Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[14:08] Haydi Kan Vermeye! -- [11:27] Daha Fazla Hastaya Hizmet Verilecek -- [10:44] KALDIRIMLARDA TADİLAT ÇALIŞMASI -- [10:37] Ünlü Lokantacı Bolu Dağı A.Ş.'nin Kuruluşunu Anlattı -- [10:30] "Girişimci ve Yenilikçi Üniversite" Ünvanını Koruyor -- [10:12] Kızılay Bölgeden Ayrılmıyor -- [09:47] Hasar Tespit Çalışmaları Başladı -- [09:37] İSTİFANIN PERDE ARKASI -- [09:36] VOLEYBOL TURNAVASI KALDIĞI YERDEN DEVAM EDİYOR -- [16:50] Düzce'yi Başarı İle Temsil Ediyor --
Gündem
Melensu Parkı Çöp Götürüyor

Havaların ısınması ile birlikte Düzce'nin en uğrak yerlerinden biri haline gelen Melensu Park'taki çöpler, parka gelen vatandaşları şoke ediyor. İçinde bulunduğumuz Çevre haftasında bu görüntülerin yaşanması “Pes” dedirtiyor. Kirliliğe tepki gösteren Düzceliler, sorumsuz ziyaretçileri duyarlı olmaya davet ediyor.

8.06.2019
6820 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
Melensu Parkı Çöp Götürüyor

Düzce şehir merkezindeki parkların yıkılması ile birlikte Melensu Parkta vakit geçirmek isteyen vatandaşların sayısında artış gözlendi. Hafta içi akşam saatlerinde insan yoğunluğu olan park bölgesinde Cuma günü mesainin bitmesi ile daha da artan yoğunluk, Pazar gecesi geç saatlere kadar devam ediyor. Her geçen yıl popülerliğini artıran Melensu Parkı'nda ziyaretçi sayısı çoğaldıkça çevreye verilen zarar da artıyor. Parkta vakit geçiren Düzcelilerin bulundukları alanlara sorumsuzça attıkları çekitrek kabukları, sigara izmaritleri, plastik, kağıt yiyecek ambalajları, teneke kutular, plastik ve cam şişeler çevreyi kirletiyor.

Düzce Belediyesi temizlik  ekiplerinin yaptığı günlük temizlik çalışmalarına karşın çöplerini ortalığa bırakanlar nedeniyle kirlilik önlenemiyor. Günün erken  saatlerde yürüyüş yapmak için parka gelen Düzceliler, çirkin bir manzara ile karşılaştıklarını belirterek sorumsuz ziyaretçilere tepki gösteriyor. Günün ilk ışıkları ile birlikte yürüyüş yapmak için Melensu Parka geldiğini belirten bir vatandaş şunları söyledi:

“Hafta içi ve haftasonu akşam saatleri için Melensu Park popüler bir alan oldu. Düzce'nin dört bir yanından herkes burada toplanıyor. Sohbet edip gülüp eğleniyorlar fakat bazılarının sorumsuzluğu nedeniyle bu alan fena halde kirleniyor. Her yerde çöp kutuları olmasına rağmen çöplerini ulu orta her yere bırakıp gidiyorlar. Buradaki görevliler mesaileri başladığı gibi temizlik çalışmasına girişiyor ama buradan faydalananların da dikkat etmesi lazım. Görevliler çimlerin arasına atılan çekirdek kabuklarını tek tek nasıl temizlesin? Ziyaretçilerin sorumsuzluğu nedeniyle parkın bitki örtüsü çöp oldu. Bu şekilde düşüncesizce kullanmaya devam ederlerse yarın öbür gün oturup vakit geçirecekleri bir alanları olmayacak. Herkesin çöpünü toplayıp kutulara atmasını istiyoruz.”


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
6820 kez okundu
0 bekleyen yorum
2 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Katılıyorum   Katılmıyorum
%50,00

DÜZCELİ8181

17.06.2019 - 14:11:04

KİRLETEN VATANDAŞ SOK OLAN YİNE VATANDAŞ KENDİMİZ KİRLETİYORUZ SONRA ŞOK OLUYORUZ TEMİZLİK BİLİNCİ OLMAYAN VATANDAŞLARIZ ŞAŞIRMADIM:)
Katılıyorum   Katılmıyorum
%58,33

fırat

9.06.2019 - 09:28:34

Bu işler öyle davet ediyoruz , farkındalık yapıyoruz türü açıklamalarla düzelmez . Belediye oraya iri yarı bir kaç görevli koyacak ve gezecekler yapanları ikaz edecekler ve parasal ceza kesecekler ,başka türlü olamaz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Giyim Mağazalarının Arasına Bir Kafe Daha!
89 Öğrenci İçin Renkli Mezuniyet Töreni
HAKSIZ REKABETE MÜSAADE YOK
14.06.2019 - 11:17
HAKSIZ REKABETE MÜSAADE YOK
İşçilerden Dayanışma Örneği
“FARUK ÖZLÜ'NÜN ARKASINDAYIM”
3 KİŞİNİN SORGUSU SÜRÜYOR
18.06.2019 - 22:43
3 KİŞİNİN SORGUSU SÜRÜYOR
56 Mahalleye Söz Verilmişti
13.06.2019 - 18:50
56 Mahalleye Söz Verilmişti