Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[15:09] MOTOSİKLET PİSTİNE 200 FİDAN -- [15:04] Zabıta da Kağıt Toplayıcısı da Sokak Sanatçısı da Bizim -- [13:15] Meclis'te Düzce'yi Konuştu -- [12:17] O Günleri Unutamıyorlar -- [12:01] Gençler Ellerinde Silah Yerine, Enstrüman Tutsun -- [11:00] Deprem Şehitleri Anıtta Anıldı -- [10:09] Olgun Aydın'dan Düzcespor'a 200 Bin TL -- [09:39] Belediye 4 Koldan Çalışıyor -- [17:45] Numan Çabuk, Açtı Ağzını Yumdu Gözünü -- [17:31] Kaynaşlı’da Deprem Şehitleri Anıldı --
Gündem
Keşir, Türkçe'nin Önemine Değindi

Düzce Milletvekili Ayşe Keşir Türk Dil Bayramı nedeni ile yazılı bir basın açıklaması yaptı. Keşir Mesajında; "Türkçemiz, tarihimizi, kültürümüzü ve değerlerimizi nesilden nesile aktaran, geçmişimiz ile günümüz arasında bağ kuran zenginliklerimizdendir" ifadelerini kullandı.

13.05.2019
970 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Keşir, Türkçe'nin Önemine Değindi

AK Parti DÜzce Milletvekili Ayşe Keşir Türk Dil Bayramını unutmadı. Yazılı basın açıklaması yapan Milletvekili Keşir; "Bizi millet yapan değerlerin başında Türkçemizin yaşatılması, güzellikleri ve zenginlikleriyle korunması, gelecek nesillere aktarılması büyük önem taşımaktadır.    Anadolu Selçuklulardan sonra, kurulan beyliklerden biri olan Karamanoğulları Hakan’ı Mehmed Bey, millet olarak birlikte yaşamanın ilk koşulu olan dil birliğinin sağlanmasının gerekliliğine inanıyordu. Bu nedenle yöneticiliği  sırasında Türkçeyi resmi dil olarak ilan eden fermanını vermiştir:  "Şimden gerü hiç gimesne divanda, dergâhta, bergâhta ve dahi her yerde Türk dilinden özge söz söylemeye" (13 Mayıs 1277) bir irade yayımladı. Bu sözlerin anlamı günümüz Türkçesi ile şöyledir: "Bugünden sonra hiç kimse divanda, dergâhta, camide, mecliste ve  meydanda Türkçeden başka dilde söz söylenmesin."  

Türkçemizi doğru kullanmak, yabancı kelimelere karşı korumak, dilimizin itibarını yükseltmek, günlük hayatta da Türkçe kelimeleri tercih etmek ve özendirmek hepimizin sorumluluğudur. Unutulmamalıdır ki, Gaspıralı İsmail Bey'in de dediği gibi milleti millet yapan “dilde, fikirde, işte birliktir.”  Bu düşüncelerle, Türk Dil Bayramı’mızı tebrik ediyor, tüm hemşehrilerime selamlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
970 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Başarılı Girişimci Sektörü Anlattı
TMO’nun Fındık Fiyatını Geçti
İşadamı Başkanlığa Talip
6.11.2019 - 12:58
İşadamı Başkanlığa Talip
40 BİN FİDAN DÜZCE’DE TOPRAKLA BULUŞTU
Yeni Yönetimle Deplasmanda İlk Galibiyet Geldi.
GÜRKAN İPEK DEDESİNİ KAYBETTİ
Çelebi'yi Sevenleri Yalnız Bırakmadı