Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[11:36] Düzceliler Bu Haberi Bekliyor -- [11:15] BİRAZ DAHA SABIR İSTEDİ -- [10:51] Demokrasinin infazı!. -- [10:32] Bayram yemeklerini doktorlarla paylaştılar -- [10:09] 4 GÜNDE CEZA YAĞDI -- [09:54] Vali Dağlı hem teşekkür etti hem uyardı -- [22:32] BAKAN KOCA AÇIKLADI -- [18:30] Tüm otobüslere genel bakım yapıldı -- [17:29] KISITLAMA GÜNÜ TRAFİK KAZASI -- [17:21] Anons ve sıra numarasına göre binilecek --
Gündem
Bundan Sonraki Hedefim Milletvekilliği

31 Mart Yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinin Düzce Belediye Başkan adayı olan ASKF Başkanı Erdoğan Bıyık Oxijen TV'de Mustafa Armutçu’nun Program konuğu oldu. Bıyık, 31 Mart yerel seçimleri için neler söyledi? Milletvekili Adayı olacak mı? MHP'nin Merkezdeki başarılı kampanyası ilçelere de etki ettimi. Hepsinin cevabı bu söyleşide.

12.06.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Bundan Sonraki Hedefim Milletvekilliği

Oxijen.tv'de yayınlanan Mustafa Armutçu'nun hazırlayıp sunduğu "Perde Arkası" adlı programın bu haftaki konuğu 31 Mart yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Belediye Başkan adayı olan Erdoğan Bıyık oldu. Hem iş, hem spor hem de siyaset camiasının yakından tanıdığı Bıyık, yaptığı başarılı seçim kampanyası ile de adından söz ettirdi. Düzce Merkezin kaybedilmesine rağmen kampanya dönemindeki başarılı çalışmaları nedeni ile ilçe belediyelerinin kazanılmasında önemli katkı sağlayan Bıyık, "Seçimler öncesindeki heyecanımı halen yitirmedim" dedi.

"KAMPANYAMIZ TÜM İLÇELERİ KAPSADI"

Aday olmasının ardından iş yerine yüzlerce kişinin "Hayırlı Olsun"a geldiğini söyleyen ASKF BAşkanı Erdoğan Bıyık; "Düzce merkez ve bütün ilçelerde bu seçimlerde MHP olarak  büyük bir kampanya ile girdik. Bütün adaylarımızın profilleri çok iyiydi. Siyaseti bilen daha önce siyaset yapmış başkanlık yapmış isimler de vardı. Bu 1, ikincisi hem siyasete girip hem güçlü insanlarla siyaset yapmak heyecan ve hırs getiriyor. Düzce'de de bunu sağladık. Yaklaşık 30 yıldır siyasetin içindeyiz. Çok enteresan iş yerindeki yazıhaneme 650 kişi sadece hayırlı olsun ziyaretine geldi adaylığım açıklandıktan sonra. Dernekler kurumlar kuruluşlar, vatandaşlar, tabi bu büyük bir heyecan. Gittiğimiz yerde insanlar bize samimiyetle sarılıp yüzümüze güldü. Konuşurken dinliyorsa siyasetçiye haz veriyor. Biz özellikle başlangıçta gittiğimiz her yerde çok güzel geri dönüşler ve tepkiler aldık, tabi bu seçim süresince de devam etti. Kampanyamız içinde Milletvekilimizin il ve ilçe teşkilat yöneticilerimizin partililerimizin çok büyük desteklerini aldık. Bu da bizler için çok önemliydi. Benim şöyle bir huyum var tanıyanlar bilir, aldığım görevi layığı ile yapmak isterim. Arkama bakınca keşke şunu da yapsaydım demek istemem, eğer o düşündüğümü yapmazsam ve bundan dolayı seçimi kaybettiğimi anlarsam bundan çok rahatsız olurum. Seçimden sonra baktım ki yapmadığımız hiçbirşey yok. Bu yaptığımız kampanya bence ilçelerde de katkı yaptı. İlçeler çok yakın olduğu için etkileşim çok kolay oluyor. İlçelerde yaşayan insanlar Düzce'den kopuk değil, ya burada çalışıyorlar geliyorlar, ya gezmek için geliyorlar buradan kopuk değiller. Buradaki heyecan ilçesine de yansıyor. Mesela  şöyle bir örnek vereyim, CUmayeri'nde yaşayan bir vatandaş Düzce'ye geliyor, buradaki atmosferi görüyor, ilçesine gittiğinde "MHP Düzce'de kazanacak" diyor. Cumayeri'nde de MHP kazanırsa ikisi aynı partiden olursa uyumlu çalışırlar diyor.  Ben ilçelere büyük katkımız olduğunu düşünüyorum. Merkezde seçimi alamadık ama Allah'ıma çok şükür herkese teşekkür ediyorum, MHP'nin bayrağını belki de bu güne kadar olmamış en yükseğe diktik. 5 İlçe belediyesi alındı ve bu tarihinde yok. Buna birazcık katkımız olduysa ne mutlu bize" dedi.

