Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[21:25] İŞTE GÜNÜN TABLOSU -- [20:57] TALİHSİZ KAZA! -- [20:45] Belediye polisleri bayramda unutmadı -- [19:33] Jandarma Sahadan Ayrılmıyor -- [18:01] Sokak Hayvanlarına Yem Bıraktılar -- [17:57] Bu Bayram Böyle Oldu... -- [17:07] Yaşlıların Buruk Bayram Sevinci -- [16:53] Kızılay Çocuklar İçin Kapı Kapı Dolaşıyor -- [16:49] FIRINCILAR EKMEĞİ KAPAYI KADAR GETİRİYOR -- [14:00] GÖZÜ YAŞLI TALEBİ YERİNE GETİRDİLER --
Gündem
Güzel Sanatlar Lisesinde Ramazan Seferberliği

Son zamanlarda verdiği konserle yaptığı sergilerle Düzce sanatseverlerin gönlüne taht kuran Güzel Sanatlar Lisesi, ayrıca yaptığı farklı sosyal etkinliklerle Düzcelilerin beğenisini toplamaya devam ediyor.

16.05.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Güzel Sanatlar Lisesinde Ramazan Seferberliği

‘’Komşularımıza Güzel Sanatlar Dokunuyor’’ projesi kapsamında daha önce komşularına öğrenciler  hasta , yaşlı  ve taziye ziyaretlerinde bulunmuşlardı. Bu anlamlı ziyaretler  çok beğeni  toplamış; öğrenciler ve komşulardan çok olumlu karşılıklar alınmıştı.

Düzce Güzel Sanatlar Lisesi’nin son etkinliği ise aynı proje kapsamında ramazan kolisi hazırlayıp, komşularına götürmek oldu. Okul, öğrenci ve veli işbirliği ile yapılan bu anlamlı faaliyete yoğun katılım oldu.

Okul idaresi ve öğrenciler tarafından on yedi kalem gıda maddeleri belirlendi. Bu gıda maddeleri: Sıvı yağ, pirinç, nohut, bulgur, kuru fasulye, mercimek, şehriye, un, makarna, toz şeker, küp şeker, salça, zeytin, çay, margarin, tuz ve hazır çorba. Öğrencilere bir hafta süre verildi. Belirlenen bu gıda maddelerinden en az bir tane olmak üzere getirilmesi istenildi. Öğrenciler, bu süre zarfında sanatçı duyarlılığını da ekleyerek beklenenin üzerinde bu ürünleri getirdiler. Getirilen bu ürünler ,Sosyal Dayanışma Kulübü öğrencileri ile gönüllü öğrenciler işbirliği ile sayım ve dükümü yapıldı. Yine aynı öğrenciler tarafından belirlene kalemleri içeren koliler hazırlandı. Böylece çokça ramazan kolisi ortaya çıkmış oldu. Düzce Güzel Sanatlar Lisesi okul müdürü Dursun Ali Yavuzyiğit başkanlığında belirlenen aileler ziyaret edilip koliler teslim edildi. Yapılan bu ziyaretlerde yakın komşudan uzak komşuya doğru yapılmasına özellikle dikkat edilmesi sağlandı. Yapılan her ziyarete farklı gurup öğrenciler katıldı. Böylece etkinliğe çok öğrencinin katılması sağlandı.

Yapılan bu ziyaretlere mahalle imamı Eyüp Aslanoğlu’da  eşlik etti. Ziyaretlerde sıcak sohbetler eşliğinde aileler yakından tanıma fırsatı bulunuldu. Böylece bu ziyaretler sebebiyle öğrencilerin sosyal duyarlılığına bir katkıda bulunulmuş oldu. Gıda maddelerinin getirilmesinde, hazırlanmasında ve yerine teslim edilmesinde öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Mutlu olmanın en iyi yolunun ‘başkasını mutlu etmek’ olduğu gerçeği bir daha ortaya çıkıyordu. Okul idaresi tarafından  yapılan açıklamada,  bu çalışmada yardımlaşma, paylaşım, fedakarlık gibi değerlerin geliştirilmesi amaçlandığı, ifade edildi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Valilikten Kısıtlama Açıklaması
Mayıs ayında Düzce'ye kar yağdı
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
23.05.2020 - 11:47
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
Dalından koparıldığı an alıcısı hazır bekleyor
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
23.05.2020 - 15:16
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
KISITLAMADA BU İSTASYONLAR AÇIK OLACAK
Korona Çalışmalarını Anlattı