Bugun...
Site Haritaları Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
SON DAKİKA
[20:11] BAKAN KOCA SON RAKAMLARI AÇIKLADI -- [19:15] 1 Haziran Öncesi Toplandılar -- [19:13] Bu merkez Çocuk Dostu Olacak -- [18:25] Düzceli Berberlerin Testleri Temiz Çıktı -- [18:15] Fabrikalara Belediyeden Maske Desteği -- [16:28] SECCADELER BAŞKANDAN -- [15:48] Vali Dağlı Cuma Namazı Sonrasında Konuştu -- [14:19] Camiler Cemaatine Kavuştu -- [13:43] Yetkililerin Araştırmasını İstiyor -- [13:20] "BİREVİM AİLELERİ TASARRUFLA BULUŞTURUYOR" --
Gündem
Merttürk’ten Erbakan Örneği

Yeniden Refah Partisi Düzce İl Başkanı Nezir Merttürk Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammet Mursi’nin mahkeme salonunda sehid olması nedeni ile açıklamada bulundu.

18.06.2019
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
Merttürk’ten Erbakan Örneği

İslam Dünyasındaki kan ve göz yaşının sel gibi aktığı bir dönemde, Mısır’ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin mahkeme salonunda şehid olması nedeni ile Yeniden Refah Partisi Düzce İl Başkanı Nezir Merttürk basın açıklamasında bulundu. Merttürk yaptığı açıklamada; “

çilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin mahkeme salonunda şehid olması  islam dünyasının uyanışına vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.

Maalesef Müslümanlar başıboş ve sahipsiz. 38 milletvekiliyle Erbakan hoca 1995'te Mısır'da 10 kişiyi idamdan kurtarmıştı.  Mısır’da 529 İhvan üyesi günbegün idama doğru sürüklenirken ülkemizdeki “makam sahiplerinin çaresizliği”, “dünyanın sessizliği”ne karışmış durumda. Söz konusu “insanlığın suskunluğu, öğretilmiş çaresizliği” olunca  artık bu durumu yadırgamıyoruz. Ancak “ümmetin göz parıltısı ülkesi”nin dış politikada içine düştüğü çıkmaz, “kendi ayağına vurduğu pranga” gelecek günler için umutsuzluk ve çaresizlik aşılıyor. Hiçbir şey yapılmıyor ama her şey yapılıyormuş algısı oluşturuluyor. Oysa “mikrofonlarda yüksek sesle konuşmadan”, “nara atmadan” da dış politikanın çok daha başarılı yürütülebileceğini 1995 yılına baktığımızda rahatlıkla görebiliyoruz. Bundan yaklaşık 20 yıl önce  Meclis’te yalnızca 38 milletvekili bulunan Refah Partisi’nin Genel Başkanı ve Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yine Mısır’da “sessiz sedasız” idam sehpasından 10 kişiyi nasıl aldığını bizler şahitliğini yaptık.

Söylemlerin fiili icraate dönüşerek yetkililerden Erbakanca duruş sergilenmesini bekliyoruz.D8in bir an önce Erkin konuma getirilip islam dünyasındaki zülümlerin son bulmasını sağlayacak çalışmaların yapılmasının zamanı gelmiştir.Yetkililere sesleniyorum,islam dünyasındaki siyasilerin şimdiye kadar yürüttükleri siyasetin yanlışlığını kabul ederek yerine teşhis etmenin yetmediği tedavi edecek çözümlerin mutlaka hayata geçirilmesini Müslümanlar olarak yöneticilerimizden bekliyoruz.

Yeniden refah partisi olarak iktidara geldiğimizde zülüm karşısında asla susmayarak çözüm için yapılması gerekenleri yaparak Erbakanca duruş sergileyeceğiz inşallah.

Sözlerime son verirken şehit Muhammed Nursi'ye Allahtan rahmet  ailesine ve tüm müslümanlara sabrı Cemil diliyorum” ifadelerini kullandı.


Facebook Yorumları
HALKIN KÜRSÜSÜ
0 bekleyen yorum
0 onaylı yorum
  SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
Maksimum 500 Karakter


Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzceninsesi.com.tr sorumlu tutulamaz.

Facebook Sayfamız Twitter Sayfamız Youtube Sayfamız Site Haritaları

ÇOK OKUNANLAR

Mayıs ayında Düzce'ye kar yağdı
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
23.05.2020 - 11:47
5 HAYVANINI KAYBETMİŞTİ
KISITLAMADA BU İSTASYONLAR AÇIK OLACAK
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
23.05.2020 - 15:16
Düzce'de Kuş Uçurtulmuyor
GÖZÜ YAŞLI TALEBİ YERİNE GETİRDİLER
Korona Çalışmalarını Anlattı
Bu Camilerde Cuma Namazı Kılınacak