Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:37] 5 Bin Lira Ziynet Eşyası Çaldılar ​ -- [10:45] Hemşireleri Güncel Bilgiler Verildi -- [09:39] CUMAYERİ’NDE KUŞAK TÖRENİ -- [18:14] TEM'i Kullanacaklar Dikkat -- [17:47] ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ÖNEMLİ BİLİM ESERLERİ -- [17:41] Gençler Boş Durmuyor -- [17:39] Beton Kano Takımı 2. Kez Şampiyon Oldu -- [17:38] Ekmek Bıçağı ile Etrafa Saldırdı -- [17:35] Sanayicilerin İftarı İlgi Gördü -- [17:32] Bahçeşehir'in Yaz Okulu Renkli Geçecek --
Gündem
Keşir, Türkçe'nin Önemine Değindi

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir Türk Dil Bayramı nedeni ile yazılı bir basın açıklaması yaptı. Keşir Mesajında; "Türkçemiz, tarihimizi, kültürümüzü ve değerlerimizi nesilden nesile aktaran, geçmişimiz ile günümüz arasında bağ kuran zenginliklerimizdendir" ifadelerini kullandı.

13.05.2019 - 11:23
919 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Keşir, Türkçe'nin Önemine Değindi

AK Parti DÜzce Milletvekili Ayşe Keşir Türk Dil Bayramını unutmadı. Yazılı basın açıklaması yapan Milletvekili Keşir; "Bizi millet yapan değerlerin başında Türkçemizin yaşatılması, güzellikleri ve zenginlikleriyle korunması, gelecek nesillere aktarılması büyük önem taşımaktadır.    Anadolu Selçuklulardan sonra, kurulan beyliklerden biri olan Karamanoğulları Hakan’ı Mehmed Bey, millet olarak birlikte yaşamanın ilk koşulu olan dil birliğinin sağlanmasının gerekliliğine inanıyordu. Bu nedenle yöneticiliği  sırasında Türkçeyi resmi dil olarak ilan eden fermanını vermiştir:  "Şimden gerü hiç gimesne divanda, dergâhta, bergâhta ve dahi her yerde Türk dilinden özge söz söylemeye" (13 Mayıs 1277) bir irade yayımladı. Bu sözlerin anlamı günümüz Türkçesi ile şöyledir: "Bugünden sonra hiç kimse divanda, dergâhta, camide, mecliste ve  meydanda Türkçeden başka dilde söz söylenmesin."  

Türkçemizi doğru kullanmak, yabancı kelimelere karşı korumak, dilimizin itibarını yükseltmek, günlük hayatta da Türkçe kelimeleri tercih etmek ve özendirmek hepimizin sorumluluğudur. Unutulmamalıdır ki, Gaspıralı İsmail Bey'in de dediği gibi milleti millet yapan “dilde, fikirde, işte birliktir.”  Bu düşüncelerle, Türk Dil Bayramı’mızı tebrik ediyor, tüm hemşehrilerime selamlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
919 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Cumayeri'nde Kan Donduran Cinayet
Akçakoca'da Bu Yaz Bambaşka Geçecek
Bize Bu Birliktelik Lazım
20.05.2019 - 11:59
Bize Bu Birliktelik Lazım
Öğrenciler Academia Tower Bahçesinde İftar Açtı
Hap ve Uyuşturucu Madde Yakalandı
Belediyeden Bir Radikal Karar Daha
ÜNLÜLER AKÇAKOCA'YA AKACAK
20.05.2019 - 15:42
ÜNLÜLER AKÇAKOCA'YA AKACAK