Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:43] Vedat İlhan Sevenlerini Yasa Boğdu -- [16:51] ERZAK KUMBARASI PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ -- [16:48] Çarşamba günü ülke genelinde Koronavirüs denetimi yapılacak -- [14:20] GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRÜNDEN ZİYARET -- [14:14] TED BAŞKANI BOLU VE DÜZCE’DEKİ OKULLARI ZİYARET ETTİ -- [12:52] İYİ PARTİ YÖNETİMİNİ OLUŞTURDU -- [12:31] PARKA ADI VERİLİYOR -- [11:38] HAYALİMİZ ANAOKULU’NDAN ÖZEL MEZUNİYET TÖRENİ -- [10:39] Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı yönetim planı hazırlanıyor -- [10:31] Akçakoca köylerde asfalt ve kanalet çalışmaları devam ediyor --
Gündem
“Gelecek Nesillere Yaşanabilir Dünya Bırakalım”

Çevre ve Şehircilik müdürlüğü, çevre duyarlılığı konusunda vatandaşlara çağrı yaptı. İl Müdürü Nurhan Kartal, hava, çevre, su ve toprak kirliliği konusunda vatandaşların bilinçli davranmaları gerektiğini belirtti. Çevre bilinci konusunda okullarda eğitim çalışmaları yaptıklarını belirten Nurhan Kartal, başta belediye olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde hareket ettiklerini açıkladı.

8.06.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
“Gelecek Nesillere Yaşanabilir Dünya Bırakalım”

Çevre ve Şehircilik Müdürü Nurhan Kartal, çevre bilinci konusunda şu bilgileri verdi " Dünyamızın karşı karşıya olduğu en hayati meselelerin başında çevre sorunları gelmektedir. Tükenebilir olduğu gerçeği göz ardı edilerek kaynakların sınırsızca kullanımı, çevre kirliliği konusunda gerekli duyarlılığın gösterilmemesi, doğal dengenin bozulmasına zemin hazırlayan bilinçsiz tüketim alışkanlığı, tüm bunların sonucunda ortaya çıkan çevre sorunlarının küresel niteliği ve büyüklüğü, konunun tüm ülkelerce işbirliği içinde ele alınmasını zorunlu kılmıştır" dedi. Kartal, çevre kirliliği içinde hava kirliliğinin önemli bir yeri olduğuna dikkat çekti ve " Türkiye`de "çevre"ye ilişkin konular, "çevre" kavramından ve ekosistem bilincinden uzak olmakla birlikte 1940`lı yıllarda toprağa ve ormana ilişkin sorunlarla ortaya çıkmıştır. Nitekim sanayileşmeyle birlikte sanayiye dayalı kirlilik sorunu da çevre sorunları arasına girmeye başlamıştır. 1960`lı yıllarla birlikte ortaya çıkan hava kirliliği en somut biçimde algılanan çevre sorunu olmuş, birçok disiplinin çevre konularına ilişkin çalışmalarının başlatıcısı olmuştur. Nüfus oranlarındaki  hızlı yükseliş, çarpık kentleşme, sanayileşme, atıkların çevreye saçılması, hava, toprak, su gibi doğal kaynakların israf edilmesi gibi faktörlere bağlı olarak, iklim değişikliğinden toprak, su ve havanın kirlenmesine ve biyolojik zenginliğin azalmasına kadar baş gösteren çeşitli ve önemli sorunlar, tüm insanlığı tehdit eden bir boyuta ulaşmıştır. Dünyanın bizler emanet olarak bırakıldığının farkında olarak tabiatı korumak, küresel boyutta yaşanan çevre sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin ahlaki ve insani görevidir" dedi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Kiraladığı otomobilinin içinde ceset buldu
PATLAMADA SON BİLANÇO
3.07.2020 - 13:43
PATLAMADA SON BİLANÇO
Vedat İlhan Sevenlerini Yasa Boğdu
2 kişinin kimliği belli oldu
4.07.2020 - 08:01
2 kişinin kimliği belli oldu
AKÇAKOCA’DA TARİHİ GÜN
2.07.2020 - 17:46
AKÇAKOCA’DA TARİHİ GÜN
Halı Sahalar Ne Zaman Açılacak?
KURBAN KESİLEREK AÇILDI
4.07.2020 - 15:14
KURBAN KESİLEREK AÇILDI