"O GÜNKÜ KONUŞMA DOĞRUYDU"

Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz'ın seçimden bir süre önce bir toplantıda yaptığı konuşma ulusal basına da düşmüş bir süre gündem olmuştu. Konu ile ilgili açıklama yapan Bıyık; "Düzce'de MHP'nin bir milletvekili var. Doğrusu ile yanlışı ile Ümit Yılmaz bizim baştacımız. Bir ilde o partinin milletvekilinin olması önemli. Siyaset olarak her gün bir program yapıyorsunuz. ÜStünüzde çok büyük bir yük var. Bazen konuşmamanız gereken şeyleri konuşuyorsunuz, bazen de konuşamıyorsunuz. Sayın Vekilimizin seçim döneminde o gün konuşması bana göre doğru. Bugün için de doğru. Ama oradaki pozisyonda belki hem yeri değildi, hem de biraz gergin olduğu için uslubu yanlış anlaşılmış olabilir. Ben şunu söyleyeyim. Beni biliyorsunuz. Ben kimsenin yanlışına doğru demem. İçerik olarak söylediği herşey doğruydu. Orada birşey anlatmak istedi. O gün gergin bir gündü. Hepimiz yorgunuz o da yorgundu. Seninle konuşuyormuş gibi bir gruba konuşursak yanlış anlaşılabiliriz. Tarz olarak konuşma sitili yanlış anlaşıldı. Baktığımız zaman Milletvekilimizin çok büyük faydası oldu. Düzce'yi konuşan bir vekilimiz. Dün bile mecliste Düzce'yi konuştu. Ben o günkü konuşmasını hata olarak görmüyorum" ifadelerini kullandı.

"GENEL MERKEZDE SEÇİM KAZANMIŞIM GİBİ KARŞILANDIM"

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Genel merkeze gittiğinde seçim kazanmış gibi karşılandığını dile getiren Bıyık; "Ben MHP'nin 30 seneden beri içinde varım. İşlerimden dolayı ön plana çıkamadım. Partide bana bir kaç kez Belediye başkan adaylığı teklif edildi. İl BAşkanlığı ilçe başkanlığı teklif edildi. İlçe Başkanlığı taklif ediliyor bir isim söyleniyor ozaman onu destekleyelim diyorum. Eğer aday varsa niye bölünelim diye bir düşüncem vardı. Allah'ıma binlerce şükürler olsun ben daha önce de söyledim. 3 Yıl önce de söyledim. Ben belediye başkan adayıyım dedim. Ozaman MHP'nin bu kadar yükselişi yoktu. Ben bu dönem başkan adayı olmalıyım dedim. Sonuç ne olur önemli değil dedim. MHP bir yükseliş gösterdi, Milletvekilimiz çıktı şartlar daha da olgunlaştı. Bu zamana kadar hep Milliyetçi Hareket Partisinden bir aday çıkardı. Bu sefer 6 aday çıktı. Çünkü bir yükseliş vardı bir milletvekili vardı. Hepsi birbirinden değerli benim için. İlk aday başvurusunu ben yaptım. Yaklaşık seçimden 6 ay önce yaptım. Tek adayım diye aday olmuşsunuz, 6 aday adayı çıktı. Ben herşeyden önce il ilçe teşkilatlarımıza ülkü ocaklarımıza genel merkez yöneticilerimize ve Sayın Devlet Bahçeli'ye şükranlarımızı sunuyorum. Herşeyden önce beni umutlandırdılar. Bu görevi sen yaparsın dediler beni aday yaptılar. Tüm gereklerini yaptık, fakat 3. parti olduk. Ben gittiğimde genel başkan danışmanları genel başkan yardımcılarımız Genel Merkeze gittiğimde sanki seçimi kazanmış gibi davrandılar" şeklinde konuştu.

