Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[18:09] Ergenlik Çağının En Büyük Tehdidi! -- [17:55] Düzce’yi Karış Karış Gezip Tanıtıyor -- [17:35] İşçilerden Dayanışma Örneği -- [17:26] "Bu Seçimden Zaferle Çıkacağız" -- [16:37] Çekleri Kopyalayıp Aynı İlçede Kullanmak İstedi -- [15:36] Camiye Girerken Fenalaştı -- [14:13] Kalem Seti Köy Okullarına -- [13:19] Aç kalan ayı arı kovanlarına saldırdı -- [12:10] Yere Çöp Atarken İki Kere Düşünün -- [11:12] YÖK Başkan vekili Er değişimleri anlattı --
Gündem
“Gelecek Nesillere Yaşanabilir Dünya Bırakalım”

Çevre ve Şehircilik müdürlüğü, çevre duyarlılığı konusunda vatandaşlara çağrı yaptı. İl Müdürü Nurhan Kartal, hava, çevre, su ve toprak kirliliği konusunda vatandaşların bilinçli davranmaları gerektiğini belirtti. Çevre bilinci konusunda okullarda eğitim çalışmaları yaptıklarını belirten Nurhan Kartal, başta belediye olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde hareket ettiklerini açıkladı.

8.06.2019
2556 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
“Gelecek Nesillere Yaşanabilir Dünya Bırakalım”

Çevre ve Şehircilik Müdürü Nurhan Kartal, çevre bilinci konusunda şu bilgileri verdi " Dünyamızın karşı karşıya olduğu en hayati meselelerin başında çevre sorunları gelmektedir. Tükenebilir olduğu gerçeği göz ardı edilerek kaynakların sınırsızca kullanımı, çevre kirliliği konusunda gerekli duyarlılığın gösterilmemesi, doğal dengenin bozulmasına zemin hazırlayan bilinçsiz tüketim alışkanlığı, tüm bunların sonucunda ortaya çıkan çevre sorunlarının küresel niteliği ve büyüklüğü, konunun tüm ülkelerce işbirliği içinde ele alınmasını zorunlu kılmıştır" dedi. Kartal, çevre kirliliği içinde hava kirliliğinin önemli bir yeri olduğuna dikkat çekti ve " Türkiye`de "çevre"ye ilişkin konular, "çevre" kavramından ve ekosistem bilincinden uzak olmakla birlikte 1940`lı yıllarda toprağa ve ormana ilişkin sorunlarla ortaya çıkmıştır. Nitekim sanayileşmeyle birlikte sanayiye dayalı kirlilik sorunu da çevre sorunları arasına girmeye başlamıştır. 1960`lı yıllarla birlikte ortaya çıkan hava kirliliği en somut biçimde algılanan çevre sorunu olmuş, birçok disiplinin çevre konularına ilişkin çalışmalarının başlatıcısı olmuştur. Nüfus oranlarındaki  hızlı yükseliş, çarpık kentleşme, sanayileşme, atıkların çevreye saçılması, hava, toprak, su gibi doğal kaynakların israf edilmesi gibi faktörlere bağlı olarak, iklim değişikliğinden toprak, su ve havanın kirlenmesine ve biyolojik zenginliğin azalmasına kadar baş gösteren çeşitli ve önemli sorunlar, tüm insanlığı tehdit eden bir boyuta ulaşmıştır. Dünyanın bizler emanet olarak bırakıldığının farkında olarak tabiatı korumak, küresel boyutta yaşanan çevre sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin ahlaki ve insani görevidir" dedi.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
2556 kez okundu
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Giyim Mağazalarının Arasına Bir Kafe Daha!
Bir Anlık Öfke Bakın Neler Yaptırdı
Bir Daha Kimse Aynısını Yapamayacak
89 Öğrenci İçin Renkli Mezuniyet Töreni
Sosyal Medya Bu İddia İle Çalkalanıyor
HAKSIZ REKABETE MÜSAADE YOK
14.06.2019 - 11:17
HAKSIZ REKABETE MÜSAADE YOK
Bambaşka Bir Düzce Olacak
10.06.2019 - 18:20
Bambaşka Bir Düzce Olacak