Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:39] Boluspor Kulüp Başkanının Oğlu Kaza Geçirdi -- [11:25] Açık Kapı Uygulaması Devam Ediyor -- [10:35] Otopark Çalışmaları Hızla Devam Ediyor -- [10:06] Vali Dağlı'dan Gaziler Günü Mesajı -- [09:57] SAĞLIK KRİZİNE AÇIKLIK GETİRDİLER -- [09:47] MASTERLER TAKIMINDA DURMAK YOK -- [09:45] DÜZCESPORDA ERZİN HAZIRLIKLARI -- [19:05] Düzce'den Geçti -- [18:48] GÜMÜŞ MADALYA İLE DÖNDÜ -- [18:38] Yönlendirme Levhaları Yetersiz --
Gündem
Özlü'den Gündeme Dair Açıklamalar

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü son iftarı basın mensupları ile yaptı. İftar programına Düzce abelediye Başkan yardımcıları Hüdaver Gösterişli ve Celal Kasapoğlu da katıldı. Başkan Özlü iftar sonrası gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

3.06.2019
4555 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
Özlü'den Gündeme Dair Açıklamalar

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Düzce'deki yerel ve ulusal basın mensupları ile bir araya geldi. Özlü iftar yemeğinin ardından gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Ulaşımdan, belediye personeline, Düzcespor'dan parklara kadar bir çok konuya değinen Özlü, tüm Düzcelilerin Ramazan bayramını kutladı. 


RAMAZAN SOKAĞI EN DÜŞÜK MALİYET İLE YAPILDI
Özlü bu yıl gerçekleştirilen Ramazan sokağanının en düşük maliyetle yapıldığını söyleyerek; "Mübarek Ramazan ayını geride bıraktık. Tüm Düzceliler kardeşlik dostluk içerisinde geçirdik. Düzce'deki yerel basın mensupları ile birlikte iftar açtık güzel bir iftar yemeği oldu. Bütün Düzceli kardeşlerimizin Ramazan bayramını kutluyorum. Ramazan ayı boyunca arkadaşlarımız güzel bir çalışma yaptı. En düşük maliyette bir ramazan programı hazırladılar. Bu ramazan programının bize maliyeti çok düşük oldu. Katılımcı bir program oldu, okullarımız sanatçılarımız, Düzceli hayırseverler etkin bir şekilde programa katıldılar. Sadece anıtparkta değil 14 mahallede iftar programlarımız oldu. Buna destek olan tüm düzceli hayırseverlere teşekküre ediyorum" ifadelerini kullandı. 


OTOPARK TEK BAŞINA YETERLİ DEĞİL
Otopark gelirinin tek başına Düzcespor için yeterli olmadığını söyleyen Özlü; "Otopark gelirleri Düzcespor'a aktarılıyor ancak 25 Bin TL aylık gelir var bu da hiçbirşey değil. Biz belediye olarak Düzcespor'a yılda 1 Buçuk milyon gelir getirecek bir planlama yapıyoruz. Ayda 130 Bin TL civarında bir rakam çıkıyor. DÜzcespor'un 100 Bin TL'nin üzerinde sabit geliri olmalı bu konuda çalışmalarımız var. Bayrama denk geldi insanlar meşguller bayramdan sonra kampanyamızı hızlandıracağız. 

HUKUKSUZ HİÇBİRŞEY YAPMADIK
Parkların yıkımı ile ilgili de önemli açıklamalara yer veren Özlü; "İnönü Parkında daha önceki bir müstecir mahkemeye başvurdu. Mahkemenin buradaki muhatabı Valilik, belediye değil. Valilik oraya gerekli cevabı verecek biz de bu dava sürecine müdahil olacağız. İlerleyen süreçlerde nereye varacağını göreceğiz. Biz yaptığımız işlemin tamamen hukiki olduğunu, yasal dayanaklarının olduğunu yeniden bildiriyorum. Yaptığımız işlem tamamen hukukidir. Yasal dayanakları var. Hiçbir yanlış tarafı yok. Türk adaleti gelecek günlerde bir karar verecek. Biz de adalete güveniyoruz" dedi. 

MAAŞ KRİZİ OLMADI
Son günlerde Düzce Belediyesi personelinin maaşlarını alamadıkları ile ilgili söylentilere açıklık getiren Başkan Özlü; "Maaşlarla ilgili aslında hiçbir sıkıntı olmadı. Belediyede çalışan Bin 324 kişinin maaşlarını o ay içerisinde ödedik. Mayıs ayı maaşlarını Mayıs ayında ödedik. Maaşların ödeme tarihi 15'i diyelim, 15'inde elimizdeki para yetmiyor, bankaya gidip, yüksek faizle kredi kullanıp bankaya borçlanıp maaşları ödeyelim demedik. Biliyorsunuz emlak vergilerinin yatırılma dönemi Mayıs ayıydı, su paralarının ödeme günü vardı, gelirlerimiz ile müteasip bir şekilde birim birim maaşları ödedik. Çarşamba günü itibariyle maaşını almayan memur ve işçimiz yok. Bu bir kriz değil. Aşırı borçlanmaya karşıyız" dedi. 


