkanlarımızla gece 12’den sonra da çalıştıracağız ve şehir dışından sapağa kadar gelen vatandaşlarımızın sıkıntılarına çözüm bulmuş olacağız. Bu sıkıntı yaklaşık 10 yıldır ilçede mevcuttu ve vatandaşlar bu konuda sorun yaşıyordu. İlk ve ortaokul öğrencilerine halk otobüslerini ücretsiz yaptık. Aldığımız ekonomik tedbirlerin ardından neden bunu yaptık diye soranlar oluyor. Bunun ekonomik olarak çok fazla bir külfeti olmuyor. Zaten ortaokul öğrencilerine seçimlerden önce söz vermiştim. Biz sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket edeceğiz. Bunu her fırsatta dile getiriyoruz.” Şeklinde konuştu. Yaz sezonu ve Akçakoca’da festival yapılması konuları hakkında da düşüncelerini dile getiren Başkan Yanmaz,” Akçakoca’nın festivale ve turizme açık olduğunu göstermek için büyük çapta olmasa bile küçük çapta festival yapacağız. Bunu belediye bütçesiyle yapmamız zaten çok zor. Kendi cebimizden iş adamlarımızla görüşerek böyle bir şey yapacağız. Yapacağımız festivalde birçok alanda etkinliklerimiz olacak. Büyük marketlerin şehir içine yeniden alınması bizim tek başımıza aldığımız bir karar değildir. Yaz sezonu geliyor. Akçakoca gelen herkes için zaten hazır durumdadır. Biz sadece bazı ufak çalışmalarla bunu tamamlayacağız. Herkes Akçakoca’ya gelerek yaz tatillerini geçirebilirler. Birçok projemiz var bunları yapacağız ama önce belediyenin ekonomisini normale getirelim. Bundan sonra verdiğimiz bütün sözleri ve projeleri hayata geçireceğiz.” Dedi.

 

 

 

 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

MTA uçağı Düzce’nin üzerinde peki sebebi ne?
KAPOĞLU’NUN ATI KAZANDI
25.06.2020 - 20:20
KAPOĞLU’NUN ATI KAZANDI
Arama Kurtarma ekipleri genel tatbikat yaptı
Önceki Dönem ile İlgili Şok İddialar!
Oğlum Göktuğ Çok Beğenildi
26.06.2020 - 13:33
Oğlum Göktuğ Çok Beğenildi
Hemşehrimiz Aziz Aksoy'a Önemli Görev
2 Mahkumun Testi Pozitif Çıktı