BAHÇELİ "TEKRAR DENEYECEĞİM" DEDİ

Erdoğan Bıyık, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendisini çok sıcak karşıladığını söyleyerek; "Sayın Bahçeli beni gördü çok sevindi, tekrar deneyeceğini söyledi. Çünkü herşeyden haberleri var. Buradaki yapılan herşeyden haberi var. Bir hocamız bana diyor ki kıymetli eşine güzel kızına yakışıklı oğluna selam söyle diyor. Burada çok hızlı bir seçim çalışması vardı. Ben çok şükrediyorum, seçimi kaybetmemize rağmen Genel Merkez burada çok iyi bir çalışma yapıldığının farkında. Biz davamızdan soğumadık. Şuanda ben sayın liderimizin talimatı, İl Başkanlığımızın önderliğinde İstanbul'a Binali Bey için çalışmaya gittim, Bu programdan çıkınca yeniden gideceğim. Bizim seçim öncesi heyecanımız ile şimdiki heyecanımız arasında bir fark yok. Biz dava için uğraşıyoruz. Bizim bir davamız var. Böyle bir takdir ve muamele gördüğümde heyecan ve sevinç duyuyorum" dedi.

MİLLETVEKİLLİĞİNE YEŞİL IŞIK YAKTI

Program Yapımcısı Mustafa Armutçu'nun "Düzce Milletvekili adayı olmayı düşünüyor musunuz?" sorusunu yanıtlayan Bıyık; "Ben partimin vereceği her göreve hazırım. Ben bir dahaki dönem aday olurum. Sayın baştacımız Sayın Ümit Yılmaz da bilir teşkilatımız da bilir. Herkesin siyasette hedefleri vardır. Bir belediye başkanı herkes olmak ister, milletvekili herkes olmak ister. Mesela Düzcespor başkanı olmayı çok isterim. Ben yıllarca yönetimlerde bulundum, ama Düzcespor başkanlığı 10 kez teklif edildi ama olamadım. Ben hayatımı bir plan çerçevesinde yaşarım. Yarın genel merkezim bana der ki Milletvekili adayı olacaksın der ben olurum, ya da şu isim olacak sen onu destekleyeceksin der ben o adayı desteklerim adaymış gibi çalışırım. Bizim partimizdeki olay biraz farklı İllaki ben diye bir şey yok. Adaylık süresince herkes aday olabilir. Biz 6 aday adayı olduk. Ben toplantıda şuna söyledim, benden başka arkadaşım aday olursa belediye meclis üyeliğinde beni 20. sıraya yazın dedim. Benim bu memlekette bir kariyerim var, biz 20. sırayla kazanacaksak ben 20'ye yazılırım dedim. Benim MHP'deki bakışım bu. Yazarlar yarın 3 milletvekili aday bana da sen bunları destekleyeceksin demelerine gerek bile yok. Biz teşkilatçı insanlarız" ifadelerini kullandı.

RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN:

https://www.oxijen.tv/perde-arkasi-videolari/1311-perde-arkasinin-konugu-erdogan-biyik-oldu


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Valilikten Kısıtlama Açıklaması
Mayıs ayında Düzce'ye kar yağdı
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
23.05.2020 - 11:47
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
KISITLAMADA BU İSTASYONLAR AÇIK OLACAK
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
23.05.2020 - 15:16
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
GÖZÜ YAŞLI TALEBİ YERİNE GETİRDİLER
Korona Çalışmalarını Anlattı