İŞÇİ ÇIKARMA TARAFTARI DEĞİLİZ
Başkan Özlü işçi çıkarma taraftarı olmadıklarını söyleyerek; "Biz belediyemizde yaklaşık 500 kişiyi işten çıkarsak bizim maaş ödeme konusunda hiçbir problemimiz olmaz. Gelirlerimiz ile giderlerimiz eşit değil. İşten çıkartmak istemiyoruz. Arkadaşlarımızı değerlendireceğiz. İlave ücretler ödüyorduk. İlave mesai ücretleri gibi ayda yaklaşık 600 Bin TL ilave mesai ücreti ödüyor belediyemiz. Ayda 7. 2 Milyon TL ediyor. Düzce Belediyesindeki çalışanların sayısı vardiye sistemine göre çalışabilecek miktarda. Vardiye sistemine göre gece çalışan gündüz çalışmasın, gündüz çalışan gece çalışmasın diyoruz. Kimseyi eşinden etmek zorunda kalmak istemiyoruz. Düzce belediyesinde maaş ödeme sorunu yoktur. Düzce belediyesinde mali disiplin tedbirleri vardır. Mali disiplin tedbirlerinin uygulamasına sıkı bir şekilde devam edeceğiz. Düzce belediyesi sağlam kaynaklara dayanacak, hizmetlerde ve maaş ödemelerinde daha fazla kaynağı halkın hizmetine vereceğiz. Ben gün ve gün takip ediyorum. Benim birinci önceliğim maaşların ödenmesidir. Maaş ödeme konusunda ileriki dönemde sıkıntı olmayacak. Sosyal denge tazminatı ve mesai ücretlerini şu aşamada bir süre yapamayacağız" dedi. 


PERSONEL İÇİN YÜZ TANIMA SİSTEMİ GELİYOR
Belediye personeli için yüz tanıma sistemi kurulacağını ifade eden Özlü; "Bayramdan sonraki hafta içerisinde belediyedeki 18 noktaya yüz tanıma sistemi konulacak. Sabah işe kim geldi kim gelmedi bunu göreceğiz. Yüz tanıma sistemine göre işe gelmeyip maaş alan varsa işten çıkarılacak. Belediyede çalışan da çalışmayan da belli olacak" dedi. 
Kaldırım ve yola vatandaşlar tarafından çakılan dubalar hakkında da konuşan Özlü; "Kamunun sahip olduğu yola kimse duba çakamaz bunları kaldıracağız. Kendi arsana kilit takacaksın, vatandaşın yürüyeceği aracını çecekeği alana duba çakamazsınız" dedi. 

 

DÜZCESPOR İÇİN 150 ESNAF VE İŞ ADAMI ARIYORUZ
Başkan Özlü Düzcespor için başlattıkları kampanyanın Ramazan Bayramı sonrası devam edeceğini hatırlatarak; "150 büyük esnaftan ve iş adamından 10'ar Bin TL destek istiyoruz Düzcespor'a. Bunun kampanyasını başlattık. Düzceliler Düzcespora sahip çıkmazsa daha ileriye taşıyamayız. Düzceliler kendi takımanı sahip çıkmalı. Dışarıdan destek ve yardımlarla bu tekerlek dönmez. Bizim çağrımız tüm düzcelilere. Düzcelilere destek olacak 150 kişi yoksa bizim işimiz çok zor. Bayramdan sonra Düzceli kadeşlerimiz  Düzcespora destek çıkmalı. Önümüzdeki sezon ayakta kalmak için kendi ligimizde kalmak ve başarılı bir oyun çıkarmak için transfer yapmamız lazım. Düzcespor'un borçları da var. Her şehir kendi takımına sahip çıkıyor. Çok büyük paralar istemiyoruz. 10'ar Bin TL verecek olan çok sayıda esnaf ve iş adamımız var. Gönlünden ne kopuyorsa verenlere itirazlarımız yok. Açtığımız hesaba 100 TL destek verenler de oldu buna da açığız. Ancak hali vakti yeride olan 150 esnaf olduğunu biliyorum" ifadelerini kullandı. 


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
4555 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

hasan yılmaz 81

13.06.2019 - 15:10:19

stada kurduracagınız 12 metrekarelik bir led ekranla ki tahminen maksimum 70-80 bin lira gibi bir maliyeti olacaktır. reklam toplayabilirsiniz...eskişehirspor transfer rtahtasını led ekrana aldıgı reklamlarla topladıgı butce ile kaldırdı...
Katılıyorum   Katılmıyorum
%49,35

Akif

4.06.2019 - 18:19:49

Valilik muhatap diyerek kurnaz olduğunu sanıyor.bizde yedik

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Düzce'nin Acı Kaybı
11.09.2019 - 22:49
Düzce'nin Acı Kaybı
Düzce Üniversitesi Düzce TSO ile Yeniden Lisansüstü Eğitim Protokolü İmzaladı
Projeler için İstanbul Yollarını Aşındırıyor
ŞİFALI SU'YA KÖR TAPA
16.09.2019 - 17:09
ŞİFALI SU'YA KÖR TAPA
Düzce’nin Yeni Cazibe Merkezi Olacak
Okul Servislerine Sıkı Denetim
Celal Kasapoğlu Oxijen'i Ziyaret Etti